• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Medikai perspėja: jau per Kalėdas dalis žmonių sulaukė nemalonios staigmenos – hemorojaus. Sakysit, kuo čia dėtas hemorojus ir kalėdinės šventės, o pasirodo, būtent šiuo metu šios ligos kamuojamų pacientų padaugėja kone dešimčia kartų.

Medikai perspėja: jau per Kalėdas dalis žmonių sulaukė nemalonios staigmenos – hemorojaus. Sakysit, kuo čia dėtas hemorojus ir kalėdinės šventės, o pasirodo, būtent šiuo metu šios ligos kamuojamų pacientų padaugėja kone dešimčia kartų.

REKLAMA

Tai žinodami gydytojai proktologai net atostogų tuo metu neima. Hemorojui kalėdinis šventimas tikras rojus – mes daug valgome, geriame alkoholį ir mažai judame.

Daugiau apie tai – TV3 Žiniose.

Kaip pasakoja Vilniaus miesto klinikinės ligoninės gydytoja proktologė Asta Pukinskienė, pirmųjų pacientų jie sulaukia Kalėdų rytą. Įprastomis dienomis į šią ligoninę dėl hemorojaus kreipiasi vienas du pacientai, o po Kalėdų – ir dvylika.

„Po Naujų metų 18 ir 20 sulaukiam pacientų, dar kiek jų nesikreipia ir po savaitės atkeliauja po to su nekrotizavusiais mazgais“, – teigia A. Pukinskienė.

REKLAMA
REKLAMA

Hemarojų sukelia įvairus maistas ir alkoholis

„Alkoholis yra pirminis hemorojų sukeliantis veiksnys ir iš ryto po visų šių švenčių dažnas pacientas atsibunda su nemalonia staigmena išangėje – skausmingu dariniu, guzu“, – prideda gydytoja proktologė.

REKLAMA

Gausus gardžiais valgiais nukrautas šventinis stalas, nuo kurio nepakylame, kol lėkštės neištuštėja – dar viena pošventinio hemorojaus priežastis. 

„Mes maišome sūrų, saldų, rūgštų, aštrų, įvairiausių grupių, be saiko, dažniausia pilnas pilvas prisikemšamas“, – teigia A. Pukinskienė.

Visa, kas skaniai įėjo, kaip sako gydytojai, ne visuomet lengvai išeina, prasideda hemorojų sukeliantis vidurių užkietėjimas. Kai kurie žmonės pirmiausia pagalbos ieško vaistinėse. Ir tai pusbalsiu. 

REKLAMA
REKLAMA

„Tai nėra labai jauki tema, gal šiek tiek tyliau vienas ar kitas pasako, bet pasako ir pagal tai galim padėt“, – sako „Camelia“ vaistininkas Rimvydas Blynas.

„Dažniausia pacientams nesmagu minėti, kokia tai yra problema, bet visgi įsidrąsinus dažniausia skundžiasi niežėjimu, išangės perštėjimu, kartais skausmu, netgi kai kuriems pacientams pasireiškia ne tik skausmas, tačiau ir pastebi kraujavimą“, – papildo „Eurovaistinės“ vaistininkė Gabija Kruopytė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kada reikia kreiptis į gydytoją?

Hemorojus netinkamai pašventus gali suriesti ne tik vyresnio amžiaus žmones. 

„Gali ta problema pasireikšt tiek paaugliams, ypatingai, jeigu naudojasi sporto sale, kažką sunkiau kilnoja, jeigu daugiau sėdi, tiek po nėštumo moterys pastebi, po gimdymo šita problema yra opi“, – sako G. Kruopytė.

Hemorojų prisišaukia tie, kurie įsikibę į telefoną ilgai sėdi tualete, todėl medikai pataria ant tupyklos užtrukti ne ilgiau trijų minučių. Tad, ko imtis, kad dėl hemorojaus netektų po švenčių lėkti į ligoninę?

REKLAMA

„Jau reikėjo iki Naujų metų tvarkytis, jeigu jums visus metus išlenda mazgai, kraujuoja, niežti, peršti, tinsta, jūs jau turėjot būt pas mus atvykę. Jeigu yra tik ant popieriuko šiek tiek dėmelė, tikrai galite nepanikuoti. Jeigu pas jus šalia išangės atsirado didelis guzas skausmingas, jeigu išteka stiklinė kraujo, absoliučiai būtina skubiai atvykti į ligoninės priėmimo skyrių. Laukimas gali turėt labai rimtų pasekmių, sepsį, gangreną“, – vardina A. Pukinskienė.

Skaičiuojama, kad hemorojus kamuoja 3 žmones iš 100, o tarp nėščiųjų – 40 iš 100.

Daugiau apie tai sužinokite aukščiau esančiame vaizdo įraše.

tv3.lt

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų