• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Trečiadienio vakarą iš Vilniaus „Akropolio“ pagrobto šešerių metų berniuko istorija pasibaigė sėkmingai – vaikas rastas sveikas ir gyvas. Vis dėlto, šis įvykis sukėlė nerimą daugybei tėvų, priversdamas susimąstyti apie jų pačių vaikų saugumą.

Trečiadienio vakarą iš Vilniaus „Akropolio“ pagrobto šešerių metų berniuko istorija pasibaigė sėkmingai – vaikas rastas sveikas ir gyvas. Vis dėlto, šis įvykis sukėlė nerimą daugybei tėvų, priversdamas susimąstyti apie jų pačių vaikų saugumą.

REKLAMA

Vaikams tampant vis savarankiškesniems, tėvams gali būti sudėtinga pakankamai įsitraukti į vaikų dienos rutiną, tačiau vis tik į tam tikrus dalykus yra būtina atkreipti dėmesį ir nusistatyti šeimos taisykles.

Po 6-mečio pagrobimo įspėja visus

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba socialiniuose tinkluose skelbia trumpas rekomendacijas tėvams, kokius žingsnius būtina atlikti, kad užtikrintumėte vaikų saugumą.

Kalbėkite apie saugumą ir sutarkite taisykles

Galėsite jaustis ramūs, kai žinosite vaiko grįžimo iš mokyklos, kiemo ar draugų laiką, jo bus laikomasi, o apie pasikeitimus bus nedelsiant informuojama. Įsitikinkite, kad vaikas pakankamai brandus, jog susitarimų laikytųsi ir jums nesant šalia.

REKLAMA
REKLAMA

Suaugusiųjų pareiga kalbėti su vaiku apie saugumą ir tykančius pavojus, priminti apie saugų elgesį kieme, gatvėje ar bet kurioje kitoje viešojoje erdvėje. Toks pokalbis yra prevencinė priemonė, o kartu artimųjų meilės ir rūpesčio ženklas – vaikui parodysite, kad juo rūpinatės, kad jis yra svarbus.

REKLAMA

Galima kartu sukurti saugaus elgesio taisykles, surašyti ir pakabinti matomoje vietoje. Tikslinga išskirti: ko negalima ir ką galima daryti bei kaip elgtis nutikus nelaimei.

Atkreipkite dėmesį į paros metą

Stenkitės, kad vaikas neliktų be suaugusiųjų sutemus, net jeigu metas nėra vėlus. Jeigu nutinka taip, kad vaikas jau tamsiu paros metu keliauja vienas, svarbu, kad jo pasirinktas maršrutas būtų gerai apšviestas, aplink būtų kitų žmonių.

REKLAMA
REKLAMA

Žinokite vaiko maršrutą

Susipažinkite su vaiko keliu į mokyklą, būrelį ar į kitą dažniau lankomą vietą. Įsitikinkite, kad maršrutas yra saugus, o vietos, kuriomis eina vaikas, nėra atokios. Svarbu vengti mažiau apgyvendintų vietų, parkų, arti esančių vandens telkinių.

Paaiškinkite vaikui, kaip bendrauti su nepažįstamaisiais

Tai visada aktualus klausimas virtualioje erdvėje, nemažiau ir realiame gyvenime. Vaikas turi žinoti, kad negalima sėsti į nepažįstamo žmogaus automobilį, eiti į jo namus. Apie įtarimą keliančių žmonių dėmesį svarbu nedelsiant pranešti tėvams, mokytojui ar kitam šalia esančiam žmogui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Domėkitės, su kuo vaikas bendrauja internete

Labai svarbu tėvams žinoti, kas yra vaiko draugai ir su kuo jis bendrauja. Ši taisyklė itin aktuali kalbant apie socialinius tinklus, kur vaikams pasiūlyti draugauti gali ir visiškai nepažįstami bei ne gero linkintys žmonės. Jie gali apsimesti vaikų bendraamžiu ar draugu.

Užtikrinkite pasiekiamumą ir tarpusavio ryšį

Būtina aptarti, kokiais būdais į pavojingą situaciją patekęs vaikas, be jokių išlygų galės pasiekti tėvus arba į kokį kitą artimą žmogų prireikus gali kreiptis pagalbos. Mažesniam vaikui į telefoną įveskite pagalbos telefono numerį 112.

REKLAMA

Įsivertinkite vaiko gebėjimą priimti sprendimus

Paauglystėje vaikui suteikiame daugiau erdvės, tačiau saugumo tema išlieka svarbi. Įsitikinkite, kad paauglys pakankamai savarankiškas ir mokės reaguoti netikėtose situacijose. Būkite atidūs aptardami saugumą, interpretacijų negali likti.

Kiekvienam vaikui svarbu žinoti, kad artimieji jį palaikys ir supras bet kurioje situacijoje. Tad skatinkite vaikus atvirai kalbėtis, išsakyti patiriamus sunkumus, pasipasakoti apie juos neraminančius dalykus. Abipusis pasitikėjimas ir betarpiškas palaikymas šeimoje kuria vaikui saugumą, o tėvams leidžia laiku sureaguoti ir pasirūpinti, suteikti pagalbą.

REKLAMA

Parengtas vaikų saugumo klausimynas

Taip pat pranešama, kad įgyvendinant Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos inicijuotą bandomąjį projektą, skirtą didinti saugumą mokyklose, parengtas vaikų saugumo klausimynas, skirtas tėvams, rašoma Policijos departamento pranešime spaudai.

Vaikų saugumo klausimynas, skirtas tėvams (globėjams) – pagalbininkams tėvams (globėjams), padėsiantis įsitikinti, ar tinkamai rūpinamasi savo vaikų saugumu bei įsivertinti turimas žinias apie vaikų saugumą įvairiose srityse. Klausimynas sudarytas iš tokių potemių: bendrasis saugumas, saugumas elektroninėje erdvėje, draudžiamų medžiagų vartojimo prevencija, seksualinė prievarta, pagalbos kontaktai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Vienas svarbiausių saugumo garantų – žinojimas, ką veikia jūsų vaikas ir atviras bendravimas. Tikimės, kad šis klausimynas padės tėveliams geriau suprasti savo vaikus ir juos supančius galimus pavojus“, – teigia policijos generalinis komisaras Renatas Požėla.

Klausimynas ne tik padės geriau suprasti, kaip apsaugoti vaikus nuo galimų pavojų, bet ir padės rasti naudingų patarimų ir atsakymus į rūpimus klausimus, bei padės sužinoti, kur kreiptis pagalbos ištikus sudėtingai situacijai. Klausimynas yra anonimiškas, todėl tikimasi, kad tėvai pateiks objektyvius atsakymus – objektyviai įsivertins situaciją.

REKLAMA

Klausimyną galite rasti paspaudę čia.

6-mečio dingimo aplinkybės

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad Vilniaus apskrities policija rugsėjo 25 d. 17 val. 52 min. gavo pranešimą, kad prekybos centre „Akropolis“ dingo vaikas.

Naujienų portalui tv3.lt berniuko mama papasakojo, kas vyko prieš dingstant berniukui. Kaip nurodė ji, prekybos centre su vaiku jie lankėsi dviese. Buvo skelbiama, kad berniuką iš prekybos centro išsivedė nepažįstama moteris.

REKLAMA

„Kol aš nuėjau į parduotuvę, jis žaidė ant žaislinės mašinytės. Taip jau yra buvę daug kartų, niekada jis nuo jos nenulipdavo. Jis žino, kad niekada negali kalbėti su svetimais žmonėmis, palikti vietos, kurioje jis yra. Jis žino, kad turi sekti, kur yra mama.

Parduotuvėje aš buvau kažkur 10 minučių – ieškojau prekės. Išėjusi iš parduotuvės jo neberadau. Labai išsigandau, pradėjau ieškoti, kur jis yra. Visas ratas užsisuko – kreipiausi į informaciją, į apsaugą“, – pasakojo ji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Visgi po kelių valandų Vilniaus apskrities policija pranešė, kad berniukas atsirado sveikas ir gyvas. Jis rastas Šiaurės miestelyje

Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis sakė, kad kartu su berniuku rasta ir jį iš prekybos centro išsivedusi moteris. Ją išsivežė medikai. Policija aiškinasi motyvus – pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl pagrobimo.

Kaimynų teigimu, įtariamoji dažnai konfliktuodavo, grasindavo peiliais, kieme lįsdavo prie vaikų. Dėl moters veiksmų jau anksčiau yra kreiptasi į policiją.

Kviečiame skaityti išskirtinį 6-mečio tėčio interviu, kas įvyko lemtingąją dieną. Jį galite skaityti paspaudę čia.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų