„Aš turiu tą tokį, kad nepasakosiu niekam savo problemų, nes bijau apkrauti kitus, kad kitiems nebūtų sunku per mane. Bet pačiai tada sunku...“, – pasakojo Deimantė.
Savo istorija Deimantė pasidalijo paramos koncerte „Laimingo jaunimo diena“. Koncerto scenoje garsiausi Lietuvos atlikėjai skleis žinią apie jaunimo emocinės sveikatos svarbą, o tada, kai labiausiai reikėjo „Jaunimo linijos“ pagalbos, jos sulaukę žmonės pasidalins savo istorijomis.
Sukrėtęs įvykis
Deimantės gyvenimas iš po kojų griūti pradėjo, kai nusižudė gera jos draugė, su kuria ji bendravo diena prieš nelaimę, tačiau nieko nenujautė. Dabar svarsto, ar būtų galėjusi kažkuo padėti bendraudama kitaip, labiau įsiklausydama į jos žodžius.
„Man buvo šiaip labai labai netikėta, nes aš su ja kalbėjau iki paskutinės dienos, kai ji nusižudė. Ir tik po to sužinojau, kad ji tą vakarą tai padarė. Buvo labai daug klausimų, kas privedė ją prie to.
Aišku, buvo didelis kaltės jausmas, kad galbūt aš padariau ne viską, ką galėjau padaryti“, – pasakojo vieną geriausių draugių praradusi Deimantė.
Buvo kaltinama tuo, ko nepadarė
Po draugės mirties Deimantė suplanavo ir savo savižudybę.
Tad būtent skambutis padėti pasirengusiems žmonėms merginą nuramino ir paguodė, todėl kai vėl tapo nepakeliamai sunku, ji jau žinojo, kam skambinti.
„Aš patyriau labai didelį spaudimą iš aplinkos, nes buvau kaltinama, kad naudojausi kito žmogaus tapatybe ir vykdžiau projektus. Buvo labai didelis svoris, nes visi tikėjo tuo ir niekas netikėjo manimi. Apie tai žinojo tik viena draugė ir visa tai aš viena pati su savimi nešiau“, – momentą, kuris paskatino mintis apie savižudybę, prisiminė ji.
Ji atskleidė, kad taip pat apie savo planus ilgą laiką niekam neprasitarė, įprastai atsisveikino su draugais.
„Apsimečiau lyg niekur nieko, kad niekas nevyksta. Aš tik grįžau namo tiesiog, atsiguliau ant lovos ir jau kaip ir ketinau tą padaryti, bet draugė galbūt kažką nujautė ir ji man skambino be perstojo į telefoną, kol aš pakėliau ir ji pasakė, kad ateina pas mane už 15 minučių“, – pasakojo mergina.
Atvažiavusi draugė buvo tas vienintelis žmogus, žinojęs Deimantės sielos būseną, kaip svarbu kartais neslėpti visko savyje.
Ištvėrusi juodą gyvenimo etapą mergina ėmėsi naujų ritualų, kurie padeda išlikti stipriai.
„Aš pasirašau padėką sau. Atsikeli ir pasirašai penkis dalykus, už kuriuos esi sau dėkinga, tai man tas labai padeda, dėl ko verta yra tęsti gyvenimą, tiesiog primena, kad esu stipri, kad ne veltui pasirinkau gyvenimą“, – savo išgyvenimais pasidalijo ji.
Jautrus siužetas – straipsnio pradžioje.
Kviečia garsiau kalbėti apie emocinę sveikatą
Gegužės 16 d. prie Baltojo tilto ir TV3 ekranų, pirmą kartą vykstančiame paramos koncerte „Laimingo jaunimo diena“ pasirodo kelių kartų muzikos žvaigždės: visų laikų mylimiausieji Andrius Mamontovas, Ieva Narkutė, Justė Arlauskaitė-Jazzu, Marijus Mikutavičius, Vaidas Baumila bei sparčiai populiarėjantys jaunimo auditorijoje – grupės „Abudu“ lyderis Domantas Starkauskas, Angelou, Rokas Yan, Lukas Pilkauskas ir Pijus Opera.
Šie atlikėjai savo muzika ir istorijomis įkvepia tūkstančius, o jų dainos dažnai tampa palaikymo simboliais įvairiose gyvenimo situacijose. Jie jungiasi prie bendros „Jaunimo linijos“ iniciatyvos – kad apie emocinę sveikatą Lietuvoje kalbėtume garsiai ir atvirai.
Koncertas nemokamas ir atviras visiems. Visi kviečiami atvykti gyvai prie Baltojo tilto arba koncerto metu įsijungti tiesioginę transliaciją per TV3 televiziją. Žiūrovai bus kviečiami ne tik mėgautis muzika, bet ir išgirsti įkvepiančias istorijas apie tai, kaip pokalbis gali išgelbėti gyvybę.
Prieš koncertą renginio lankytojų lauks kitos veiklos – bus galima susipažinti su „Jaunimo linijos“ veikla, sužinoti apie savanorystę, dalyvauti edukacinėse dirbtuvėse, užsukti į poilsio ir partnerių zonas. Viso renginio metu bus renkama parama „Jaunimo linijai“ trumpaisiais numeriais: 1408 (5 Eur.) arba 1410 (10 Eur). Prisidėti prie „Jaunimo linijos“ misijos ir padėti užtikrinti pagalbą visą parą galima jau dabar.
„Laimingo jaunimo diena“ – „Jaunimo linijos“ organizuojama iniciatyva, kurios tikslas – skleisti žinutę apie jaunimo emocinės sveikatos svarbą bei nešti viltį, kad laimingi iš tiesų gali būti visi jauni žmonės. Emocinės sveikatos festivalio partneriai – TV3 žiniasklaidos grupė ir „Swedbank“.
„Laimingo jaunimo dienos“ koncertą tiesiogiai stebėkite čia:
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!