• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Žinomiausio Lietuvoje iliuzionisto, vieno iš magijos teatro „DiArchy“ įkūrėjo Arvydo Gaičiūno sūnus Arvydas Gaičiūnas jaunesnysis tėčio ir tetos pėdomis nusprendė nesekti – pasirinko muzikinę karjerą, tačiau pripažįsta, kad kūrybiškumas įrašytas genuose.

13

Žinomiausio Lietuvoje iliuzionisto, vieno iš magijos teatro „DiArchy“ įkūrėjo Arvydo Gaičiūno sūnus Arvydas Gaičiūnas jaunesnysis tėčio ir tetos pėdomis nusprendė nesekti – pasirinko muzikinę karjerą, tačiau pripažįsta, kad kūrybiškumas įrašytas genuose.

REKLAMA

Dabar 19-metis Arvydas studijuoja kūrybines industrijas socialinių mokslų kolegijoje, tačiau su kūryba vaikinas susipažino daug anksčiau, o dabar jo kanalas platformoje „Youtube“ turi jau beveik 28 tūkst. sekėjų.

„Mane nuo vaikystės tėtis domino, rodė. Jis yra grupių „The Beatles“, „Pink Floyd“ mėgėjas, todėl nuo vaikystės augau geros muzikos apsuptyje“, – sako Arvydas pridurdamas, kad iš pradžių dar svarstė sekti tėčio pėdomis ir tęsti jo veiklą, tačiau jį sudomino kita sfera.

„Kažkaip iš pradžių galvojau, ar eiti tėčio pėdomis, ar bandyti teatrą, vaidybą. Vaikystėje man patiko nusinešti smulkius triukus į mokyklą ir nustebinti klasiokus, bet po to supratau, kad mano širdis guli arčiau muzikos, nei magijos.

REKLAMA
REKLAMA

13-14 metų naršydamas „Youtube“ radau vaizdo įrašus, kuriuose rodo, kaip su programėlėmis kuriama muzika. Tada ir buvo pirmi bandymai dėlioti natas iš skirtingų instrumentų, kombinuoti garsus. Susidomėjau, įsijungiau tas programas, pamaigiau, bet kažkaip užmiršau. Po kelių metų prisiminiau, ir, kadangi man visada muzika patiko, nusprendžiau, kad reikia bandyti“, – prisimena studentas.

REKLAMA

Filmuoti klipus padeda tėtis

Arvydas atskleidžia, kad klipus savo muzikiniams kūriniams montuoja pats, o dirbti su kompiuterinėmis programomis taip pat išmokė tėtis.

Nufilmuoti vaizdo įrašus, sako vaikinas, padeda artimieji. „Tėtis, draugai padeda. Savo jėgom, draugų, aplinkinių ir pažįstamų pagalba bandom daryti maksimumą, kiek galime“, – sako jis. Vis dėlto karantiną gimtuosiuose Druskininkuose leidžiantis Arvydas sako, kad filmuojant tenka susidurti ir su problemomis.

REKLAMA
REKLAMA

„Filmuojant trūksta lokacijų. Kadangi gyvenu Druskininkuose, čia yra daug gražių vietų, bet jau beveik visose esu filmavęs, aplink liko tik miškai, – juokavo Arvydas, – Vėl eiti filmuoti ten pat nesinori, todėl kol kas planuose nėra kito klipo.“

Su iššūkiais, sako Arvydas, tenka susidurti ir kuriant dainas, o labiausiai paveikia „tuščio lapo baimė“. „Ta nežinia baugina, nes nežinai, kas gausis, bet sėdi, galvoji, rašai, ir galų gale kažkas išeina“, – su šypsena sako jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kūriniai patinka ne visiems

Labiau į jaunimą orientuoti kūriniai susilaukia ir didelio dėmesio – Arvydo kūrinys pavadinimu „Valera“ „Youtube“ platformoje susilaukė daugiau nei 2 mln. peržiūrų. „Jei lyginti su amerikiečių žvaigždėmis tai nėra daug, bet pagal gyventojų skaičių Lietuvoje manau, kad tai visai nemažai“, – džiaugiasi vaikinas.

„Tas vaizdo įrašas yra apie personažą Valerą. Manau, kad tiek dėmesio susilaukė nes yra aiški istorija, aiški struktūra, yra kaip ir moralas, kad nereikia taip daryti, nes baigsis kaip Valerai“, – juokaudamas sako vaikinas ir priduria, kad vaizdo įrašo pabaigoje vyksta personažo laidotuvės.

REKLAMA

Vis dėlto Arvydo kūriniai patinka ne visiems, o kartais jais nesižavi ir gerbėjų tėvai. „Rašo ir komentaruose, ir į asmenines žinutes, kad tėvai draudžia klausyti, bet vis tiek klauso. Esu anksčiau gavęs daug kritikos iš suaugusiųjų, mokykloje nugirdęs, kad nieko neišeis, nieko nepasieksiu“, – prisimena jis.

Paklaustas, kaip į jo kūrybą reaguoja dauguma vyresnio amžiaus dėstytojų, vaikinas neslepia, kad patinka ji ne visiems, tačiau kritikos susilaukti netenka.

REKLAMA

„Dėstytojai galbūt ne visada mano muziką supranta, bet jie palaiko, nes bet kokia kūryba yra kūryba. Kai kurie yra vyresnio amžiaus, protingi žmonės su gyvenimo patirtimi ir jie supranta, kad jei kažką darai jau yra geriau, nei sėdėti ir nieko nedaryti“, – mąsto Arvydas.

Kūrybiškumas – genuose

Vaikinas gavo ne tik tėčio pavardę, bet ir vardą. Žinomiausio Lietuvos mago pavardę turintis jaunuolis sako, kad kolegijoje klausimų, nuostabos ar specialaus dėmesio nesusilaukia – „Ten, kur mokausi, visi lygūs“, – su šypsena sako jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau žymus ne tik Arvydo tėtis – gerai žinomas ir prosenelis Antanas Gaičiūnas, pradėjęs Gaičiūnų dinastiją cirko trupėje „Oktava“. Tradicijas tęsė ir Arvydo jaunesniojo senelis, kurio vardas taip pat Arvydas.

Vyras buvo cirko artistas, režisierius ir atletas, o savo amatą perdavė sūnui Arvydui ir dukrai Dianai, kurie tapo žymiausiu magų duetu Lietuvoje „DiArchy“. 

„Manau, kad kūrybiškumas genais persiduoda. Kadangi tėtis dabar piešia, jis mane ir šio amato moko. Pirmus bandymus darau su piešiniais, kartu su geriausia drauge Sandra vis piešiame. Manau, mano prosenelis, Antanas Gaičiūnas, pradėjo dinastiją. Jis buvo cirko artistas ir kūryba, menas, šou verslas turbūt kraujyje pas mane“, – su šypsena sako Arvydas.

REKLAMA

Iš šeimos sulaukia ne tik palaikymo

Arvydas sako, kad įkvėpimo dainoms semiasi iš aplinkos. „Aš manau, kad mūsų smegenys – kaip kempinė. Stebėdamas aplinką, klausydamas muzikos ir žiūrėdamas filmus sugeri informaciją, o kai sukaupi tiek, kiek reikia, gali iš tos kempinės ką nors išspaust ir sukurti kažką savo“, – pasakoja studentas.

Jis neslepia, kad pastaruoju metu muzika buvo laikinai nustumta į šalį, o apmąstymai ir atsiradęs nepasitikėjimas savo jėgomis privertė apsvarstyti šią veiklą, tačiau šeimos palaikymas ir paskatinimas, sako Arvydas, įkvepia.

REKLAMA

„Buvo atsiradę apmąstymai, nepasitikėjimas savimi, bet artima aplinka mane pastūmėjo, sako nemesk, juk išeina. Kažkaip pamąsčiau, kad reikia daryti, nes kam tada iš vis pradėjau, jei netęsiu ir nepažiūrėsiu, kas bus toliau.“

Atlikėjas pasakoja, kad nors kritikos yra tekę išgirsti, šeima ir draugai niekada negailėjo palaikymo, o kartais – ir patarimų. „Iš artimos aplinkos visi visą laiką palaikė, nebuvo nei klausimų, nei pretenzijų. Buvo tik patarimai, kad pabandyk kitaip, galbūt naudok mažiau keiksmažodžių“, – su šypsena sako Arvydas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Po tėvų skyrybų su tėčiu gyventi likęs Arvydas su mama ryšių nepalaiko, tačiau sako, kad gausios šeimos ir draugų palaikymo jam užtenka. „Turiu geriausią draugę, turiu gausią šeimą – tėtį, tetą, močiutę, senelį. Man to užtenka“, – sako jis.

Jaunuolis paneigė ir spekuliacijas, kartais pastebimas viešoje erdvėje. „Niekada nebuvo, kad tėtis prieš mamą nuteikinėtų. Kaip tik iš mano tėčio ir visos šeimos man laikas nuo laiko būna užduodami klausimai, ar netrūksta mamos, ar nenoriu susitikti. Čia yra visiškai mano pasirinkimas, bendrauti ar ne“, – sako vaikinas.

REKLAMA

Ateityje ir daugiau planų

Prieš kurį laiką Arvydas savo kanale patalpino ir pirmąją tinklalaidę (angl. podcast). Kolegijoje, sako jaunuolis, yra filmavimo studija, kurioje galima daryti tokio tipo laidas. Arvydas sako, kad gavęs pasiūlymą iš dėstytojo tokią veiklą išbandyti iškart sutiko, o pokalbio svečias buvo tas pats dėstytojas Raimondas Paškevičius.

„Pasikviečiau savo vadovą ir dėstytoją, kurio dalykas mane labiausiai sudomino ir padarėme pirmą podcastą, bet atėjo karantinas ir tęsti filmavimų nebebuvo galimybės. Po karantino planuose yra ir daugiau laidų, turiu žmonių sąrašą, su kuriais noriu pasikalbėti“, – pasakoja Arvydas.

REKLAMA

Nors pagrindiniuose planuose yra muzikinė karjera, tas pats dėstytojas Arvydui priminė ir kitą jo mylimą veiklą. „Man nuo vaikystės ir kinas patinka, tai ateityje, nežinau kada, norėčiau save ir šitoje sferoje išbandyti. Gal kaip aktorius, gal režisierius ar scenaristas.

Raimondas Paškevičius, iš kurio ėmiau interviu, dėstė istorijų pasakojimą ir kūrimą, kuri manyje uždegė tokį seną vaikystės norą sukurti kažkokį filmą, pastūmėjo reikalingu keliu, davė naudingų knygų ir vėl atsirado ta liepsnelė“, – apie ateities planus pasakoja vaikinas.

O jauniems ir muzikos kurti nedrįstantiems jaunuoliams Arvydas sako: „Pradėkite skaityti knygas, domėtis, kas vyksta pasaulyje, tai stebėkite ir bandykite. Nieko neišeis, jei nepabandysi.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų