Kad puansetija gražiai žydėtų per visas šventes, svarbu jai gauti pakankamai šviesos, nors ir ne per daug. Puansetijos šviesą mėgsta, bet saulės spinduliai neturi būti tiesioginiai – tada jos auga gera.
Laistyti jas taip pat reikia švelniai, bet ne per dažnai. Palietus dirvą ji turėtų būti drėgna, bet jei per stipriai vandeniu apliesite šaknis, jos gali pradėti pūti. Kambario temperatūra taip pat joms turi būti tinkama – jei kambaryje per šalta, šilumą mėgstanti puansetija pasijus nejaukiai.
Taigi, būtina turėti omenyje šias pagrindines puansetijų priežiūros taisykles, bet yra dar trys klaidos, dėl kurių puansetija gali staiga nuvysti, rašoma express.co.uk.
Per gausus laistymas
Kaip ir visiems kitiems augalams, taip pat ir puansetijoms reikia vandens. Tačiau šis augalas išrankus – jam reikia labai tikslaus kiekio vandens – nei daugiau, nei mažiau. Nors vystančius lapus gali kilti pagunda laistyti gausiai, tai gali dar labiau pakenkti augalo sveikatai.
Geriausia puansetiją laistyti tiek, kad dirva vazone būtų tolygiai drėgna. Jei puansetiją laikote dekoratyviniame konteineryje, kuris neturi drenavimui skirtų angų, pabandykite jo apačioje įdėti akmenukų – tai taip pat leis vandeniui nubėgti. Jei puansetiją perlaistysite, ji gali supūti.
Puansetija palikta per šaltame ar per šiltame kambaryje
Puansetijos labai mėgsta būti šiltoje aplinkoje, todėl žiemos mėnesiais lauke jų laikyti jokiu būdu negalima. Net ir namuose svarbu jas laikyti atokiai nuo skersvėjų, kurių gali būti prie durų ar langų. Geriausiai puansetijoms tinka 15–23 C temperatūra.
Nors jos ir mėgsta šilumą, vis dėlto ir perkaitinti jų negalima. Nestatykite puansetijų arti radiatorių ar kitų šilumos šaltinių, kurie gali nudeginti jūsų kalėdinio augalo lapus.
Puansetija negauna pakankamai šviesos
Puansetijos yra kilusios iš Pietų Meksikos, todėl nenuostabu, kad jos labai mėgsta saulės šviesą. Nors geriausiai jos auga netiesioginiuose saulės šviesoje, jai reikėtų parinkti tokią vietą, kuri šviesos būna tikrai pakankami.