„Patarčiau pradėti nuo sąrašo daiktų, kuriuos norite laikyti prieškambaryje, ir pagal jį nuspręsti, kiek ir kokio dydžio baldų reikės. Galvodami apie būsimų baldų vietą, atkreipkite dėmesį į elektros instaliaciją: ar jie neužstos lizdų ir jungiklių, o gal dalį jų reikės perkelti į kitą vietą?“ – pataria IKEA interjero dizainerė Eimantė Nemanė.
Ji taip pat priduria, kad įrengiant prieškambarį svarbu sau atsakyti į tris klausimus: kur laikyti batus – ypač grįžus iš lauko, kur tilps visos šeimos striukės ir kur padėsite raktus bei kitas smulkmenas.
Kad paltai ir striukės neapkrautų erdvės
„Jei vienintelė vieta striukėms ir paltams laikyti bus atvira kabykla, prieškambaris neatrodys tvarkingai. Geriau paieškoti sprendimo, kuris leistų lauko drabužius paslėpti už durų. Čia gali padėti modulinė daiktų laikymo sistema, kurios formą ir matmenis lengva pritaikyti pagal individualius poreikius.
Jei reikia spintos prieškambaryje su nuožulniomis lubomis ar palei visą sieną, galima derinti skirtingus rėmus ir susikurti būtent savo erdvei pritaikytą sprendimą.
Sudėję sezoninius drabužius į spintą, striukes ir paltus, kurių prireikia kasdien, galėsite laikyti ant pakabų“, – sako interjero dizainerė.
Vis tik, pasak jos, šlapius lauko drabužius grįžus reikėtų palikti atvirai, kambario temperatūroje, ir tik išdžiūvusius kabinti į spintą – tai padės išvengti nemalonių kvapų.
Praktiški ir vietą taupantys sprendimai
Jei prieškambaryje trūksta vietos avalynei, pravers negilios batų spintelės. „Vos keliolikos centimetrų gylio spintelėje lengvai sutalpinsite net aštuonias batų poras, o vieną šalia kitos pakabinę dvi tokias spinteles, turėsite jos dar daugiau.
Prieškambariui su grindjuostėmis rinkitės spinteles, turinčias tik priekines kojeles – tuomet spintelę bus paprasta priglausti prie sienos, tiesiai virš grindjuostės“, – pataria interjero dizainerė.
Pagrindiniai iššūkiai, su kuriais žmonės susiduria prieškambariuose, yra ankšta erdvė, nestandartinių formų nišos ir kiti sienų nelygumai. Interjero specialistė pataria šiuos trūkumus paversti privalumais: nišoje galima įrengti lentynų ar kabliukų, ant kurių bus patogu laikyti kasdien naudojamas smulkmenas arba raktus, kad šie nepasimestų.
„Kabliukai – puiki išeitis skubantiems ir ieškantiems daiktų rytais, kai viskas, rodos, vyksta ne taip, kaip buvo planuota. Viską, ko gali prireikti ryte – nuo raktų iki akinių ar piniginės – laikydami vienoje vietoje, išvengsite nereikalingo streso ir ilgų paieškų.
Keletą kabliukų pritvirtinkite žemiau, kad savo drabužius ar kitus daiktus galėtų pasiekti ir vaikai. Mažųjų akių lygyje pakabintas veidrodis taip pat labai pravers“, – sako interjero dizainerė.
Kaip išlaikyti prieškambarį švarų žiemos sezonu?
„Šaltuoju metų laiku prieškambaryje lengvai kaupiasi purvas. Kad nešvarumai ir vanduo nuo rudeninių ar žieminių batų nepasklistų po visus namus, labai pravers plastikinis batų padėklas. Jis saugo grindis nuo smėlio, akmenukų ir yra itin lengvai valomas. Dėl aukštų kraštų visas purvas liks padėklo viduje.
Laikykite jį po batų spintele ar lentyna. Tuomet, nusiavę batus, juos galėsite išdžiovinti ant padėklo, o nuvalę – padėti atgal į spintelę“, – pataria specialistė.
Jei norite išvengti purvo namuose, visų pirma reikėtų kuo daugiau jo nusikratyti, dar būnant už durų. Renkantis lauko kilimėlį, interjero dizainerė rekomenduoja ieškoti tokio, kurio tekstūra primena šepetį – ant jo bus paprasčiau nubraukti prie batų prilipusį sniegą ir purvą.
Tuo tarpu kambarinių durų kilimėlių pasirinkimas toks didžiulis, kad galima rinktis ne tik pagal dydį, bet ir pagal spalvą, raštus ar derinti prie prieškambario baldų. Jei norisi daugiau jaukumo, prieškambaryje galima patiesti ir siaurą, ilgą kilimą.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!