Juodoji dėmėtligė yra lapų liga, kuri puola augalus ištisus metus, tačiau labiausiai ji siautėja sausu oru. Negydoma juodoji dėmėtligė sparčiai plinta ir labai susilpnina augalus.
Šios ligos požymiai – tai mažos, apvalios juodos dėmės, kurių dydis svyruoja nuo vieno milimetro iki vieno centimetro. Aplink dėmes ir dėmeles lapai pagelsta ir galiausiai per anksti nukrenta.
Sodininkystės ekspertai pasidalijo patarimais, kaip išvengti juodosios dėmėtligės, rašo express.co.uk.
Vos tik pastebėjus ligos požymius, būtina pašalinti pažeistus lapus. Jei prie augalo stiebo yra nukritusių lapų likučių, juos reikia pašalinti ir sudeginti arba išmesti. Užkrėstų lapų negalima mesti į komposto dėžę, nes taip liga išplis.
Štai, ką reikia daryti
Šį darbą reikia kartoti visą sezoną, kai tik pasirodo juodoji dėmėtligė. Kai kurie sodininkai juodosios dėmėtligės kontrolei renkasi purškalus, pavyzdžiui, fungicidus.
Tokiu atveju būtina tiksliai laikytis visų instrukcijų, nes neteisingai juos naudojant galima pakenkti kitiems augalams ir gyvūnams. Purškiant pažeistus augalus, juodosios dėmėtligės plitimas sumažės iki minimumo, tačiau jos visiškai nesustabdysite.
Kuo sveikesnis augalas, tuo mažesnė tikimybė, kad jis užsikrės šia liga. „Norėdami išvengti juodosios dėmėtligės, augalus tinkamai laistykite ir tręškite“, – patarė ekspertai.