• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Susidūrus su artimojo mirtimi, pirmasis žingsnis, kurio imamasi, – atsisveikinimo organizavimas. Nors tinkamai išlydėti velionį nori ne vienas, tačiau ne paslaptis, kad ši paslauga gali nemenkai paploninti piniginę. Tad kiek kainuoja žmogaus laidotuvės didžiuosiuose Lietuvos miestuose – Vilniuje ir Kaune?

Susidūrus su artimojo mirtimi, pirmasis žingsnis, kurio imamasi, – atsisveikinimo organizavimas. Nors tinkamai išlydėti velionį nori ne vienas, tačiau ne paslaptis, kad ši paslauga gali nemenkai paploninti piniginę. Tad kiek kainuoja žmogaus laidotuvės didžiuosiuose Lietuvos miestuose – Vilniuje ir Kaune?

REKLAMA

Šia tema naujienų portalui tv3.lt sutiko pakomentuoti Vilniaus laidojimo rūmų „Ritualas“ direktorė Jolanta Spainaitienė ir Kauno laidojimo ir kremavimo paslaugas teikiančios įmonės „Fandri“ direktorius Andrius Česnavičius.

Pigiausios laidotuvės

Su pašnekovais pradėjus kalbėtis apie tai, už kokią mažiausią sumą galima palaidoti velionį, judviejų atsakymai išsiskyrė.

Pasak A. Česnavičiaus, jo vadovaujamos įmonės siūlomas mažiausias bazinių paslaugų paketas sutelpa į vos kelis šimtus eurų ir leidžia klientams išsisukti su vienkartine mirties išmoka.

REKLAMA
REKLAMA

„Pigiausia mūsų paketo kaina yra 440 eurų, į jį įeina ekologiškas kremavimo karstas, mirusiojo palaikų transportavimas, kremavimo paslauga, dokumentų parengimas, urnos pristatymas, standartinė urna – ji tarsi kapsulė, minimalistinė“, – atskleidė jis.

REKLAMA

Apie panašų variantą pasakojo ir Vilniaus laidojimo rūmų direktorė. Anot jos, pasitaiko situacijų, kuomet socialiai remtiniems klientams paslaugos yra suteikiamos už nedideles sumas.

Pasak jos, tuomet mėginama „sutilpti“ į vienkartinę laidojimo pašalpą ir „Sodros“ mokamą pensijos dydžio išmoką.

„Pigiausią paslaugų paketą pas mus sudaro apie 690 eurų. Į jį įeina kelios paslaugos:

  • 30 sėdimų vietų šarvojimo salės nuoma;
  • artimiesiems skirtas poilsio kambarėlis (vienkartiniai indai, kavos aparatas, virdulys);
  • salės administratoriaus paslaugos;
  • nekrologas;
  • muzikinis fonas;
  • portretas;
  • autokatafalko nuoma Vilniaus mieste“, – paaiškino pašnekovė.

Tiesa, abiejų laidojimo namų direktoriai sutarė vienu klausimu – neretai klientai, rinkdamiesi ekonomiškiausią variantą, prašo ir papildomų paslaugų.

REKLAMA
REKLAMA

Anot jų, šios kainuoja ir dėl to gali padidinti minimalaus paketo kainą. Jiedu atskleidė, kokios papildomos paslaugos yra populiariausios.

„Nėra, kad būtų labai didelis srautas besirenkančiųjų tik šią paslaugą, nes daug kas nori [papildomai] aprengti mirusįjį, šarvoti urną, pasirūpinti gėlėmis. Tikrai nėra, kad naudotųsi tik ekonominiu variantu“, – teigė A. Česnavičius.

Panašios nuomonės laikėsi ir J. Spainaitienė pridėdama, kokios yra populiariausios papildomos paslaugos:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Papildomai reikėtų užsakyti kapo duobės paruošimą (265 eurai) bei įsigyti karstą ir kapo ženklą su lentele. Pigiausias karstas, skirtas laidojimui, kainuoja 250 eurų.

Nepaisant to, mūsų patirtis rodo, kad mirusiųjų artimieji dažniau renkasi brangesnius karstus ir daugiau paslaugų“, – pasakojo ji.

Dažniausiai pasirenkamo paslaugų paketo kaina

Pasak Vilniuje ir Kaune laidojimo paslaugas teikiančių įmonių vadovų, pigiausio paketo paslaugos nėra tokios populiarios, kaip vidutinio.

REKLAMA

Pokalbio metu paaiškėjo, kad Kaune už dažniausiai pasirenkamą paslaugų paketą klientai sumoka mažiau nei Vilniuje.

„Dažniausiai žmonės išleidžia apie 700-800 eurų vidutiniam paslaugų paketui. Į šias paslaugas įeina  aprengimas, įmantresnė urna, šarvojimas“, – pasakojo A. Česnavičius.

Tuo tarpu Vilniuje vidutinio paslaugų paketo kaina yra keturženklė. J. Spainaitienė atskleidė, kokias paslaugas galima gauti už vidutinio paslaugų paketo (1010 eurų) sumą.

REKLAMA

„Vidutinio kainų segmento paslaugų paketą sudaro apie 1010 eurų. Jame siūlome:

  • 40 ar daugiau sėdimų vietų šarvojimo salės nuomą;
  • artimiesiems skirtą poilsio kambarėlį (vienkartiniai indai, kavos aparatas, virdulys);
  • salės administratoriaus paslaugas;
  • nekrologą;
  • muzikinį foną;
  • portretą;
  • autokatafalko nuomą Vilniaus mieste;
  • karsto nešimą“, – pasakojo direktorė.

Tiesa, ji pridėjo, kad vidutinio segmento karsto kaina įprastai siekia 500-600 eurų. Anot jos, neretai papildomai klientai taip pat renkasi kūno paruošimo šarvojimui paslaugą, kapo duobės paruošimą. Taip pat neretai klientai pasirenka ir kitas prekes – karstą, žvakes, kapo ženklą, įkapes ar gėles.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Brangiausių laidotuvių kaina

Su skirtingų laidojimo namų direktoriais ėmus kalbėtis apie brangiausius užsakymus, su kuriais jie yra susidūrę, jiedu pasakojo, kad tokių kartas nuo karto pasitaiko.

Pasak Kaune esančių laidojimo namų direktoriaus, kiekviena situacija yra skirtinga ir neretai kainą lemia pačių artimųjų pageidavimai laidotuvėms.

„Viskas priklauso nuo paslaugų kiekio, kiek jų yra užsakoma. Jeigu šių nedaug – žmogui nereikia niekuo rūpintis <...>.

REKLAMA

Laidojime kiekviename žingsnyje yra paslaugos ir už visas jas reikia susimokėti. Taip pat neretai žmonės nori gražesnės urnos, karsto ar drabužių – visa tai kainuoja.

Pas mus darantieji jau gana prabangias laidotuves išleidžia apie du tūkstančius eurų, retai kada sąskaita perkopia šią ribą“, – pasakojo Kaune esančių laidojimo namų direktorius.

Vilniuje esančių laidojimo namų direktorė taip pat pasakojo, kad kartais pasitaiko situacijų, kuomet tenka pasiūlyti aukščiausio lygio paslaugas.

REKLAMA

Ji pasidalijo viena iš šių situacijų, kuomet teko suorganizuoti ypatingas laidotuves. Tiesa, pašnekovė pridėjo, kad jų kainos atskleisti negali dėl konfidencialumo.

„Per daugelį metų sukaupta patirtis leidžia mums pasiūlyti aukščiausio lygio ir plataus spektro paslaugas. 

Pavyzdžiui, vienas iš didžiausių užsakymų apėmė ne tik laidojimo paslaugas Lietuvoje, bet ir palaikų gabenimą iš užsienio.

Esame organizavę palaikų pervežimą privačiu lėktuvu, rūpinęsi visais reikalingais dokumentais. Palaikai buvo pašarvoti 6-toje laidojimo rūmų „Ritualas“ šarvojimo salėje, turinčioje 125 sėdimas vietas.

Užtikrinome klientų privatumą ir saugumą – buvo pasamdyta privati apsauga, budėjo greitosios medicinos pagalbos specialistai. Atitinkamai, tokio užsakymo kaina buvo didesnė nei įprastų paslaugų atvejais“, – atskleidė ji.

Pas mus visur baisi pompastika- kuo prabangiau pašarvoti, kuo prabangiau palaidoti, kuo prabangiau po visko paėsti ir kuo prabangesnė kapavietė būtų, į kurią sumerkiami tūkstančiai. Gyvenime velionio tiek nemyli, kiek "myli" numirus. Kad ir Norvegijoje, žmogus numirė, jo garbei laikomos mišios bažnyčioje, kur susirenka giminaičiai, draugai ir kt. Po mišių visi namo, o į kapines išvyksta tik laidojimo darbuotojai ir artimiausi giminaičiai. Po visko užsėjama pievelė palaidojimo vietoje ir kuklus antkapis. Va taip turi būti.
tie gedulingi pietūs- sena netikusi atgyvena, kuri po truputi dingsta. Norint pagerbti velionį, tam reikalui yra laikomos šv. mišios jo garbei. Po jų palydėjimas į kapines- atilsio vietą. Niekaip nesuprantu, kam tas paėdėmas po visko, dažnai net su alkoholiu.
niekam to nereikia,eina iš mados
niekam to nereikia,eina iš mados
o kam jų reikia?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų