• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Namų šeimininkė iš Australijos internete sukėlė karštas diskusijas, kai paklausė grupės moterų, kaip dažnai jos skalbia kelnes ir džinsus, o pasipylę atsakymai buvo prieštaringi. Vis dėlto, kaip dažnai reikėtų skalbti kelnes ir džinsus?

Namų šeimininkė iš Australijos internete sukėlė karštas diskusijas, kai paklausė grupės moterų, kaip dažnai jos skalbia kelnes ir džinsus, o pasipylę atsakymai buvo prieštaringi. Vis dėlto, kaip dažnai reikėtų skalbti kelnes ir džinsus?

REKLAMA

Katie kreipėsi į „Facebook“ grupę „The Organized Housewife“ ir paklausė: ar skalbiate kelnes po kiekvieno dėvėjimo?

Nuomonės išsiskyrė

Rezultatai buvo stulbinantys, nes kai kurie asmenys prisiekė, kad jas reikia skalbti kiekvieną dieną, o kiti laisvalaikio kostiumėlius ar džinsus mūvi kelias dienas ir net nesvarsto jų skalbti po kiekvieno dėvėjimo, rašo dailymail.co.uk.

„Anksčiau tai darydavau, tačiau prieš porą metų supratau, kad to daryti nereikia. Pakabinkite juos, kad prasivėdintų ir gautų gryno oro, o skalbkite po dviejų dėvėjimų. Pažįstu tiek daug žmonių, kurie neskalbia kelnių po kiekvieno dėvėjimo, todėl nesu tikra, kodėl iš viso tai dariau“, – rašė viena moteris.

REKLAMA
REKLAMA

„Po kiekvieno dėvėjimo skalbiu visus drabužius, visada. Aš skalbiu patalynę kas 6 dienas, o rankšluosčius – kas 4. Gimiau Innisfaile, Tolimajame Šiaurės Kvinslande, kur dažnai buvo taip drėgną, kad arba turėdavai visą dieną mirkti baseine, arba maudytis duše bent tris kartus per dieną. Seni įpročiai sunkiai pasimiršta“, – dalinosi kita.

REKLAMA

Trečia pridūrė: „Anksčiau tai dariau, bet turint vaikų tai vargina. Aš juos skalbiu kas antrą kartą.

Skirtingų drabužių priežiūra

Anksčiau Alexis Todorovski iš didžiausios ir novatoriškiausios Australijos drabužių perdirbimo įmonės pasakojo, kaip dažnai reikia skalbti žiemos reikmenis, pavyzdžiui, pirštines ir kepures.

Megztiniai

Anot Alexis, vilnonius megztinius reikia skalbti tik kas du ar tris dėvėjimus ir su jais visada reikia elgtis atsargiai. Kad jie nesusitrauktų ir neprarastų formos, visada skalbiant svarbu naudoti vilnos skalbimo nustatymą arba kiekvieną vilnonį drabužį skalbti rankomis.

REKLAMA
REKLAMA

Paltai ir striukės

Alexis paaiškino, kad daugumą paltų ir švarkų reikia skalbti tik kartą per sezoną, prieš atsidedant juos vasarai. Tai apima pūkines striukes, odines striukes ir vilnonius paltus, nes jie nesiliečia su oda taip dažnai kaip kiti drabužiai.

Švarkai

Kostiuminiai švarkai turėtu būti valomi kas keturis ar penkis dėvėjimus, atskleidė ekspertė. Jiems pasirinkite sausą valymą.

Vilnoniai paltai

Pasak Alexis, vilnonius paltus reikia skalbti kas šešis ar septynis dėvėjimus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Džemperiai ir sportiniai kostiumai

Anot ekspertės, džemperius reikėtu skalbti kas keturis ar penkis dėvėjimus. Bet jei jie dėvimi mankštos metu, juos reikia nedelsiant išskalbti.

„Per dažnai skalbiant šiuos drabužius jie gali pradėti burbuliuotis ir prarasti formą“, – sakė ji.

Kepurės, šalikai ir pirštinės

Tai yra tie daiktai, kurie daugiausiai tiesiogiai liečiasi su oda, todėl juos reikia skalbti dažniausiai. Tai aprangos detalės, kurias dažniausiai pamirštama išskalbti.

REKLAMA

„Svarbu atsiminti, kad jie liečiasi su veido riebalais, kaupiasi kvepalai ir mikrobai, kurie užsilaiko pirštinėse, todėl jas reikėtų plauti bent kartą per savaitę“, – sakė Alexis.

Džinsai

Aprangos ekspertė atmetė teorijas, kad džinsų negalima skalbti arba juos reikia valyti įdėjus į šaldiklį. Vietoj to ji rekomenduoja džinsus skalbti tik šaltame vandenyje ir visada išversti, kad džinsai tarnautų ilgiau.

REKLAMA

Džinsus reikia skalbti tik tada, kai jie atrodo nešvarūs. Arba, kaip taisyklė, žmonėms, kurie yra aktyvūs visą dieną, džinsus reikėtų skalbti kas keturis dėvėjimus. Jei didžiąją dalį laiko sėdite prie stalo, galite apsivilkti džinsus dešimt kartų, kol juos reikės skalbti.

„Jūs tikrai turėtumėte juos skalbti, tačiau jums nereikia jų skalbti dažnai“, – pridūrė ji.

Alexis sakė, kad geriausias būdas sumažinti tikimybę, kad jūsų drabužiai pateks į šiukšlių dėžę anksčiau laiko, yra tinkamai juos prižiūrėti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaip prižiūrėti džinsus

Australų prekės ženklas R. M. Williams atskleidė džinsų priežiūros paslaptis, padedančias pratęsti džinsinio audinio galiojimo laiką. Drabužių ekspertai teigė, kad apribojus džinsų skalbimą iki tol, kol to prireiks, jų forma ir spalva išliks nepakitusi ilgą laiką.

Norėdami išsaugoti džinsų spalvą, išverskite juos ir skalbkite šaltame vandenyje lėto gręžimo ciklu, tada leiskite jiems nuvarvėti, džiovinkite atokiau nuo tiesioginių saulės spindulių.

REKLAMA

Visada skalbkite panašių spalvų džinsus ir nenaudokite audinių minkštiklio.

„Indigo dažai kai kuriuos džinsuose išsiskiria ir dėvint, ir skalbiant. Kuo mažiau indigo bus prarasta džinsų gyvavimo pradžioje, tuo sodresnė spalva atrodys ilgainiui“, – sakė ekspertai.

Norėdami pirmą kartą skalbti juodus džinsus, pamirkykite juos šaltame vandenyje, naudodami nedidelį kiekį juodų audinių skalbiklio, kad ilgiau išlaikytumėte spalvą.

REKLAMA

Viena australė sakė, kad daugelyje parduotuvių pardavėjai ją perspėjo, kad skalbdama džinsus niekada nenaudotų skalbinių ploviklio.

„Aš nenaudoju ploviklio savo tikrai geriems džinsams“, – sakė ji.

Kalbant apie baltų ir spalvotų skalbinių atskyrimą, vartotojų mokslininkė Mary Zeitler paaiškino, kaip dažai gali išsilieti skalbimo metu, ypač skalbiant naujus drabužius.

Tačiau po kelių skalbimų dažai ims išsiskirti ir nudažyti kitus drabužius“, – paaiškino ji.

Aš trumpikes skalbiu dažnokai-užsimaunu,prisiliečia prie kūno,tad tenka nusimauti ir mautis kiitus.Maikę nešuosi į miestą,ten persivelku ir vėl jaučiuosi puikiai.Kojines maunuosi dvejas,kad kvapas nuo apatinių(kojinių)nesklistų. Džinsus skalbiu kas pusantros dienos. Megztinį,žinoma,išskabtą užsimaunu,išėjęs į miestą,ten išsiskalbiu,po to,grįžęs vėl išsiskalbiu.Palto,striukės neturiu,nes nežinau kaip reikia skalbti,o baudą gauti bijau.Bet jūs žmonės būkite drąsūs.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų