Brendanas Wrenas, Londono Higienos ir tropinės medicinos mokyklos mikrobinės patogenezės profesorius, sako: „Virusas nėra gyvas organizmas, o mažytė dalelė oportunistė. Aplinkoje jis nesidaugina, tik stengiasi išgyventi kiek įmanoma ilgiau, kol pasiekia žmogaus mukozės paviršių – akyse, burnoje ar nosyje – kur jis aktyvuojasi.“
Mokslininkas priduria, kad viruso dalelės „miršta greitai“. Jis paaiškino: „Pavyzdžiui, jos neišgyvena kontakto su aukštesne nei 50°C temperatūra, muilu ar alkoholiu.“
Profesorius B. Wrenas sako, kad koronavirusas ant drabužių nesiveisia. Norint papildomai apsisaugoti, galima juos reguliariai skalbti.
Jis teigia: „Virusas ilgai neišgyvena ant audinio pluošto, bet tikrai nepakenks dažniau išskalbti drabužius.“ Ianas Jonesas, Redingo universiteto virusologijos profesorius, priduria, kad skalbiklis su karštu vandeniu padeda naikinti viruso daleles.
Jis paaiškino: „Virusą nukenksmina sausumas ir skalbikliai, o taip pat ir karštis, todėl ant drabužių patenkantys aerozoliniai lašeliai bet kuriuo atveju greitai bus nekenksmingi.“
Savaime suprantama – tai ne vienintelė priemonė, kurios reikia imtis siekiant apsisaugoti nuo koronaviruso. Visų pirma patariama likti namuose, kad COVID–19 plitimas sulėtėtų. Iš namų reikėtų eiti tik būtinais atvejais – pavyzdžiui, jei einate į parduotuvę arba pasportuoti. Didžiosios Britanijos sveikatos tarnyba taip pat pataria:
Dažnai plautis rankas muilu ir vandeniu mažiausiai 20 sekundžių. Jei šalia nėra muilo ir vandens, rankas dezinfekuoti dezinfekciniu skysčiu
Rankas nusiplauti iškart grįžus namo. Kosint ar čiaudint burną ir nosį prisidengti nosinaite arba rankove (ne delnu). Panaudotas nosinaites iškart mesti į šiukšlių dėžę ir nusiplauti rankas. Nešvariomis rankomis neliesti akių, nosies ar burnos.