Sodininkas pasidalijo, kaip nustatyti, ar obuoliai prinokę, kaip juos nurinkti ir laikyti, kad jie galėtų stovėti „mėnesius“.
Monty rašė: „Nurinkite obuolius bent kartą per savaitę, patikrindami, ar jie prinokę, laikydami juos delne, švelniai pakeldami ir sukdami, kad įsitikintumėte, ar kotelis lengvai nukrenta. Neištraukite kotelio per prievartą, nes jeigu jie yra sunokę, kotelis lengvai nukrenta.
Jei obuolius laikote tinkamai – o tai turi būti vėsioje, tamsioje, gana drėgnoje vietoje – jie galės stovėti kelis mėnesius. Jie turi būti skinami be jokių pažeidimų, o bet kokie nenumatytai vėjo nužūsti obuoliai, kad ir kaip palengvintų darbą, ilgai neišsilaikys ir turi būti suvalgyti arba termiškai apdoroti bei sušaldyti.
Jei turite daugiau taip nukritusių obuolių nei galite suvalgyti ar perdirbti, įsitaisykite obuolių spaustuvę sultims, kurias galima išpilstyti į butelius ir laikyti namuose.“
Pasidalijo vertingais patarimais
Kai kurios obelys pradės nokti rugpjūtį, bet dauguma jų noksta ir rugsėjį, ir spalį. Geriausia nurinkti obuolius tada, kai jie sunoksta, kad jie nenukristų ant žemės ir nebūtų pažeisti.
Obelys ne tik duoda vaisių, bet ir yra traukia dėmesį pavasarį, kai sužydi. Vasaros mėnesiais sodininkai turėtų jau būti pakirpę obelis, kad paskatintų žydėjimą ir vaisių kiekį. Kai medis sunokins obuolius, obelys numes lapus, kai artės žiema, rašo express.co.uk.
Žiemos mėnesiais medį reikės vėl genėti, kad būtų galima kontroliuoti jo formą ir dydį. Tai taip pat puikus metas patikrinti, ar nėra ligų ar problemų.
Nugenėkite medį pašalindami perpildytus, susikertančius ar blogus stiebus, kad sukurtumėte atviresnį šakų tinklą. Taip medis galės gauti daugiau šviesos ir gaus daugiau oro medžio viduryje.
Obuoliai paprastai neturi daug problemų, bet juos gali užpulti liemenpilviai, šašais ar pelėsis. Jei ant bet kokių ūglių yra baltas sluoksnis, tai yra pūsliniai amarai, kuriuos galima nušveisti arba nukirpti.
Kas čia per žodžių kratinys?