Ką tik atidarytam nuotykiui parkui tai tikrai labai bloga reklama. Už pilietybę atsakinga Prancūzijos vidaus reikalų ministro atstovė Marlène Schiappa socialiniuose tinkluose pasidalino žinia, skirta Paryžiaus Disneilendui:
„Kūdikio maitinimas krūtimi nėra nusikaltimas. Labai džiugu, kai tam yra skirti specialūs kambariai, tačiau niekas negali nuspėti, kada kūdikis bus alkanas. Nepulkite stigmatizuoti mamų, joms ir taip nėra lengva. Dėkoju iš anksto.“
Draudimas žindyti – atgyvena
To paties socialinio tinklo vartotoja Marie, kuri skundėsi Seine-et-Marne parko vadovybei, rašo: „Jūsų apsaugos darbuotojai neleido motinai maitinti krūtimi savo dviejų mėnesių kūdikio, nes neva tai nepatiks turistams. Juk jau 2021 metai! Draudimas žindyti viešoje vietoje – atgyvena.“
Jos įrašu pasidalino šimtai „Twitter“ vartotojų, kurie pareikalavo parko atstovų pasiaiškinimo.
Vadovybė Marie atrašė keletą kritikuojančių komentarų: „Mamas aprūpiname kūdikių priežiūros centru su tinkama ir patogia įranga, pavyzdžiui, specialiomis žindymo kėdėmis.“
Marie atsakė, kad dėl COVID-19 pandemijos vietų skaičius labai ribotas, o kartais reikia ir labai ilgai laukti, kol vieta atsilaisvins.
„Jie pasakė, kad jeigu noriu maitinti, turiu eiti kur nors kitur“
Kūdikį maitinusi moteris yra 33-ijų metų australė Laura, gyvenanti Paryžiuje. Laura paaiškino, kad devynių mėnesių dukrai pradėjus verkti, ji nusprendė prisėsti ir ją pamaitinti, kadangi turėjo palaukti kol vyras ir kita dukra išeis iš atrakciono:
„Žmonių buvo be galo daug, tad suradusi tinkamą vietą buvau labai laiminga.“
Marie sako, kad pamačiusi, jog apsaugos darbuotojai kabinėjasi prie Lauros ir bando jai aiškinti, jog maitinimas krūtimi draudžiamas, ji prie moters prisijungė ir taip pat pradėjo žindyti savo vaiką.
„Norėdama visiškai ją palaikyti, aš prisėdau ant suoliuko ir pradėjau žindyti savo vaiką. Apsaugos darbuotojai neteko žado. Jie man nieko nesakė, pabijojo atsidurti minioje žindančių moterų“, – priduria Marie.
Laura sako, kad toks gerumo gestas ją šokiravo: „Nesitikėjau tokios pagalbos, pradėjau verkti.“
Paryžiaus Disneilendas pripažįsta klaidą ir atsiprašo
Laura ir jos sutuoktinis galėjo pateikti skundą, bet to nepadarė. Saugumo direktorius poros atsiprašė: „Apsaugos darbuotojai neturėjo to sakyti, buvo padaryta klaida.“
Bandydama nutraukti šį kylantį ginčą socialiniuose tinkluose, oficiali Paryžiaus Disneilendo „Twitter“ paskyra taip pat parašė atsiprašymą, rašo leparisien.fr.
„Mes labai apgailestaujame dėl šios situacijos ir dar kartą nuoširdžiai atsiprašome motinos. Tai, ką jai teko patirti, neatitinka mūsų darbo tvarkos taisyklių ir vertybių. Paryžiaus Disneilende žindymo apribojimų nėra“, – atsiprašė Disneilendo atstovai.