A. Lemanas sako artimai su velione nebendravęs, tačiau dainos, sukurtos pagal jos tekstus, jo lūpomis skambėjo ir dar skambės ne kartą. Garsus atlikėjas neslepia – skaudu, kai išeina išskirtiniai žmonės, sukrovę tokį indėlį.
„Ji yra nepamainoma. Ji yra tikrai nepamainoma dainų tekstų autorė“, – sakė A. Lemanas.
D. Teišerskytės kūryba skambėjo dainose
Atlikėjas pabrėžia, kad D. Teišerskytė pasižymėjo išskirtiniu talentu, turėjo tik sau būdingą kūrybos braižą, kuris amžinai išliks jos kūryboje. Vien skaitant jos kurtus tekstus, nereikėdavo nė galvoti, kokią melodiją pritaikyti – žodžiai sueiliuoti taip, kad skamba tarsi muzika.
„Kiekvienas poetas turi savo braižą, kaip ir kiekvienas dainininkas turi savo tembrą. Amžinatilsį Dalios Teišerskytės tekstai būdavo kaip eilėraščiai, juos beskaitant gimdavo melodija.
Jos tekstai paskatindavo kurti. Pavyzdžiui, „Tik patikėk“ – tai yra kažkas stebuklingo“, – šiltai apie velionės kūrybą atsiliepė pašnekovas.
Kad ir apie ką rašydavo, A. Lemano teigimu, D. Teišerskytė sukurdavo tai, ką drąsiai galima pavadinti dainuojamąja poezija. Ir atliekant dainas, kuriose skamba šviesaus atminimo poetės sukurti žodžiai, visada sušyla širdis:
„Tai visada vienas malonumas. Jos „Pamiršti namai“, „Tik patikėk“... Tai buvo nepakartojama poetė su savo išskirtiniais bruožais, išskirtiniu talentu.“
Nors artimai nesibičiuliavo, žinia apie netektį sujaudino, nes visa šalis neteko nepamainomos asmenybės, kūrėjos ir visuomenininkės, daug dariusios dėl kitų gerovės.
„Skaudu. Netenkame vertybių. Kai ji pajuokavo dar Seime būdama, kad ją reikia saugoti, nes ji nacionalinė vertybė, galvojau – teisingai, ji tikrai nacionalinė vertybė. Bet mes saugojome, o likimas daro savo...“, – pridūrė A. Lemanas.
Mirusios D. Teišerskytės atminimas dar ilgai išliks ne tik nuveiktuose darbuose ir dainose, kuriose skamba jos kurti žodžiai, bet ir draugų, bičiulių, buvusių bendražygių atmintyje. Velionei gražių žodžių negailėjo ir atlikėjas Radžis Aleksandrovičius.
Apie velionę – tik šilčiausi prisiminimai
Anksčiau naujienų portalui tv3.lt jis sakė, kad nors ir juodu nebuvo itin artimi bičiuliai, Radžis labai vertino jos parašytus dainų tekstus kitiems atlikėjams.
„Mus siejo draugiškas ryšys. Daugelis atlikėjų ją pažinojo, ji daug kam tekstus rašydavo. Atrodo, kad ir apie jos ligą žinojome, bet netikėtai pasitiko žinia apie jos mirtį, ir dar gimtadienio dieną...
Šiandien norėjau ją pasveikinti, bet lyg kažkas stabdė. Taip ir neparašiau... Vis atidėliojau, reikalų turėjau. Tai labai didelė netektis ypač kultūros srityje, jos tekstai buvo labai gilūs. Labai skaudu... Šeimai didžiausia užuojauta“, – lapkričio 27-ąją, kai užgeso D. Teišerskytės gyvybė, kalbėjo atlikėjas.
Radžis neslėpė, kad D. Teišerskytei jis visada jautė pagarbą ir į ją žiūrėjo kaip į pavyzdį žmogaus, kuris visada kitus apgaubia šiluma.
„Nebuvau jų gretose tikras draugas, bet ją pažinojau neblogai kaip poetę, dažnai susitikdavome renginiuose. Mes abudu visada bendraudavome su pagarba, ji visada manęs paklausdavo, kaip sekasi, kaip aš gyvenu.
Visada jai jaučiau pagarbą ir nemanau, kad būtinai žinomi žmonės turi vienas kitą gerai pažinoti, kad galėtų gerbti. Ji buvo atsidavusi savo darbui ir visai Lietuvai. Nežinau net kažką pasakyti šiuo metu“, – sunkiai žodžius rinko jis.
Dar prieš mirtį jiedu buvo susitarę, kad moteris Radžiui parašys dainos žodžius. Tik šiam pažadui išsipildyti nebuvo lemta...
„Dar prieš keletą metų buvom sutarę, kad ji man parašys tekstą dainai. Deja, tai neįvyko. Aš jai dėkingas už jos visus tekstus kitiems atlikėjams, jos eiles esu dainavęs su Birute Dambrauskaite.
Man buvo labai malonu tokį žmogų sutikti savo gyvenime ir pažinoti. Tokių, kaip ji, nėra šioje žemėje daug. Kiekvienas mes esame kažkuo ypatingas. Ji buvo ypatinga savo eilėmis, knygomis ir gebėjimu puikiai šviesti visuomenę.“
Didžiulė netektis Lietuvai
Anksčiau su naujienų portalu tv3.lt prisiminimais apie velionę pasidalino jos artimas draugas, dainininkas, verslininkas ir kailių salono „Karališkas tigras“ vadovas Mečislovas Subelis. Jis pasakojo, kad ši netektis didžiule ir labai skaudi ir jam, ir visai Lietuvai.
Jis neslėpė skaudulio, kad pastaraisiais metais netenkame didžių asmenybių – buvusios Seimo narės Janinos Narvilienės, Irenos Marozienės, Viktoro Malinausko, Mikalojaus Noviko, Algimanto Raudonikio, o dabar – ir Dalios Teišerskytės.
„Aš nežinau, kas čia šienauja negrįžtamai. Ir jau širdis plyšta, ją plėšia po gabaliuką, žinokite, iš tikrųjų, po gabaliuką. Taip iš tos širdies gabaliukas, taip išraunamas, išraunamas, išraunamas...
Įsivaizduoju, kad čia didžiulė netektis ir Lietuvai pirmoje eilėje, tai gal ji įvertins. Bet, iš tikrųjų, kaip ir Dalytė, tai aš nenoriu sakyti, kad kažkokie valstybiniai įvertinimai, tai aš... Taip kažkaip praskrido poezija, o ką, Lietuva to nematė, kad ji ne tik veikėja, bet ji vis dėlto ir poetė?“, – sakė M. Subelis.
Jis pridūrė, kad su Dalia sukūrė ir bendrą dainą, skirtą partizanams. Taip pat prisiminė D. Teišerskytės gyvenimišką požiūrį, filosofiją, kaip ši mokėjo inteligentiškai pajuokauti apie gilius dalykus.
Tokiais žmonėmis, kaip ji, anot M. Subelio, reikia pasirūpinti, juos išklausyti. „Jeigu nebus tų švyturių, tai į kur mes tada eisime?“, – teigė M. Subelis.
Anksčiau M. Subelis ir D. Teišerskytė lankėsi naujienų portalo tv3.lt laidoje „Sveikatos DNR“. Pokalbį galite žiūrėti žemiau esančiame vaizdo įraše: