• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Visai neseniai Kamanų valstybiniame gamtiniame rezervate buvo užfiksuotas neįprastas vaizdas – mėlynos spalvos varlės. Jos pasirodė vandens telkinio pakrantėje, o patinėliai kurkdami viliojo pateles.

Visai neseniai Kamanų valstybiniame gamtiniame rezervate buvo užfiksuotas neįprastas vaizdas – mėlynos spalvos varlės. Jos pasirodė vandens telkinio pakrantėje, o patinėliai kurkdami viliojo pateles.

REKLAMA

Buvo dalijamasi, kad pavyko išgirsti mėlynų varlių „chorą“. Tai – išskirtinis pavasario reginys, kurį paskubėjusieji dar gali spėti išvysti ir išgirsti.

Parodė mėlynas varles

Socialiniame tinkle „Facebook“ Kamanų valstybinis gamtinis rezervatas dalijosi balandžio pradžioje užfiksuotu vaizdu. Jame – mėlynos varlės, kurios daugeliui gali atrodyti neįprastos.

„Mėlynos varlės. Ir jums nesivaidena. Tai smailiasnukių varlių patinėliai pamėlynavo, apsvaigę nuo meilės. Paprastai jie būna rudos spalvos.

Nuo jų skambaus kurkimo skamba pelkėtos balos. Kurkimu patinėliai vilioja pateles, kurios neršia vandenyje.

Balandžio 3 d. Kamanų ežero pakrantės sekliuose užutekiuose pavyko įrašyti mėlynų varlių chorą. Bet įrašas darytas telefonu, tai tik dalinai pavyko užfiksuoti orą virpinusį skambesį...

Slenkant vis arčiau prie „choristų“ trekštelėjo šaka. Mano sukelto triukšmo išgasdinti mėlynieji paniro į dumblą“, – įraše rašė jie.

Kodėl varlės mėlynos spalvos?

Anksčiau naujienų portalui tv3.lt apie šias varles yra pasakojęs egzotinių gyvūnų priežiūros specialistas Gerardas Paškevičius, geriau žinomas kaip Džiunglių žmogus. Jis papasakojo, kokios varlės ir kodėl būna šios neįprastos spalvos.

G. Paškevičius tikino, jog tai yra visiškai įprastas reiškinys – pamėlynuoja smailiasnukių varlių patinėliai poravimosi metu, tam, kad pritrauktų patelių dėmesį, o kai jau nerštas baigiasi – viskas, jos vėl tampa įprastos, rudos spalvos, visiškai neišskirtinės.

REKLAMA
REKLAMA

„Smailiasnukių patinėliai pamėlynuoja, o pievinių varlių patinėlių pagurklis gali pamėlynuoti, bet ne visada. Kuo patinas yra brandesnis, tuo tas jo pamėlynavimas yra gražesnis.

Jauni patinai ne taip stipriai pamėlynuoja, o kuo labiau subrendęs, tuo labiau mėlynas. Patelės visiškai nekeičia spalvos, jos išlieka įprastai rudos spalvos.

REKLAMA

Žmonės man labai aktyviai pradėjo siųsti mėlynų varlių nuotraukas ir klausti, kas čia per fenomenas, kodėl jos mėlynos. Šiemet jų yra daugiau ir jos yra drąsesnės“, – tikino Džiunglių žmogus.

Šias varles žmonės pastebėti gali dar maždaug tris savaites, nes jos mėlynuoti pradėjo dar visai neseniai – prieš keletą dienų, todėl norintys pasigrožėti šiuo reiškiniu, gali varlių ieškoti drėgnose vietose, prie miškų, pievų ar melioracijos griovių.

REKLAMA
Zmoniu protai eina atgal o ne pirmyn, greit klausines kas ten danguje sviecia kol išsiaiškins kad tai saule.
Slepiasi boba be triusiku
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame


TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų