Kauniečių pora paaugus dukrai ir atsiradus asmeninės erdvės poreikiui, nusprendė jai užleisti vieną iš dviejų, bute esančių kambarių.
Tėvams liko vos vienas kambarys, kuriame norėjosi sutalpinti ne tik miegamąjį, svetainę, bet ir retai naudojamus rūbus, knygas bei kitus daiktus. Šeimininkė svajojo poros miegamąjį transformuoti taip, kad jis taptų tinkama erdve ir knygai paskaityti, ir jaukiai praleisti laiką su svečiais.
Siekdama palengvinti šeimai kasdienybę, nedarydama remonto interjero dizainerė atliko keletą reikšmingų pakitimų, kurie esamą erdvę pakeitė iš pagrindų, rašoma pranešime spaudai.
Dėmesio centre – erdvės padalinimo triukai
Pasak interjero specialistės, tam, kad žinotume, kokius baldus rinktis kelias paskirtis turinčiam kambariui, pirmiausia reikėtų suplanuoti jo plotą pagal funkcijas.
Šiuo atveju, gyventojams reikėjo ne tik miegamojo, bet ir svetainės, todėl ji pasitelkė gana lengvą triuką – prie lubų pritvirtintą, švelniai permatomą užuolaidą, kuri neapkrauna erdvės, bet atskiria miego ir svetainės zonas. Tam pasitarnavo ir sofa, pastatyta taip, kad aiškiai žymėtų, kur prasideda laisvalaikio erdvė.
„Geltona sofa ir tapo kambario akcentu. Ši spalva – mėgstama namų šeimininkės. Atkartojus ją kitose detalėse – užuolaidose, dekoratyvinėse pagalvėlėse, aksesuaruose – sukūrėme harmoningą bendrą vaizdą.
Renkantis sofą, kai namuose yra mažų vaikų, rekomenduojama atkreipti dėmesį ir į jos priežiūrą, t. y. ar sofos užvalkalus galima nuimti ir išskalbti – tai labai palengvins buitį“, – sako IKEA interjero dizainerė Gabija Petkevičiūtė.
Suplanavus erdves, po to seka baldų parinkimo etapas. Vienas iš pagrindinių patarimų mažoje erdvėje yra rinktis juos tokius, kad jie atliktų kelias funkcijas.
Pavyzdžiui, šeimos interjere panaudotas suoliukas, kuriame galima laikyti ir daiktus, priderintas stumdomas vežimėlis ir transformuojamas kavos staliukas, kuris, prireikus, atstos ir darbo vietą.
„Šalia lovos pastatytas suoliukas po sėdimąja dalimi turi papildomų daiktų susidėjimo funkciją, tad bus ne vien gražus akcentas, tačiau ir praktiška daiktų susidėjimo erdvė.
Vėžimėlis taip pat pravers daug kur namuose: jį galima naudoti kaip papildomą darbinį paviršių virtuvėje, universalų svetainės staliuką arba naktinį staliuką prie lovos miegamajame. Be to, jį lengva nustumti ir naudoti ten, kur reikia ir sutalpinti ankštose erdvėse“, – sako G. Petkevičiūtė.
Kad ir kiek mažai vietos kambaryje bebūtų, svarbu išnaudoti visas tuščias erdves – net ir po lova. Tokiu atveju ypač rekomenduojamos lovadėžės su ratukais. „Tai yra sumanus sprendimas mažam būstui, kuriame trūksta vietos antklodėms, pagalvėms ar sezoniniams drabužiams laikyti“, – pataria interjero specialistė.
Šeimos daiktus sutalpino didžiulėje spintoje
Šeimos daiktams laikyti interjero dizainerė parinko spintą iki pat lubų. Pasak jos, mažose erdvėse itin svarbu turėti didelį daiktų laikymo sprendimą, kuris leistų palaikyti tvarką ir švarą paslėpdamas visus drabužius ir kitus daiktus.
„Ieškant vietos laikyti knygoms ar kitiems smulkiems daiktams, tam idealiai tiks knygų spintos, kurios turi negilias ir reguliuojamo aukščio lentynas, leidžiančias pritaikyti knygų spintą pagal save ir personalizuoti dėžutėmis, apšvietimu ir širdžiai mielais daiktais“, – dalinasi patarimais interjero specialistė.
Geram poilsiui ir laisvalaikiui – nepamirškite svarbių detalių
Kadangi jaukumas nuo poilsio neatsiejamas, reikėtų nepamiršti apšvietimo elementų. Pasak interjero dizainerės, šeimos kambaryje, turint tik pagrindinį šviestuvą, pritrūksta šviesos darbui ar pomėgiams.
Dėl to rekomenduojama įrengti funkcinį apšvietimą konkrečioms veiklos, pavyzdžiui, skaitymui – jis papildomai apšvies erdvę ir kartu apsaugos akis. Taip pat patartina pasirūpinti ir apšvietimu, suteikiančiu jaukumo – tai švelnią šviesą skleidžiantys grindiniai ar staliniai šviestuvai.
„Jaukumo visada suteiks tekstilė ir aksesuarai: pagalvėlės, paveikslai, plakatai, augalai ir sieninės dekoracijos. Jos leidžia susikurti būtent jus atspindinčią, unikalią, sentimentalią erdvę.
Tai svarbu ne tik estetikai, bet ir mūsų savijautai. Kasmet atliekamas tyrimas „Gyvenimas namuose“ atskleidė, kad kai namai atspindi mūsų asmenybę, dvigubai dažniau jie tampa ir vidinės pusiausvyros šaltiniu“, – pabrėžia G. Petkevičiūtė.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!