Buto interjeras dar ir dabar pritraukia smalsių kaimynų akis, o visus užsakovės poreikius pildė architektės Medeinos Voverės ir interjero dizainerės Katažinos Paulauskienės duetas.
Pokalbio metu architektė M. Voverė pasakojo, kad butą užsakovė paveldėjo, o vaizdas pro langus tapo puikia motyvacija seną butą paversti šiuolaikišku, funkcionaliu ir patogiu gyventi.
Niekada neremontuotas butas
Turbūt ne vienas žino, kaip atrodo sovietinis butas. Vieniems tai – senelių, kitiems – tetų ar kitų vyresnių artimųjų namai. Panašų pirmą kartą pamatyto buto vaizdą nupiešė ir interjero dizainerė K. Paulauskienė.
Ji pasakojo, kad pirmasis įspūdis buvo toks, kad butas buvo labai seniai remontuotas, tad kartu su Medeina apsidairiusios po patalpas suprato – darbo bus.
„Tik atėjusios į butą pamatėme seniai seniai neremontuotą būstą – virtuvė buvo sena, prašėsi pakeitimo. Netgi virtuvės išmatavimai ir aukštis klientei netiko, virtuvė buvo susidėvėjusi ir žemesnė, negu kad padarėme dabar.
Taip pat turėjome tris mažas patalpas – tualeto, vonios ir sandėliuko kambarius. Visas tris patalpas mes sujungėme į vieną ir padarėme erdvesnį vonios kambarį, nes klientei sandėliuko nebereikėjo.
Tuomet pakeitėme net ir balkonus bei jų langus, kas mums atvėrė kelią į ypatingą vaizdą. Anksčiau buvo įstatyti smulkiai padalinti mediniai langai, kurie užstojo dalį vaizdo ir atrodė neestetiškai“, – pirmaisiais įspūdžiais dalijosi K. Paulauskienė.
Kolegė M. Voverė papildė K. Paulauskienę, papasakodama apie grindų būklę. Ji tikino, kad šios buvo sudarytos iš kelių sluoksnių, o visus juos teko pašalinti.
Tuomet išryškėjo problema – grindys tapo labai nelygios. M. Voverė pasakojo, kad meistrai turėjo susidariusį 4-6 centimetrų skirtumą patys lyginti rankomis.
„Kadangi visų medžiagų meistrai negalėjo užkelti į devintą aukštą ir kai kurias iš jų teko nešti – tai buvo labai didelis darbas.
Tokiuose rekonstrukcijos projektuose įprastai tie „nematomi“ darbai ilgiausiai trunka ir yra patys sudėtingiausi“, – aiškino architektė.
Norėjo romantiško interjero
Pradėjus kalbėtis apie tai, kokių prašymų duetui turėjo pati užsakovė, K. Paulauskienė ir M. Voverė atskleidė, kad svarbiausia buvo butą įrengti švelniai ir moteriškai.
K. Paulauskienė, pasakodama apie užsakovės viziją, pridėjo, kad šiame bute ji ketino gyventi viena, tad ir butas buvo įrengtas taip, kad atitiktų ją pačią.
„Prieš pradedant projektą, klientė žinojo, kad nori eglute suklotų grindų, taip pat, kad interjeras neturėtų konkuruoti su vaizdu per langą, jis turėtų jį labiau papildyti.
Iš esmės, toks grindų išdėstymas eglute nukreipia mus klasikine linkme, suteikia prabangos, klasikos pojūtį“, – pasakojo K. Paulauskienė.
Interjero dizainerė pridėjo, kad jos kolegė M. Voverė taip pat pasiūlė užsakovei įdomius, išskirtinius tapetus, kurie šiuo metu Lietuvoje yra naujiena.
Pasak jos, visos trys moterys sutiko, kad tapetai taptų namų dalimi ir puikiai papildytų interjerą ir „įneštų kitokio vaizdo“.
„Tapetai yra ganėtinai naujas produktas, daug kas jų nematę, jie yra smulkiai faktūriniai ir kartu turi užuominą į klasikinį interjerą.
Mes puikiai juos pritaikėme modernios klasikos interjere. Taip pat jų originalumą ir faktūrą labai gerai išryškina apšvietimas“, – dalijosi M. Voverė.
Neįprasti sprendimai namuose
Šiuose namuose karaliauja šviesūs tonai, kurie leidžia atsiskleisti įspūdingam vaizdui už lango. Nors pažvelgus į nuotraukas dabar gali atrodyti, kad viskas sudėliota tobulai – architektės ir interjero dizainerės duetas tikino, kad be iššūkių neapsieita.
Pirmasis įdomus sprendimas namuose buvo spintos koridoriuje nebuvimas. Apie jį plačiau papasakojo K. Paulauskienė:
„Klientė nustebino savo pasirinkimu, kai sakė, kad jai nereikia spintos koridoriuje. Ji toje vietoje norėjo minimalaus pasidėjimo ir grožio – tad mes koridorių išklojome tapetais, pridėjome veidrodį ir taip apjungėme šias detales.
Veidrodis turi auksinį rėmelį, o auksiniai akcentai atsikartojo visame interjere. Norėjosi pabrėžti koridoriaus vietą ir padaryti ją tiek gražią, tiek funkcionalią.“
Apie kitą iššūkį ir netradicinį sprendimą papasakojo M. Voverė. Pasak jos, jis buvo priimtas vonioje, kur teko panaudoti apšvietimą ir nišas tam, kad būtų paslėptas vienas nebereikalingas elementas.
Anot jos, apjungus tualeto, vonios ir sandėliuko patalpas, buvo pastebėtas storas vamzdis, kurio niekaip nepavyko patraukti ir jis buvo išlindęs į patalpos vidų.
„Mes priėmėme sprendimą vamzdį apsiūti gipso kartonu ir jį paslėpti bei toje vietoje suformuoti nišas su apšvietimu, kurios puikiai tinka rankšluosčių susidėjimui, o taip pat visų higienos priemonių pasidėjimui“, – paaiškino ji.
Įdomu ir tai, kad vonios kambarys yra tamsesnis nei virtuvės, svetainės ir miegamojo zona. K. Paulauskienė pasakojo, kad šis sprendimas taip pat buvo priimtas neatsitiktinai.
Ji pasakojo, kad vonioje norėta marmuro, tačiau dėl praktinių priežasčių grindys buvo išklotos rudo marmuro plytelėmis.
„Norėjosi atskirti dušo zoną įspūdingesnėmis rudo marmuro plytelėmis, jomis padengti dušo zoną, tačiau pasiūliau vis tik ir grindis dengti rudo marmuro plytelėmis, nes tai yra praktiškesnis sprendimas – mažiau matosi plaukai.
Taip pat dedant tamsesnio marmuro plyteles siūlės yra tamsesnės ir jas lengviau prižiūrėti ir išvalyti. Viskas dėl praktiškumo“, – atskleidė K. Paulauskienė.
Butą norėjo apžiūrėti net kaimynai
Po ilgų darbų visos vizijos buvo įgyvendintos ir namai pasikeitė neatpažįstamai. Pašnekovė M. Voverė papasakojo, kaip į interjerą sureagavo užsakovė.
Pasakodama ji taip pat pridėjo, kad darbų procesą taip pat stebėjo bei rezultatu pasidžiaugti atėjo ir kaimynai, kuriems buvo smalsu, kaip galima atnaujinti butą.
„Užsakovė labai labai džiaugėsi, buvo labai geri jos ir jos draugo atsiliepimai. Iš tiesų, ir kaimynai taip pat labai džiaugėsi, jie netgi stebėjosi, kad galima sukurti tokį gražų interjerą. Reakcijos buvo labai stiprios ir pozityvios“, – šyptelėjo M. Voverė.
O interjero dizainerė K. Paulauskienė pridėjo, kad taip pat iš klientės išgirdo ir dar vienus širdį glostančius ir motyvuojančius žodžius.
Pasak jos, tai buvo vienas didžiausių įvertinimų ir stulbinančių pokyčių, pakeitusių namus ir leidusius jiems atsiskleisti visu savo grožiu.
„Klientė sakė, kad daugelis apsilankiusiųjų kalbėjo, jog netgi nesinori išeiti iš namų“, – pridūrė ji.
Pradėjus kalbėtis apie tai, kiek galėtų kainuoti panašaus tipo buto renovacija, M. Voverė atskleidė sumą, kurią būtinai reikėtų pasiruošti ruošiantis remontui.
„Reikėtų bent jau tūkstančio eurų kvadratiniam metrui darant panašaus tipo rekonstrukciją. Vis tik kaina tikrai gali kisti, priklausomai nuo aplinkybių“, – paaiškino ji.
Anot jos, labai svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad biudžetas turėtų būti lankstus, mat kartais procese atsiranda nenumatytų iššūkių.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!
Įtariu-butas pardavimui.Daug nepraktiškų sprendimų.