• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniaus senamiestyje, tarp Rotušės ir Vilniaus arkikatedros galima atrasti nepaprastai elegantišką ir subtilia prabanga pasižymintį 90 kv. m. butą. Pro jo langus išvysite patį ryškiausią Vilniaus simbolį – Gedimino pilies bokštą.

45

Vilniaus senamiestyje, tarp Rotušės ir Vilniaus arkikatedros galima atrasti nepaprastai elegantišką ir subtilia prabanga pasižymintį 90 kv. m. butą. Pro jo langus išvysite patį ryškiausią Vilniaus simbolį – Gedimino pilies bokštą.

REKLAMA

Šiems namams interjerą kūrusi architektūros ir interjero studijos „Prusta“ interjero dizainerė Eglė Prunskaitė-Braziulė pakvietė skaitytojus kartu su ja mintimis pasivaikščioti po šiuos namus, savo žodžiais apibrėždama ir parodydama kiekvieną svarbų namų elementą.

Svetainės zona ir virtuvė

Pravėrus namų duris atsiduriama neilgame koridoriuje, kuris yra sujungtas su svetainės zona. Jame gali atrasti žemės tonus, kurie atsikartoja visame bute.

Svetainės zona yra kartu sujungta su virtuve. Šias dvi erdves vieną nuo kitos atskiria spalviniai kontrastai – svetainės dalis pasitinka šviesesniais tonais, o virtuvės – tamsesniais.

REKLAMA
REKLAMA

„Eleganciją kuria šviesūs tonai, papildyti subtiliomis žalvario detalėmis. Solidumo namams suteikia baltų sienų prislopinimas juodų atspalvių kontrastu, atsiskleidžiančiu per duris, korpusinius baldus, linijas“, – pasakojo interjero dizainerė.

REKLAMA

Įspūdį skaitytojams gali kelti ne tik parinkti tonai, bet ir detalės svetainės erdvėje. Pasak E. Prunskaitės-Braziulės, baldai svetainėje yra aptraukti šviesu audiniu, leidžiančiu atsiskleisti kitoms detalėms.

Viena iš jų, kuri tarsi kuria svetainės nuotaiką, yra svarbus baldas: „Iš svetainės į miegamąjį žvelgia oda dekoruotas krėslas.“

Dar viena svarbi detalė – akį patraukiantis ilgas židinys, kurio degimui naudojamas bioetanolis. Anot pašnekovės, tai yra puikus variantas butams, kuriuose nėra galimybės įsirengti įprasto židinio.

REKLAMA
REKLAMA

„Jis yra patogus ir funkcionalus sprendimas: galima gauti šilumos, natūralios ugnies, tačiau nėra malkų ir nėra dūmų kvapo.

Taip pat vizualiai jis labai ilgas. Šis sprendimas galimas tik su bioetanoliu, mat įrenginėjant tikrą židinį, tokių pat didelių gabaritų, patalpa stipriai užkaistų.“

Miegamasis ir vonios kambarys

Iš svetainės patalpos galima pasirinkti du kelius – keliauti į miegamąjį arba šeimininkų vonios kambarį. Jie tarpusavyje taip pat yra susiję.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Iš pradžių, prakalbus apie vonios kambarį, interjero dizainerė tikino, kad tai – tąsa visos buto spalvinės visumos.

„Bute yra parinkti žemės tonai, šviesios spalvos. Vonia tai pat nėra iš kitos gamos – ji šviesi, žemės spalvų.

Aišku, vonioje yra Patagonijos  – akmuo, kuris skirtas vonios kambariams. Jis prabangus, didelių gabaritų ir turintis išskirtinį raštą.

Šis akmuo išieškotas, išskirtinis, ne tiek daug naudojamas visuose interjeruose, tad suteikė tam tikro išskirtinumo erdvei“, – pastebėjo ji.

REKLAMA

Tuo tarpu miegamojo erdvė yra tamsi. Užsukus į ją galima pamatyti visai kitokią namų pusę, kuri vaizduotėje iškelia neseniai matytos virtuvės vaizdinį.

E. Prunskaitė-Braziulė pasakojo, kad šis spendimas priimtas visai ne atsitiktinai, o apgalvotai ir apsvarsčius skirtingų kambarių poreikius.

„Miegamasis turėtų turėti kitą nuotaiką nei kiti kambariai. Į miegamąjį žmogus grįžta atsipalaiduoti, per projektorių gali žiūrėti įvairius filmus ar serialus, pasinerti į tokią tarsi namų kino aplinką. Tai yra erdvė, kurioje ilsimasi, ji turi būti intymesnės nuotaikos “, – motyvus atskleidė pašnekovė.

REKLAMA

Stiklinė siena

Vienas įdomiausių sprendimų namuose – stiklinė siena tarp namų miegamojo ir vonios kambario zonos. Dėl jos ilsintis miegamajame galima matyti vonios patalpą, o maudantis vonioje – miegamąjį.

Interjero dizainerė kalbėjo, kad šis sprendimas leido apjungti dvi patalpas ir nepadaryti tarp jų nereikalingos atskirties. Taip pat leido maudantis duše ar vonioje matyti Gedimino bokštą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Man prabanga yra išieškota ir neužspausta erdvė. Tad, pirmiausia, kurdama interjerą aš bandau sukurti erdves, kurios būtų tarsi tarpusavyje susisiekiančios tiek dizaino sprendimais, spalvine  gama,  tiek galimybe matyti iš vienos erdvės kitą.

Dėl to atsiranda tokie netradiciniai sprendimai. Turint mažą miegamąjį ir mažą vonią jas galima įrengti taip, kad šios dvi erdvės vizualiai susijungtų tarpusavyje – tada vaizdas visai kitoks“, – atkreipė dėmesį interjero dizainerė.

REKLAMA

Ji pasakojo, kad stiklinė pertvara yra skirta vizualiniam erdvės namuose praplėtimui. Pasak jos, tai padėjo išgauti didesnės erdvės pojūtį.

Prakalbus apie intymumo faktorių, ji paaiškino, jog ši sienelė, prireikus, gali užsitemdyti. Tuomet vonios kambario erdvė nėra matoma.

„Šiame interjere pagrindinis užsakovo prašymas buvo tas, kad jie norėjo iš visų erdvių matyti Gedimino pilį. Tad netgi maudantis duše šiuose namuose galima ją matyti“, – paaiškino interjero dizainerė.

REKLAMA

Auksiniai patarimai

Tiems, kurie pajuto simpatijas šiems ypatingiems namams, E. Prunskaitė-Braziulė turėjo kelis patarimus. Pasak jos, svarbu jų laikytis norint įsirengti skoningus namus gyvenimui.

„Aš pasikartosiu, bet nei viena buto erdvė nėra atskira dalis viena nuo kitos, jos sudaro bendrą visumą.Visas erdves apjungus, galima susikurti pojūtį, kad erdvės yra pakankamai daug“, – pirmuoju patarimu pasidalijo interjero dizainerė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kitas aspektas, kurį akcentavo pašnekovė, – buities paslėpimas. E. Prunskaitės-Braziulės teigimu, jeigu yra sugebama paslėpti buitį, tuomet namai visuomet atrodo tvarkingi.

Ne išimtis ir šiame bute panaudota strategija. Didelė dalis techninių detalių namuose yra paslėptos: „Interjeras tuomet visada atrodo labai tvarkingas, mat buitis yra paslėpta. Taip galima sukurti elegantišką įvaizdį, mat kiti nematys žmonių kasdienybės, galės mėgautis namų grožiu.“

REKLAMA

Paskutiniuoju patarimu interjero dizainerė atkreipė dėmesį į akcentus. Anot jos, netgi turint didelį biudžetą yra visai nesunku sukurti beskonybe pasižyminčius namus.

Tad ji patarė, į ką reikėtų atkreipti dėmesį, norint, kad namai atrodytų skoningi, subtilūs ir elegantiški ne tik svečių, bet ir savo pačių akiai:

„Visas interjeras priklauso nuo to, kaip kūrybiškai gali pažiūrėti į procesą. Svarbiausia yra sudėlioti pagrindinius namų akcentus, o ne dėti juos ant visų detalių, kai dalis iš jų net nesimato.

Jeigu viskas bus prabangu ir brangu, tai nesigaus norimas rezultatas. Vienas prabangus daiktas gali užgožti kitą, visko gali tapti per daug.

Kuomet vienam prabangiam ir išraiškingam daiktui suteiki neutralų foną, tada jis gali išryškėti ir suspindėti visu savo grožiu.“

Norėčiau, kad iš visų pūsių matytųsi nac stadyonas, kad jį kur.
jei bokšto matymas toks svarbus, tai kodėl sofa atsukta į televizorių, o ne į langą su matomu bokštu? O tuos žado netekusius greitoji išgabena ar kitaip pažadina?
kodėl visos sienos suskaidytos tais rėmeliais - čia , kiek supratau , tai dizaineriai prabangą įsivaizduoja , o aš matau nereikalingas dulkių . Nepavydžiu namų valytojams
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų