• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jei išgyvenate menopauzę bei norite ir toliau miegoti šalia savo partnerio, galite imtis tam tikrų veiksmų, kad atsikratytumėte kai kurių simptomų.

Jei išgyvenate menopauzę bei norite ir toliau miegoti šalia savo partnerio, galite imtis tam tikrų veiksmų, kad atsikratytumėte kai kurių simptomų.

REKLAMA

Kai kurios menopauzę išgyvenančios moterys dažnai yra priverstos miegoti atskirai nuo savo partnerių, nes hormonų pokyčiai, karščio bangos bei padidėjęs jautrumas alkoholiui, kofeinui, stresui ir nerimui apsunkina miegą.

Pasak miego eksperto Jameso Wilsono, tai dar ne viskas.

„Yra mažiau žinomų menopauzės simptomų, tokių kaip knarkimas ir miego apnėja, kurie senstant dažnai pasireiškia dažniau, ypač jei priaugta svorio, nes kaklo raumenys tampa silpnesni“, – sakė jis.

Tai gali reikšti, kad miegamasis tampa neramaus poilsio vieta, todėl kai kurie žmonės miega atskirai – kartais savo noru, bet dažniau dėl būtinybės, rašo express.co.uk.

REKLAMA
REKLAMA

„Kai kurioms moterims miegojimas atskirai palengvina situaciją, nes jos gali susikurti sau tinkamą miego aplinką – tinkama antklodė ar paklodė leidžia geriau valdyti temperatūros svyravimus, tinkamas čiužinys ir pagalvė reguliuoja temperatūrą, galbūt garsai ir kvapai padeda atsipalaiduoti miegant, o prieš miegą galima susikurti sau tinkamą ritualą“, – patarė J. Wilsonas.

REKLAMA

 

Tačiau kitoms moterims miegojimas vienoms sukelia dar didesnį izoliacijos ir vienatvės jausmą.

„Kad gerai išsimiegotume, turime jaustis emociškai ir fiziškai saugūs, o kai šalia nėra mylimo žmogaus, nėra jo kvapo, miego aplinka tampa svetima ir nejauki, – sakė J. Wilsonas. – Jei miegate viena ir norite jaustis labiau susijusi su savo partneriu, galite pasiimti jo kvapą – jo losjoną po skutimosi ar kvepalus į savo kambarį, užpurkšti jų ant pagalvės, o gal ant marškinėlių ar padėti šalia savęs.“

REKLAMA
REKLAMA

Palengvinkite menopauzės simptomus

Jei norite ir toliau miegoti šalia savo partnerio, galite imtis tam tikrų veiksmų, kad pašalintumėte kai kuriuos simptomus.

„Dėl karščio bangų sukeliamų temperatūros svyravimų pabandykite naudoti atskiras antklodes ar paklodes, kad galėtumėte susikurti sau tinkamą mažą miego aplinką, – patarė ekspertas. – Temperatūros reguliavimui geriausiai tinka spyruoklinis čiužinys su natūraliais užpildais. Be to, jūsų miegą gali įtakoti ir alkoholis.“

Pasak J. Wilsono, prieš miegą atsipalaiduoti padės pastovus jūsų natūralų ritmą atitinkantis miego laikas.  Jei jūs arba jūsų partneris knarkia, o knarkimas tampa dusliu garsu arba jūs arba jūsų partneris nustoja kvėpuoti, pasitarkite su šeimos gydytoju, ar jūsų nekankina miego apnėja.

lekiam pasitarti,be eilės,po kiek laiko? pirma,niekasnepadeda,vienoms praeina lengvai,kitoms sunkiai,vienoms atsiranda ligų puoištė,pasikeitus hormonams,po 50,kitoms eina ir praeina.Nejuokinkit su reklamom ir anklodėmbei čiužinių reklamavimu
††† KAPINIŲ SARGAS †††
††† KAPINIŲ SARGAS †††
aš tai miegu su gumine boba - vien tik privalumai: nei knarkia, nei jai galvą skauda, nei mano wiskį geria, nei smegenis dulkina, nei pavydo scenas kelia.... minusas: truputį šaltoka ir pasyvi...
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų