Aukštas kraujo spaudimas yra opi problema – su juo susiduria daugybė suaugusiųjų visame pasaulyje. Tačiau blogiausia tai, kad daugelis nė nežino, kad jų kraujospūdis padidėjęs, rašo mirror.co.uk.
Ši problema lemia daugiau nei pusę visų insultų ir infarktų, taip pat yra širdies ligų, inkstų ligų ir kraujagyslinės demencijos rizikos veiksnys, todėl svarbu žinoti jo požymius.
Aukštu kraujospūdžiu laikomas didesnis nei 140/90 mmHg siekiantis kraujospūdis
Ši sveikatos problema kai kuriais atvejais nepasireiškia jokiais požymiais, tačiau vienas jų gali pasireikšti fizinio krūvio metu – jei jį pajaučiate, reikėtų apsilankyti pas gydytoją.
Fizinio krūvio metu kraujospūdis padidėja, tačiau jei jis išlieka aukštas dar kelias valandas baigus mankštą arba neužsiimant fiziniu krūviu, gali būti, kad sergate fizinio krūvio sukelta hipertenzija. Tai didina arterinės hipertenzijos ir kitų su širdimi susijusių ligų riziką.
„Healthline“ praneša: „Nors natūralu, kad po fizinio krūvio kraujospūdis būna aukštesnis, ilgalaikis aukštas spaudimas po jo jau kelia susirūpinimą.“
Sveikiems žmonėms atliekant nedidelio arba vidutinio intensyvumo pratimus kraujospūdis palaipsniui didėja, o po to palaipsniui mažėja. Tačiau esant fizinio krūvio sukeltai hipertenzijai, kraujospūdis kyla aukštyn, įvyksta staigus šuolis.
Sveiko žmogaus kraujospūdis po fizinio krūvio susinormalizuoja ir gali būti net mažesnis nei prieš patiriant fizinį krūvį, tačiau sergančiojo minėtąja hipertenzija kraujospūdis išlieka aukštas.
Ligų kontrolės ir prevencijos centras rekomenduoja po fizinio krūvio palaukti bent 30 minučių ir tik tada matuoti kraujospūdį. Jei praėjus daugiau nei dviem valandoms po fizinio krūvio kraujo spaudimas vis dar yra aukštas, bet nelaikomas kritiniu, reikėtų kreiptis į sveikatos priežiūros specialistus.
Kiti aukšto kraujospūdžio simptomai gali būti: neryškus matymas, kraujavimas iš nosies, dusulys, krūtinės skausmas, galvos svaigimas ar skausmas. Visi šie požymiai rodo, kad turėtumėte pasimatuoti kraujospūdį.