Prieš kelias dienas prie Alano Titchmarsho priėjo vaikinas susirūpinusiu veidu. „Tai mano hortenzija, – prisipažino jis. – Jos lapai traška“. Kai Alanas pasiteiravo, kokioje dirvoje ji auga, vaikinas prisipažino, jog smėlyje.
Deja, tai ir buvo jo sielvarto priežastis.
Hortenzijos nėra pelkiniai augalai ir joms reikia gerai drenuojamos dirvos, tačiau pažvelgus į jų mėsingus stiebus ir sultingus lapus, paaiškėja paslaptis – jos labai myli vandenį. Sausas, smėlingas, saulės kepinamas dirvožemis negali suteikti reikalingų maistinių medžiagų, rašo express.co.uk.
Pasirūpinkite, kad dirvoje būtų daug gerai perpuvusio komposto ar mėšlo
Kai sodinate hortenzijas, pirmiausia pasirūpinkite, kad dirvoje būtų daug gerai perpuvusio komposto ar mėšlo, kuris kaip kempinė sulaikys drėgmę, kai aplinkinė žemė išdžius. Ką tik pasodintas hortenzijas pirmosiomis savaitėmis gausiai laistykite.
Augalas gali ištverti saulės atokaitoje, jei dirva neišdžius, tačiau verčiau raskite joms vietą daliniame pavėsyje, kur jis patirtų mažiau streso.
Laistykite kiekvieną dieną
Jei auginate hortenzijas vazonuose, vasarą, kai karšta ir saulėta, laistykite kiekvieną dieną – ryte ir vakare, o pavasarį ir vasarą kartą per savaitę tręškite skystomis trąšomis.
Kreidingoje dirvoje net mėlynos hortenzijos taps rausvos. Savo spalvą jos išlaikys tik rūgščioje dirvoje. Vazonuose auginamas hortenzijas galite laistyti specialiu hortenzijų dažikliu, jei norite, kad jų žiedai liktų mėlynos spalvos.
Vienintelė hortenzija, kuri gerai dera ir rūgščioje ir kreidingoje dirvoje, yra „Annabelle“ veislė, kurios žiedų kekės yra spindinčiai baltos spalvos. Tiesa, jos stiebai gali būti šiek tiek silpnoki, tačiau jei juos paramstysite, pamatysite, jog tai jai patiks. O kai „Annabelle“ išskleis savo žiedus, jie tiesiog jus užburs savo grožiu!