• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Daugeliui žmonių naktį ne visada pavyksta gerai išsimiegoti. Yra daugybė veiksnių, kurie turi įtakos jūsų poilsiui – nerimas, kofeino vartojimas, mityba ar sveikatos problemos ir tai – tik keletas iš jų.

Daugeliui žmonių naktį ne visada pavyksta gerai išsimiegoti. Yra daugybė veiksnių, kurie turi įtakos jūsų poilsiui – nerimas, kofeino vartojimas, mityba ar sveikatos problemos ir tai – tik keletas iš jų.

REKLAMA

Žinant, kiek veiksnių turi įtakos mūsų miegui, nieko nestebina, kad 68 proc. 18-29 m. amžiaus suaugusiųjų yra susidūrę su nemiga, praneša Nacionalinis miego fondas. 30-64 m. amžiaus tarpe, nemigą yra patyrę 59 proc. žmonių. Trumpai tariant, suaugusieji dažnai susiduria su miego problemomis.

Jei ir jūs patenkate tarp tų, kurie naktį neišsimiega arba jus kankina nemiga, dar yra vilties. Yra daugybė ekspertų patvirtintų strategijų, kurias galite išbandyti ir pagaliau išsimiegoti, rašo marthastewart.com.

Užtikrinkite tinkamą miegamojo temperatūrą

Prieš lipdami į lovą, sureguliuokite šildymą. „Mūsų miegamieji turi būti tinkami kokybiškam miegui, – sako sertifikuota vaikų miego konsultantė Tracy Braunstein iš „Sleep Tight Solutions. – Miegamajame turi būti tamsu, vėsu ir tylu, o ideali kambario temperatūra yra maždaug 20-21 laipsnis.“

REKLAMA
REKLAMA

Miegamajame palaikykite tvarką

Yra aiški priežastis, kodėl svarbu palaikyti tvarką miegamajame: „Svarbu ne tik tai, kad miegamasis būtų vėsus ir tamsus, taip pat geriausia, kad miegamasis būtų skiriamas tik miegui, o ne kitoms veikloms. Stenkitės nelaikyti miegamajame mankštos reikmenų, neįsikurkite ten namų ofiso ir nesusikraukite krūvos sąskaitų.“

REKLAMA

Papildomi daiktai miegamajame mus blaško. „Jei prieš miegą jaučiate stresą, įėję į netvarkingą kambarį tikrai nepasijusite geriau. Miegamasis turi būti ramybės erdvė, kurioje galite atsipalaiduoti“, – teigė „Sleeptastic Solutions“ generalinė direktorė Ronee Welch.

Skirkite vieną dieną, per kurią sumažinsite daiktų kiekį miegamajame ir susitvarkysite miego aplinką. Vėliau sau už tai padėkosite.

REKLAMA
REKLAMA

Išjunkite telefoną

Greičiausiai, esate apie tai girdėję ir anksčiau – socialinių tinklų naršymas prieš miegą kenkia ir tikrai nepadeda kokybiškai išsimiegoti.

„Svarbu, kad visi elektroniniai įrenginiai būtų išjungiami likus mažiausiai 30 minučių iki jums einant į lovą“, – sakė R. Welch.

Ji pridūrė: „Jų skleidžiama mėlyna šviesa stabdo melatonino gamybą, o jis yra natūraliai kūno išskiriamas miego hormonas. Jei nesigamina pakankamai melatonino, nesijaučiame mieguisti.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Norite tikėkite, norite ne, tačiau iš tiesų galite paveikti melatonino gamybą savo naudai.

„Šviesa vaidina svarbų vaidmenį mūsų miego įpročiuose, – paantrina „The Sugar Plum Sleep Company“ įkūrėja ir miego trenerė Rebecca Earl. – Tiek natūralus, tiek dirbtiniai šviesos šaltiniai prieš miegą gali trukdyti jums užmigti.“

Jei nėra kitos išeities ir gulėdami lovoje turite naudotis telefonu, įjunkite geltonos šviesos funkciją, kad jus pasiektų kuo mažiau mėlynos šviesos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų