Laivas, žymus savo didingumu, nuskendo atsitrenkęs į ledkalnį, per katastrofą žuvo apie 1 500 žmonių.
„Titaniko“ tragedija
Laivo nuolaužos buvo rastos tik 1985 m., tačiau net ir šiandien prie jų vis dar atrandami įvairūs istorinių daiktų fragmentai.
Nuo muzikos instrumentų iki kasdienio gyvenimo detalių – viskas padeda atskleisti, kaip atrodė gyvenimas tuo metu, kai laivas nuskendo, rašoma unilad.com.
„Titanikas“ nuskendo 1912 m. balandžio 15 d., kai atsitrenkė į ledkalnį ir pradėjo skęsti. Laivas buvo laikomas neįskandintu, tačiau jo mirtinas smūgis į ledkalnį atvedė į tragišką katastrofą, nusinešusią daugiau nei 1 500 gyvybių.
Laivo nuolaužos buvo aptiktos Šiaurės Atlanto vandenyne, netoli Niufaundlendo (Kanada). Nors praėjo daugiau nei 100 metų, kasmet vis atrandami nauji radiniai, kurie leidžia atskleisti daugiau detalių apie šią tragediją.
Prie nuolaužų rasta įvairių daiktų – muzikos instrumentų, drabužių ir kitų kasdienio gyvenimo fragmentų. Tačiau vienas iš labiausiai stebinančių ir šiurpinančių radinių buvo batai. Daugeliui kilo klausimas – kodėl jie buvo randami būtent taip?
Kodėl batai randami poromis?
Batai, žinoma, nėra neįprastas radinys nuolaužose. Žmonės nešiojo batus, todėl logiška, kad jų galima tikėtis rasti ir šiame kontekste. Tačiau daugelis šių batų buvo rasti poromis, o tai sukėlė daug klausimų.
Retai kada buvo rasti pavieniai batai – beveik visada jie buvo rasti poromis. Kyla vienintelis klausimas – kodėl?
Pagrindinė priežastis – medžiaga, iš kurios batai buvo pagaminti. Didžioji dalis batų buvo odiniai, o oda yra labai atspari laiko negandoms, ypač kai joje yra tanino rūgšties. Ši medžiaga padėjo išsaugoti batus vandenyno dugne ilgiau, nei būtų išlikę kiti daiktai.
Dėl tanino rūgšties oda tapo nepatraukli vandenyno dugno gyvybei, todėl batai iro lėčiau. Palyginimui, žmogaus kūnas vandenyno dugne greitai suirtų.
Viename tyrime nustatyta, kad kiaulės kūnas, paliktas jūros dugne, per keturias dienas virto kaulais, o kaulai visiškai sunyko maždaug per šešis mėnesius. Tai paaiškina, kodėl žmogaus palaikai greitai išnyko, tačiau batai išliko ilgiau.
Batai, nors ir nepatrauklūs vandenyno dugno gyvybei, buvo labai tvirti, todėl galėjo geriau atsispirti laikui ir nepalikti žmogaus kūno pėdsakų. Tai dar kartą įrodo, kokia ilgaamžė buvo oda.
Šie batai tapo paskutiniais žuvusių „Titaniko“ keleivių pėdsakais, liudijančiais apie tragišką šios laivo katastrofos likimą.
Tad tai ir yra priežastis, kodėl batai buvo randami poromis – nuskendusiųjų kūnai suiro, o liko tik batai, primenantys tragiškai žuvusius keleivius.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!