Iš laiškuose rašytos informacijos paaiškėjo, kad karalienė norėjo, jog princas Harry ir Meghan Markle būtų užtikrintas „veiksmingas saugumas“. Visgi, pranešimuose teigiama, kad imama abejoti dėl šio karalienės teiginio, rašoma mirror.co.uk.
Prašė užtikrinti saugumą
Teisme parodytuose karalienės Elžbietos II vyriausiojo padėjėjo ir tuometinio kabineto sekretoriaus užrašuose matyti, kaip monarchė manė, kad jiems „būtina“ užtikrinti „veiksmingą saugumą“.
Seras Edwardas Youngas rašė serui Markui Sedvilui, aiškindamas, kad Sasekso sutuoktinių saugumo užtikrinimas buvo „itin svarbus Jos Didenybei ir jos šeimai“.
Tačiau Harry ginčija sprendimą sumažinti jo valstybės finansuojamą apsaugą po to, kai jis 2020 m. pasitraukė iš karališkosios šeimos darbo.
Pareiškime, perskaitytame jo vardu teisme, Harry teigė, kad po apsaugos sumažinimo jis jautėsi „priverstas“ palikti Jungtinę Karalystę.
Harry ir Meghan pasakojo, kad karališkoji šeima juos atskyrė. Savo autobiografinėje knygoje „Spare“ Harry sako, kad „desperatiškai“ siekė išlaikyti savo apsaugą ir maldavo savo šeimos, įskaitant mirusią karalienę, leisti jiems turėti ginkluotą policijos apsaugą.
Jis sakė: „Meghan ir man nerūpi privilegijos, mums rūpi dirbti, tarnauti – ir likti gyviems“. Harry sakė, kad jis jautėsi visiškai apleistas.
Pasitraukė iš šalies
Šią savaitę teisme perskaitytame pareiškime Harry rašė: „Su dideliu liūdesiu abu su žmona pajutome, kad esame priversti pasitraukti iš šio vaidmens ir 2020 m. palikti šalį.
Jungtinė Karalystė yra mano namai. Jungtinė Karalystė yra svarbiausia mano vaikų paveldo dalis ir vieta, kurioje noriu, kad jie jaustųsi kaip namie, lygiai taip pat, kaip ir ten, kur jie šiuo metu gyvena Jungtinėse Valstijose.
To neįmanoma pasiekti, jei nėra galimybės užtikrinti jų saugumo, kai jie yra Jungtinės Karalystės teritorijoje. Negaliu taip kelti pavojaus savo žmonai, o atsižvelgdamas į savo gyvenimo patirtį nenoriu be reikalo kelti pavojaus ir sau.“
Tačiau 2020 m. sausį, išvykdami iš „Megxit“, Sasekso gyventojai teigė, kad „pasirinko“ išvykti, o ne buvo „priversti“. Tuometiniame pareiškime buvo rašoma: „Po daug mėnesių trukusių svarstymų ir vidinių diskusijų nusprendėme šiais metais pereiti prie naujo progresyvaus vaidmens šioje institucijoje kūrimo.
Ketiname pasitraukti kaip „vyresnieji“ karališkosios šeimos nariai ir stengtis tapti finansiškai nepriklausomais, tačiau ir toliau visapusiškai remti Jos Didenybę Karalienę. Būtent dėl jūsų padrąsinimo, ypač per pastaruosius kelerius metus, jaučiamės pasiruošę šiam pokyčiui.“