• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kauniečiai pastebėjo, jog Laisvės alėjoje nusidriekusi liepų alėja atrodo ne taip kaip anksčiau – liepų lapai ruduoja, jos atrodo apmirusios.

Kauniečiai pastebėjo, jog Laisvės alėjoje nusidriekusi liepų alėja atrodo ne taip kaip anksčiau – liepų lapai ruduoja, jos atrodo apmirusios.

REKLAMA

Situaciją, apie liepų būklę pakomentavo Kauno miesto savivaldybės administracijos Aplinkos apsaugos skyrius vedėja Radeta Savickienė. Jos teigimu, augalams nepalankios augimo ir oro sąlygos pasireiškia per lapų spalvos pakitimus.

„Palyginus kelių paskutinių metų stebėsenos rezultatus, matome, kad Laisvės al. liepos yra paveiktos komplekso įvairių priežasčių: šie metai labai nepalankūs silpnesniems, ligotiems medžiams – ankstyvos šalnos ir neįprasta sausra padarė neigiamą poveikį želdiniams.

Augalų atsakas į nepalankias augimo ir oro sąlygas pasireiškia įvairiai, dažniausiai per lapų spalvos pakitimus arba jų numetimą. Taip pat dalis liepų lapų yra pažeistos ligų ar kenkėjų.

REKLAMA
REKLAMA

Šių metų stebėsenos duomenis turėsime metų pabaigoje. Remdamiesi visų metų želdinių tyrimų rezultatais, dendrologai parengs ataskaitą ir rekomendacijas kokias priemones taikyti, kad liepų ir kitų želdinių būklė pagerėtų“, – teigė R. Savickienė.

REKLAMA

Anot specialistės, Kauno miesto savivaldybės administracijos Aplinkos apsaugos skyrius vykdo nuolatinę želdynų ir atskirų želdinių būklės stebėseną, kurios tikslas – gauti patikimus duomenis apie želdynų ir želdinių būklės kitimo tendencijas ir parinkti priemones, užtikrinsiančias želdinių būklės palaikymą arba gerėjimą.

Pasiteiravus, kokių priemonių bus imtasi norint išsaugoti šiuos medžius ir ar su panašiomis problemomis susiduria kiti miesto želdiniai, R. Savickienė paaiškino, kas kenkia miesto augalams ir kaip bandoma to išvengti.

REKLAMA
REKLAMA

„Oro sąlygos vienodai veikia visus miesto želdinius, bet natūralu, kad parkuose, žaliosiose zonose augantys želdiniai turi geresnes sąlygas, todėl ir jų būklė yra geresnė. Vienus augalus puola amarai, kitus kiti kenkėjai, taip pat želdiniai augantys prie gatvių kenčia dėl žiemos laikotarpiu barstomos druskos.

Siekiant palaikyti ar pagerinti želdinių būklę taikomos įvairios priemonės: želdiniai laistomi ir tręšiami specialiomis trąšomis, naudojami augimą gerinantys preparatai, taikomos kenkėjų mažinimo priemonės (feramoninės gaudyklės, grėbiami ir specialiai utilizuojami ligų ar kenkėjų pažeisti lapai) ir kt.“, – teigė R. Savickienė.

Neprižiūrimi medžių ,išaugę į aukštį,reti,maisto jiems mažai , žemė prasta.Jokios čia paslapties nėra.
Kazkodėl kai valdė rusai,medžiai zaliavo,zmonės maziau sirgo,nevaikščiojo nukabinę nosiu,nebuvo tokie pikti ir prislėgti,kiekvienas turėjo darba ir kur gyventi,o dabar........13 -atmetė prisilakė,pagimdė,nužudę,nusizudė-daugiau nieko ir negirdime.O jau zmonių ispindejimas aukščiausio lygio,jei vienus trusikus rankom negali išsikalbėti,kuria skalbyklę........
Kaltinkit tik oro tarša ir lietuviska debiluma,kazkodel kol nebuvo tiek tu dvikoju parazitu su masinom,motociklais,furom,viskas atrodė geriau ir gyvenimas buvo mielesnis,nors ir reikėdavo pastovėti eilėje dėl daktariškos dešros.O kas dabar ,tipo visko pilna,rykit,o iš ko tas viskas padaryta,niekas nesigilina.8 milijardu jau per daug,reikalingi karai ir zmoniu mažinimas,kitaip jokio išsigelbėjimo.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų