• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nusipirkus naujus namus šeimai ne vienam norisi juos pakeisti taip, kad šie taptų mieli širdžiai. Šiaulietė Raminta Ramanauskienė – ne išimtis. Kartu su vyro, giminaičių ir draugų pagalba pašnekovė per keturis mėnesius sugebėjo seną 65 kvadratinių metrų kotedžo tipo namą paversti tikra 140 kvadratinių metrų jaukumo oaze.

25

Nusipirkus naujus namus šeimai ne vienam norisi juos pakeisti taip, kad šie taptų mieli širdžiai. Šiaulietė Raminta Ramanauskienė – ne išimtis. Kartu su vyro, giminaičių ir draugų pagalba pašnekovė per keturis mėnesius sugebėjo seną 65 kvadratinių metrų kotedžo tipo namą paversti tikra 140 kvadratinių metrų jaukumo oaze.

REKLAMA

Pažvelgus į senąsias ir naująsias namų nuotraukas galima matyti, kad rezultatas – pribloškiantis. Raminta su vyru namą pakeitė neatpažįstamai.

Raminta pasakojo, kad iki remonto namas buvo senas, 1936 metų statybos, jame jau ilgą laiką niekas negyveno.

„Kotedžo tipo namą įsigijome 2023 metų vasarį ir balandžio pabaigoje pradėjome remonto darbus. Pastatas buvo nedidukas – 65 kvadratinių metrų namukas su neįrengta palėpe. Po rekonstrukcijos namas  gavosi 140 kvadratinių metrų, besidriekiantis per du aukštus.

Anksčiau name be rūsio tebuvo prieangis, du kambariai, tualetas su atvirai pakabinta dušo „galva“ ir virtuvė. Po remonto turime holą (fojė erdvę), svetainę, sujungtą su virtuve, darbo kambarį, du vonios kambarius, tris miegamuosius, atskirą rūbinę“, – pasakojo pašnekovė.

REKLAMA
REKLAMA

Pasirūpino interjeru

Pradėjus kalbėtis apie tai, kokią namų viziją turėjo, Raminta pasakojo, kad iš pat pradžių ji norėjo šiuo klausimu kreiptis į interjero dizainerę.

REKLAMA

Pašnekovė atskleidė, kad tuo metu jai ir vyrui buvo ką tik gimęs vaikelis, tad ji bijojo, kad nesugebės aprėpti namo kūrybos.

„Visgi, kai interjero dizainerė paskaičiavo kainą, namelio suplanavimas nuo plano padarymo iki rozečių suplanavimo kainuotų iki 10 tūkstančių eurų, įvertinau, kad tai mums per brangu“, – atskleidė ji.

Tuomet Ramintai su vyru teko suktis iš padėties. Moteris pasakojo, kad namo išplanavimo viziją ir idėjas apie spalvas jau turėjo, tad jai beliko pasiieškoti dekoro idėjų. Šių ji ieškojo internete, atsidariusi „Pinterest“ ir „Google“ programėles.

REKLAMA
REKLAMA

„Namuose, pirmajame aukšte, sienoms parinkau šviesiai kakavinę – „latte“ spalvą, korpusiniams baldams – rusvą, tamsiai rudą ir juodą spalvas. Mes bandėme interjerui pridėti ir samanų spalvos, tad parinkome tokios spalvos sofą darbo kambaryje, lovatiesę miegamojo lovai.

Įrenginėjant namą nebesinorėjo visiškai šviesių tonų, nes tokios spalvų tematikos pagrindu jau esu įrenginėjusi du butus. Buvau pasiilgusi tamsių, jaukių tonų, rudos ir juodos akcentų, tad tokius ir rinkausi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Specialiai nesirinkau mėlynos, bordo ar žalios spalvų, nes norėjosi praktiškumo, žemiškumo, ramumo. Pagalvojome, kad jeigu kada nors norėsime pardavinėti būstą, tai būtų racionalesnės, praktiškesnės, populiaresnės spalvos“, – pasakojo ji.

Paklausta apie tai, ar ketina parduoti namus, Raminta tikino, kad kol kas ne, tačiau susiduria su įvairiomis mintimis.

REKLAMA

„Mes galvojome ateityje statyti naują, pagal savo poreikius dar labiau išpildytą namuką, tačiau kol kas liekame čia. Kotedžą pirkome dėl nuostabios jo vietos, aplink medžiai ir pušynai“, – sakė pašnekovė.

Atskleidė remonto trukmę ir kainą

Paklausta apie remonto trukmę ir kainą, Raminta pasakojo, kad namą pavyko rekonstruoti pakankamai greitai.

Balandžio pabaigoje pradėtas remontas rugsėjo viduryje jau buvo užbaigtas, ir šeima įsikėlė gyventi į naujuosius namus.

REKLAMA

„Mes dirbome po 16 valandų per parą. Žinoma, ne visuomet, tačiau iš esmės gyvenome statybose“, – sakė pašnekovė.

Raminta pasakojo, kad namo rekonstravime dalyvavo ne vienas žmogus. Ji tikino, kad didžiąją dalį pavyko pasidaryti patiems, su sūnėno, kitų giminaičių, draugų pagalba.

Statybos, remonto darbus, namo prieigų tvarkymą labai palengvino ir finansinius kaštus sumažino turėta sava statybinė technika.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Daug padėjo ir tai, kad turime savo draugų rate elektrikų, santechnikų, statybininkų. Iš esmės, samdėme tik du nuolat dirbančius žmones, o daugiausia viskas buvo daryta savo pačių rankomis, darugų ir giminaičių pagalba“, – paaiškino ji.

Paklausta, kiek kainavo namo rekonstrukcija, pašnekovė tikino, kad ne tiek, kiek galėjo kainuoti iš tikrųjų. Dėl artimųjų pagalbos jiems pavyko sutaupyti apvalią sumą pinigų.

„Mes vedėme buhalteriją – paskaičiavome, kad jeigu visiems darbams atlikti būtų reikėję samdyti darbininkus ir pirkti priemones, nuomotis darbo techniką, rekonstrukcija būtų kainavusi apie 400  tūkstančių eurų, jei ne daugiau“, – baigė pokalbį ji. 

Blogai skaičiuoja. Už 400 000 pastatys tik tereiks pirštu mosuoti.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų