Visi nerimą jaučiame skirtingai, tačiau ir aplinkybės – skirtingos. Nerimas nesvetimas nė vienam iš mūsų, gyvenančių šiandieniniame pasaulyje. Kas yra nerimas ir kaip su juo susidraugauti?
Visi nerimą jaučiame skirtingai, tačiau ir aplinkybės – skirtingos
Kasdien patiriamas nerimo lygis priklauso ne tik aplinkos, bet ir nuo vidinių veiksnių, tarkime, genetikos, kai smegenyse tam tikrų cheminių medžiagų gaminama tiesiog mažiau. Kiekvienam žmogui būdingi tam tikri smegenų medžiagų apykaitos ypatumai, kai, pavyzdžiui, į to paties lygio dirgiklius reaguojame skirtingai.
Itin jautrūs asmenys nuo garsesnės muzikos gali pradėti krūpčioti, tuo tarpu kitam asmeniui didelis garsas netgi sukels malonumą, odos pašiurpimą ir pasitenkinimo jausmą. Vieni labai jautriai reaguoja į kito asmens išsakytą kritiką, o kiti tą kritimą pamiršta jau tą pačią sekundę. Taigi nerimo pasireiškimas gali priklausyti nuo tam tikrų faktorių derinio – žmogaus vidinių resursų, įgimtų jo savybių, aplinkos veiksnių, tam tikrų pasaulio įvykių ir kt.
Vieni žmonės iš prigimties labiau linkę į tam tikrų nerimo sutrikimų pasireiškimą, tuo tarpu kitiems nerimo sutrikimų diagnozė gali „nukristi“ tarsi iš giedro dangaus. Taigi specialistai teigia, kad nerimo sutrikimų pasireiškimas priklauso ne tik nuo vidinių, bet ir nuo išorinių faktorių – t.y., nuo įgytų ir įgimtų faktorių derinio.
Nerimas nesvetimas nė vienam iš mūsų, gyvenančių šiandieniniame pasaulyje
Teigiama, kad nerimo sutrikimų skaičius šiomis dienomis sparčiai auga – be abejonės, kaltas ir „išprotėjęs“ šiuolaikinis gyvenimo ritmas, ir didelis krūvis moksluose bei darbe, ir sunkiai įgyvendinami lūkesčiai, ir politinės bei ekonominės aplinkybės. Gali būti kaltas netgi oro užterštumas, prasta mityba, nesveikas gyvenimo būdas, kuriame gausu žalingų įpročių ir t.t.
Nerimo sutrikimų priežasčių – tūkstantis ir viena, o vieno veiksmingo, visiems tinkančio gydymo, deja, irgi nėra; vis dėlto nereikėtų galvoti, kad nerimas nėra neįveikiamas. Pirmiausiai vertėtų keisti požiūrį, mat nerimo pilnai ir visiškai įveikti gali ir nepavykti, nes jis – gali būti neatsiejama asmenybės dalis; vis dėlto galima pamėginti su juo „susigyventi“, ir tas „baubas“ tikrai nebebus toks baisus.
Keletas paprastų būdų, galinčių padėti suvaldyti nerimą
Rekomenduojame daugiau judėti – įrodyta, kad fizinė veikla padeda deginti streso hormonus ir tuo pačiu gamintis laimės hormonams. Mintys bent trumpam nukreipiamos kita kryptimi.
Taip pat gali būti naudinga išmėginti dėmesingą įsisąmoninimą, meditaciją, papildomą vitamino B ir magnio vartojimą, dienoraščio pildymą, dėkingumo praktikavimą ir pan.
Psichoterapija – labiausiai šiandieninių specialistų rekomenduojamas būdas, padedantis ne tik atrasti nerimo šaknis ir sėkmingiau susigyventi su savo nerimaujančia asmenybe, bet ir tiesiog geriau save pažinti. Psichoterapiją naudinga lankyti ne tik nerimo sutrikimų turintiems, bet ir geriau save suprasti norintiems asmenims.
Išmėginkite natūralią priemonę lengvam nerimui malšinti ir miegui gerinti
Eterinis levandų aliejus – nuo seno žinoma visiškai natūrali, kvapni ir veiksminga augalinė priemonė, padedanti sutelkti gyvybines organizmo galias ir geriau pailsėti. Jei kamuoja lengvas nerimas ir miego sutrikimai, gali padėti nereceptiniai augaliniai vaistiniai preparatai. LILANDOR yra tradicinis augalinis vaistinis preparatas, skirtas lengvam nerimui malšinti ir miegui palengvinti. Vaistą būtina vartoti tiksliai kaip aprašyta jo pakuotės lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką, nes neteisingai vartojamas vaistas gali pakenkti sveikatai.
Straipsnį parengė: „Berlin Chemie“.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!