• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nors dauguma žmonių sodo darbus jau pradėjo, nesijaudinkite, jei dar nesuspėjote užsiauginti daigelių. „Daigų pasaulio“ įkūrėja Odeta Rimkevičienė sakė, kad palankiausias laikas sėti – dabar.

Nors dauguma žmonių sodo darbus jau pradėjo, nesijaudinkite, jei dar nesuspėjote užsiauginti daigelių. „Daigų pasaulio“ įkūrėja Odeta Rimkevičienė sakė, kad palankiausias laikas sėti – dabar.

REKLAMA

Moteris taip pat atskleidė, kad viena didžiausių daromų klaidų – sėjimas per anksti. Kovo vidurys, pasak jos, yra tinkamiausias laikas pradėti daiginti daigelius.

„Vos pasirodžius sėklų pakeliams visi puola pirkti ir sėti, bet žiemą saulės Lietuvoje nėra, todėl reikia papildomo apšvietimo, o jei jo nėra, daigeliai stovi susodinti ant palangių, išstypsta, perauga, ir juos dažnai tenka išmesti“, – sakė O. Rimkevičienė.

Pašnekovė sakė, kad daugiausia lietuviai augina visiems gerai žinomas daržoves: agurkus, pomidorus, cukinijas, paprikas, baklažanus, o pastaruoju metu itin didelis susidomėjimas pastebimas augaluose, pritaikytuose augti balkonuose.

REKLAMA
REKLAMA

„Kelinti metai iš eilės pastebime tendenciją, kad labai perkami balkoniniai augalai. Iš šiltnamiuose auginamų augalų daug metų populiarumo nepraranda vadinamoji jaučio širdis. Turbūt kiekvienas, kuris atvyksta pas mus į šiltnamius, prašo šios pomidorų veislės. Taip pat žmonės dažnai nori kuo ankstyvesnių augalų, vieni populiariausių žemaūgiai pomidorai Betalux“, – pasakojo O. Rimkevičienė.

REKLAMA

Vis dėlto žemaūgiais pomidorais užimti vietą šiltnamyje specialistė nerekomenduoja. Pasak jos, šiltnamyje geriau sodinti aukštaūgius, o žemaūgius įkurdinti kieme.

Kaip tinkamai pasėti sėklas?

Sėjimui svarbu pasirinkti ne tik tinkamą laiką, tačiau ir būdą. Pirmiausia reikėtų pasirūpinti tinkama žeme. Pasak O. Rimkevičienės, tinkamą žemę jūsų augalams turėtų padėti pasirinkti specializuotose parduotuvėse esantys konsultantai, tačiau, jei jų nėra, ieškokite smulkios frakcijos žemės, kurios rūgštingumas tarp 5,5–6.

REKLAMA
REKLAMA

Moteris patarė neišmesti nuo vyšninių pomidorų ar vynuogių likusių dėžučių, kurios turi skylutes dugne – jos puikiai tinka sodinimui. „Reikia sudrėkinti žemę, geriausia smulkios frakcijos, kad daigelis lengvai išlystų, ir į sudrėkintas durpes dėkite sėklytes.

Dėkite po vieną, nesuberkite visos saujos, sėklos neturi būti viena prie kitos. Jei daigeliai dygs vienas prie kito, jiems nebus kur augti, vešėti. Ant sėklyčių reikia užberti maždaug centimetrą sausų durpių ir apipurkšti vandeniu.  Galiausiai uždenkite plėvele ir ją vieną kart dienoje apverskite, kad žemė nepelytų“, – patarė O. Rimkevičienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Moteris taip pat priminė, kad plėvelę reikėtų nuimti iš kart pasirodžius daigeliui: „Jei plėvelė bus uždėta prasikalus daigams, jie tiesiog pageltonuos, išstyps, ir bus blogai. Tik pamatote, kad lenda daigelis, nuimate plėvelę ir padedate jį ant saulės.“

Derliaus sulaukti galima ir balkone

Nors specialistė pripažįsta, kad didesnio derliaus sulauktumėte iš šiltnamyje auginamų augalų, užsiauginti daržovių tikrai galima ir balkone. Svarbiausia, O. Rimkevičienės teigimu, didelis vazonas. „Kuo didesnis vazonas, tuo geriau, nes telpa daugiau žemių, nereikia taip dažnai laistyti, šaknys turi kur plėstis, todėl ir pats augalas turi kur plėstis, o kuo didesnis augalas, tuo daugiau derliaus“, – aiškino moteris.

REKLAMA

Dabar gausu ir balkonams pritaikytų veislių, kurios nereikalauja didelės priežiūros ir yra kompaktiško dydžio, taip pat tokiems augalams nereikia skabyti lapų. Vis dėlto O. Rimkevičienė pataria pomidorus, nepriklausomai nuo to, kokios jie veislės, rišti prie kuoliukų. „Kai prinokina pomidorų, augalui sunku išlaikyti tuos vaisius, todėl rekomenduoju prie kuoliukų remti visus augalus“, – sakė pašnekovė.

REKLAMA

Žinoma, balkone galite auginti ir kitas veisles, tačiau reikia prisiminti, kad reikės dar didesnio vazono, nes ir augalas augs didesnis. Įprastai balkonams pritaikyti augalai yra mažesni, todėl ir vaisiai ar daržovės mažesni.

„Galima auginti paprastą žemaūgį pomidorą, tiesiog reikės didesnio vazono, nes ir augalas augs didesnis, tačiau tokiu atveju turėsite įvairovę pomidorų. Balkoniniai įprastai būna smulkūs, kokteilinio tipo pomidoriukai, o jei pasirinksite žemaūgius, turėsite didesnių, įvairesnių spalvų pomidorų. Nereikia galvoti, kad balkone auginti galima tik balkonines veisles“, – pasakojo O. Rimkevičienė.  

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų