Ilgaamžiškumo moksle dabar atliekama daugelis svarbių tyrimų – mokslininkai aiškinasi daugybę naujų svarbių dalykų ir tiria įvairius junginius klinikinių tyrimų metodais.
Ši tyrimų sritis vysto specifinius įrankius bei gydymo būdus, kurių tikslas yra paveikti senėjimo biologinius procesus bei pagerinti sveikatą. Tam reikia gerai suprasti, kaip šie procesai veikia, o tyrimų rezultatams pagrįsti reikalingų modelių vis dar trūksta. Be to, daugelis žmonių nežino, kad iš pažiūros sveiki maisto produktai iš tiesų gali labiau pakenkti, nei padėti. Kokie trys „sveikatingi“ maisto produktai kenkia ilgaamžiškumui?
Salotos dažnai būna „paskandintos“ įvairiuose padažuose
Salotos yra labai sveikas maistas – jas dažnai valgo savo sveikata besirūpinantys žmonės, nes salotose yra daug maistinių medžiagų ir mažai kalorijų. Bėda ta, kad salotos dažnai būna „paskandintos“ įvairiuose padažuose. Daugelyje salotų padažų yra daug ne itin sveikų ingredientų – cukraus, augalinių aliejų, perdirbtų riebalų ir įvairių cheminių junginių. Todėl labai svarbu patikrinti visus ingredientus prieš nusprendžiant įsigyti vieną ar kitą salotų padažą – kartais jo geriau pasigaminti patiems namuose, rašoma express.co.uk
Perdirbti riebalai yra tiesiogiai susiję su daugiau nei 500 000 mirčių nuo širdies ir kraujagyslių ligų
Perdirbti riebalai, dar vadinami iš dalies hidrintais aliejais, yra tiesiogiai susiję su daugiau nei 500 000 mirčių nuo širdies ir kraujagyslių ligų. Pasak gydytojos Sarah‘os Brewer ir kvalifikuotos dietologės Juliette Kellow, tai vyksta tokiu būdu:
„Dirbtiniai, perdirbti riebalai kelia blogojo cholesterolio kiekį ir mažina gerojo cholesterolio kiekį. Venkite tokių riebalų – jų daugiausia būna apdorotame maiste ir padažuose. Sotieji riebalai dažniausiai kambario temperatūroje sustingsta, todėl didina cholesterolio lygį kraujyje. Svarbu tokių maisto produktų nevartoti per daug.“
Vaisių sultys šiais laikais jau vadinamos suskystintu cukrumi
Vaisių sultys šiais laikais jau vadinamos suskystintu cukrumi – jei mėgstate jų gerti daug, greičiausiai būtent dėl to aplink juosmenį kaupiasi riebalai, kyla cholesterolio lygis kraujyje ir 2–ojo tipo diabeto pavojus. Deja, daugelis parduotuvių lentynose esančių vaisių sulčių iš tiesų nėra vaisių sultys. Kartais jose net nebūna tikrų vaisių, o tik chemikalai, kurių skonis primena vaisius. Dažnai tokie gėrimai tebūna tik vaisių skonio vanduo su cukrumi. Gamintojai neretai iš vaisių sulčių išima visus geruosius ingredientus, pašalina skaidulines medžiagas, ir pagrindinis tokių gėrimų ingredientas lieka cukrus.
Tiesa ta, kad vaisių sultyse dažnai būna tiek pat cukraus, kiek gazuotuose gėrimuose, o jei suvartojate daug cukraus ir mažai skaidulų, gali greitai sutrikti žarnyno mikroflora. Žarnyne esanti mikroflora kelia norą valgyti tam tikrą maistą – taip tam tikros jos rūšys užsitikrina savo išgyvenimą ir konkuruoja su kitomis rūšimis. Todėl žarnyno mikrofloros pusiausvyros sutrikimas gali pradėti kelti norą vartoti daug cukraus ir sukurti užburtą ratą.
Fitosteroliai yra maistinės medžiagos, kurios daugmaž atitinka augalinį cholesterolį. Kai kurie tyrimai rodo, kad jos gali sumažinti cholesterolio kiekį kraujyje. Todėl jų dažnai dedama į apdorotą maistą, kuris reklamuojamas kaip „mažinantis cholesterolį“, ir teigiama, kad tokie produktai padeda apsisaugoti nuo širdies ligų. Tačiau daugelis tyrimų yra parodę, kad net ir sumažėjus cholesterolio lygiui fitosteroliai neigiamai veikia širdies ir kraujagyslių sistemą ir gali net padidinti širdies ligų ir mirties pavojų.