Southamptono universiteto mokslininkai ištyrė, kad miegoti su kontaktiniais lęšiais yra taip pat pavojinga. Tyrimo autoriai teigia, kad labiausiai pažeidžiama yra 25−54 metų amžiaus grupė. Beveik pusė tyrime dalyvavusių pacientų dėl infekcijos patyrė tam tikrą regėjimo praradimą.
Tyrimo rezultatai buvo paskelbti žurnale „BMJ Open Ophtalmology“, praneša dienraštis Daily Telegraph. Buvo tiriami 78 kontaktinius lęšius nešiojančių žmonių higienos įpročiai. 37 pacientai sirgo CLMK, o 41 šios ligos neturėjo. Nustatyta, kad maudymasis duše su kontaktiniais lęšiais triskart padidina infekcijos riziką, o jei su lęšiais maudotės kasdien, tada rizika padidėja iki septynių kartų.
50% tiriamųjų skundėsi sutrikusiu regėjimu, o 70% teigė, kad dėl to stipriai pablogėjo jų gyvenimas, rašo dailystar.co.uk
Klaida maudantis duše
Parwez Hossain, oftalmologas, Southamptono universiteto dekanas, tvirtina, kad pablogėjęs regėjimas gali tapti nuolatine problema.
Jis sakė: „Kontaktiniai lęšiai gerina regėjimą ir turi daug privalumų, tačiau jie gali sukelti mikrobinį keratitą, dėl kurio visam laikui pablogėja regėjimas, gali prireikti ragenos transplantacijos, o kartais net netenkama akies“.
„Prasta kontaktinių lęšių higiena padeda plisti infekcijai ir tampa net 66% komplikacijų priežastimi. Neramina tai, kad tyrime dalyvavę pacientai nebuvo tikri, ar jie buvo perspėti apie galimą pavojų“, − teigė dekanas.
Mikrobinis keratitas pažeidžia rageną, skaidrų priekinės akies sluoksnį. Ragenos infekcija gali svyruoti nuo vidutinio stiprumo iki stiprios ir paprastai yra siejama su kontaktinių lęšių nešiojimu.
Pagrindiniai ligos rizikos faktoriai yra nešvarios rankos, miegojimas bei maudymasis duše neišsiėmus kontaktinių lęšių.