• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jei vis dar nerimaujate dėl savo augalų, galite padaryti keletą dalykų, kad padėtumėte jiems išgyventi per kaitrą.

Jei vis dar nerimaujate dėl savo augalų, galite padaryti keletą dalykų, kad padėtumėte jiems išgyventi per kaitrą.

REKLAMA

Pirma, sodininkai gali pridėti komposto aplink augalus sode. Ekspertai teigė, kad kompostas padeda išlaikyti drėgmę dirvožemyje. Kompostas taip pat padeda palaikyti natūralų pH ir apsaugo augalus nuo kelių sodams būdingų ligų.

Ekspertai pridūrė: „Taip pat galite ieškoti kitų alternatyvių vandens šaltinių, pavyzdžiui, panaudokite vandenį po maudymosi vonioje ar kriauklės vandenį, jei jame nėra stiprių valymo chemikalų, rašo express.co.uk.

Jei rūpinatės vazoniniais augalais, sandarūs terakotiniai vazonai padės ilgiau išlaikyti drėgmę vazone arba rinkitės šviesesnės spalvos vazonus, o ne juodus, kad atspindėtų saulės šviesą.

Geriausia laistyti ryte

Taip pat visada geriau augalus laistyti ryte, kai oras vėsesnis, nes pakilus aukščiau saulei, augalai lengviau ištvers dienos kaitrą. Laistykite laistytuvu, taip be reikalo nešvaistysite vandens.

REKLAMA
REKLAMA

Savo augalus taip pat galite laistyti panaudotu vandeniu. Jei augalus laistysite nuo maisto gaminimo likusiu vandeniu, tai juos dar ir „pamaitinsite“.

REKLAMA

Denby ekspertai sakė: „Manoma, kad jei jį naudosite nuolat, šis puikus triukas pagerins jūsų augalų išvaizdą ir sveikatą. Užuot laistę augalus paprastu vandeniu iš čiaupo, tam naudokite po virimo likusį vandenį.

Jei virėte daržoves, jų vitaminai augalus „pamaitins“, o vanduo, kuriame virėte makaronus ar bulves, suteiks jiems reikalingų maistinių medžiagų, jei jis bus nesūdytas (deja, druska užmuš augalus).

REKLAMA
REKLAMA

Vanduo, kuriame verdate kiaušinius, yra dar vienas puikus pasirinkimas augalams, tik prieš naudodami būtinai leiskite vandeniui atvėsti, kad nepažeistumėte jų lapų ir stiebų.

Supilkite atvėsintą vandenį ant augalo šaknų ‒ tai dar vadinama laistymu iš apačios, leidžiant augalui gauti pakankamai vandens, nesudrėkinant lapijos. Po virimo likęs vanduo taip pat tiks kai kuriems kambariniams augalams laistyti žiemos mėnesiais“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų