Nėra nieko liūdnesnio nei sulaukus vasaros pamatyti, kad augalas labai silpnas ir nežydi. Kad išvengtumėte jų auginimo klaidų, sodininkystės ekspertas Benas Hiltonas, „The Gardening Fix“ įkūrėjas, pasidalijo patarimais, kokių didžiausių trijų klaidų nedaryti.
Pirma klaida: genėjimas netinkamu metu
Genėjimas būtinas hortenzijoms, nes taip neleidžiama joms sumedėti ir sutankėti, kad augalas atiduotų visą energiją žiedų krovimui, rašo express.co.uk.
Tačiau Benas perspėjo, kad šių nuostabių gėlių genėjimas „netinkamu metų laiku“ yra „brangiausiai kainuojanti klaida“.
Jis paaiškino: „Neteisingai genint dažnai netyčia nupjaunami žydėti besiruošiantys pumpurai, todėl nesulaukiame žiedų.
Didžialapė hortenzija ir ąžuolialapė hortenzija žiedus krauna ant senų stiebų, todėl jas reikia genėti iškart po žydėjimo rudenį.
Šluotelinė hortenzija ir šviesioji hortenzija žiedus krauna ant naujų stiebų, todėl jas galima genėti žiemos pabaigoje arba ankstyvą pavasarį.“
Antra klaida: nepakankamas laistymas
Perlaistant hortenziją gali sulėtėti jos augimas ir žiedų krovimas, tačiau norint, kad „augalas pilna žydėtų“, reikia palaikyti pastovų drėgmės kiekį hortenzijoms.
Kad hortenzijos laistomos nepakankamai išduoda vytimas, susisukę lapai ir tai, kad žemė sausa ją liečiant ar įkišus pirštą giliau nei centimetro gyliu.
Ekspertas patarė: „Įprasta laistyti hortenzijas du kartus per savaitę, taip pat verta jas pamulčiuoti organiniu mulčiu, kad vasarą augalas žydėtų.“
Trečia klaida: netinkamas dirvožemio pH
Daugelis sodininkų tręšia hortenzijas, taip tikėdamiesi sulaukti įspūdingų žiedų, tačiau neretai tenka nusivilti.
Benas sakė: „Paprastai taip nutinka dėl netinkamo dirvožemio pH, dėl kurio augalas negali veiksmingai įsisavinti maisto medžiagų ir išnešioti jų po visą augalą.“
Daugumai hortenzijų veislių idealiai tinka kiek rūgštesnis dirvožemis, kurio pH yra nuo 5,2 iki 6,2.
Ekspertas sodininkams patarė pasidaryti dirvožemio tyrimus, kad žinotumėte, koks jo rūgštingumas, o pavasarį pataria patręšti fosforo 10-20-10 trąšomis.