• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šilti orai pasitraukė iš Lietuvos iki kito pavasario, todėl pats laikas paruošti ir savo namus šaltajam metų laikui. Vienas iš svarbiausių darbų – susitvarkyti savo spintą. Kaip susitvarkyti savo namus efektyviai, naujienų portalui tv3.lt pasakojo profesionali namų organizatorė Jovita Mikštė.

Šilti orai pasitraukė iš Lietuvos iki kito pavasario, todėl pats laikas paruošti ir savo namus šaltajam metų laikui. Vienas iš svarbiausių darbų – susitvarkyti savo spintą. Kaip susitvarkyti savo namus efektyviai, naujienų portalui tv3.lt pasakojo profesionali namų organizatorė Jovita Mikštė.

REKLAMA

Jovita Mikštė – profesionali namų organizatorė. Namų organizavimo ji mokėsi Londone ir vadintis šios srities profesionale gali jau 4 metus.

„Mokslus pasibaigti mane privertė, pirmiausia, savų namų netvarka (juokiasi), o antra – turėjau įmonę, kuri užsiėmė namų valymu. Žmonėms norėjosi, kad namai būtų suorganizuoti, išvalyti neužteko. Tad pajaučiau poreikį to mokytis“, – pasakoja moteris.

Namų organizatorės darbas, pasak J. Mikštės, panašus į interjero dizainerės – pagrindinis skirtumas tas, kad tvarkomas ne pats namų interjeras, o tai kas yra spintų ir spintelių viduje.

REKLAMA
REKLAMA

Namų organizavimas – spintų, spintelių, sandėliukų ir panašių erdvių tvarkymas, rūšiavimas. Tikslas – kad atsidarę spinteles, tiksliai žinotumėte, kur kas yra padėta ir nereikėtų versti visos spintelės ir spintos dėl vieno daikto.

REKLAMA

Tai surūšiavimas, sugrupavimas ir atrinkimas daiktų, esančių jūsų spintų ar spintelių viduje. Daikto ilgalaikės vietos suradimas. Darbas beveik kaip dizainerio, tik tvarkomas kažkokios erdvės vidus“, – paaiškina ji.

Kaip susitvarkyti spintą?

Atšalus orams norisi susisupti į šiltus ir jaukius megztinius, išsitraukti minkštas kojines, todėl spintos tvarkymas prieš šaltąjį sezoną yra labai svarbus, nes norisi reikiamus drabužius rasti kuo greičiau. Tačiau kaip tai padaryti geriausiai?

REKLAMA
REKLAMA

„Pirmiausiai reikėtų pagalvoti ar visą vasaros drabužinę apsirengėte esant šiltiems orams. Jeigu 18 mėnesių nenaudojote daikto, jis turi iškeliauti iš jūsų namų. Jeigu neužsidėjote kažko praeitą ir šią vasarą, išaugote tam tikrą drabužį, ar numetėte labai daug svorio, derėtų tą drabužį atiduoti. Ta pati taisyklė galioja atsirenkant ir rankines ar batus. Taip mes pasiliekame su daiktais, kuriuos naudojame. Dažnai tai būna trečdalis visų turėtų daiktų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Mary Condo, garsiausia pasaulio namų organizatorė, sako, kad drabužinėje turi būti tiek drabužių, skirtų visiems metų laikams, kiek telpa spintoje. Pavyzdžiui, kad nereikėtų basučių sudėti į dėžę ir kelti ant spintos ar paltų kabint į kitą spintą. Žmonės nešioja tik apie 20 proc. spintos turinio, kiti 80 proc. – lieka nenaudojami“, – sako namų organizatorė.

Pasak jos, apie 80 proc. daiktų, esančių mūsų namuose, naudojame retai arba nenaudojame visai. Žmonės įpratę nuolat nešioti tuos pačius drabužius ar batus, tad išmetus ar atidavus nenaudojamus drabužius nieko neprarasime.

REKLAMA

„Išsimetus nereikalingus rūbus, imame rūšiuoti: surūšiuojame šortus, sijonus, marškinėlius, sukneles, taip pat pasidarome dėžę skirtą vežtis į atostogas, priklausomai nuo to, kur žadame skristi. Viską susidėję į atostogoms skirtą dėžę, užklijuojame lipduką ir pasidedame į spintos viršų ar sandėliuką.

Susigrupuojame kitus drabužius ir susidedame juos į atskirus stalčius ar dėžutes, kad viskas būtų vienoje spintoje. Tačiau jeigu spintoje yra mažai vietos, surūšiuokite drabužius ir dėkite juos į maišus ar dėžutes, o tada į spintos viršų ar apačią“, – pasakoja J. Mikštė.

REKLAMA

Nepamirškite stalčių ir virtuvės

Tikriausiai namuose turite ir stalčių, kuriame visiškas chaosas – čia galima rasti ir kroviklius telefonams, kurių nenaudojame jau metų metus, raktelių, kurių paskirties nežinome. Tačiau šį stalčių galima nesunkiai sutvarkyti.

„Pirmiausiai viską išsiimame ir pradedame rūšiuoti. Visi mes savo namuose turime daiktų, kurie yra jau 100 metų mūsų namuose, bet jų niekada neprireikia. Tai gali būti ir koks nors mokyklos laikais gautas pakabukas, nuotraukos rėmelis. Viską vėl suskirstome į kategorijas. Galima įsigyti specialių skirtukų, kurie dedasi į dėžutes, kad atskirtume jų skyrelius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Taip pat galima puikiai naudoti ir dėžutes nuo telefono ar gautas su dovanomis. Kiekvieną dalyką surūšiuokite ir sudėkite į dėžutes pagal kategorijas, kad bet kuris šeimos narys atsidaręs stalčių pamatytų, kur yra jam reikiamas daiktas“, – aiškina specialistė.

O virtuvėje vadovautis reikėtų kiek kitais principais nei tvarkant spintą ar stalčius. Virtuvėje reikalingi daiktai turėtų būti pasiekiami kuo įmanoma patogiau.

REKLAMA

„Vos tik atsikraustę į namus mes viską susidedame bet kaip, kad tik kuo greičiau išsidėliotume daiktus iš dėžių, todėl dažnai pasidedame kažką nepatogiai. Vėliau tiesiog priprantame prie tokios tvarkos. Visgi tvarkant daiktus virtuvėje, reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kur jūs pjaustote daržoves, ar jūs kairiarankis ar dešiniarankis. Virtuvėje jums reikia patogumo ir greitumo. Svarbu, kad tam gaminančiam žmogui būtų patogu“, – sako ji.

REKLAMA

Minimalizmo iššūkis – paprasta atsikratyti nereikiamų daiktų

Spalio pradžioje J. Mikštė savo sekėjams pristatė minimalizmo iššūkį, kurį atlieka ir pati, o kartais net ir kelis kartus per metus.

„Šio iššūkio pradininkai yra amerikiečiai, o šį žaidimą žaidžiu jau 4 metus. Minimalizmo iššūkio esmė yra prasidėjus žaidimui, pirmą jo dieną išmesti 1 daiktą, antrą – 2, trečią – 3, ketvirtą – 4 ir taip iki mėnesio pabaigos. Paskutinę mėnesio dieną reikia išmesti 30 daiktų. Šiuo būdu iš savo namų atsikratome nereikalingais 465 daiktais. Aš esu per metus dariusi šį iššūkį 3 kartus ir kiekvieną dieną radau reikiamą skaičių daiktų, kuriuos reikėjo išmesti.

Aš nesu minimalistė, mano namuose kiekvienas daiktas tiesiog turi savo vietą. Minimalizmo esmė nėra turėti kuo mažiau daiktų, o turėti tik tuos daiktus, kurie jums reikalingi arba teikia džiaugsmą. Pavyzdžiui, jeigu esate makiažo meistrė, jūs irgi galite būti minimalistė ir turėti daug makiažo, tiesiog reikia, kad jis namuose turėtų savo konkrečią vietą. Taip pat ir su daiktais, kurie turi kažkokį prisiminimą – jų nebūtina išmesti, paprasčiausiai suraskite jiems vietą“, – aiškina namų organizatorė J. Mikštė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų