Biuro vadybininke dirbanti Kam savo kolekciją pradėjo kaupti 2020 m. gruodį, kai jos dukros paprašė Kalėdų Senelio lėlės. Mama neturėjo nė menkiausio supratimo, kad egzistuoja vadinamos „reborn“ lėlės, kol nepradėjo domėtis jomis internete. Moterį jos iškart sužavėjo savo unikalumu ir tikroviškumu.
„Reborn“ lėlės – tai rankų darbo lėlės, sukurtos taip, kad būtų kuo panašesnės į kūdikį. Tokias lėles kolekcionuojantys žmonės kalba apie jų terapinę naudą, padedančią įveikti psichikos sveikatos sutrikimus, pavyzdžiui, nerimą ir depresiją, rašo mirror.co.uk.
Lėlės atrodo kaip tikros
Nuo 2020 m. Kam kolekcija išaugo iki įspūdingo skaičiaus – 18 lėlių, kurioms ji per trejus metus išleido daugiau nei 18,5 tūkst. eurų.
„Aš taip susižavėjau jomis, – pasakojo iš Floridos kilusi mama. – Kiekviena „reborn“ lėlė yra tikras meno kūrinys. Jos yra meno forma, kuri man teikia malonumą, kaip ir daugeliui žmonių jį teikia meno kūriniai. Aukštos klasės meninių lėlių kolekcionavimas nesiskiria nuo paveikslų ar skulptūrų kolekcionavimo namuose.“
Nors savo lėlių moteris neeksponuoja, jai nepaprastai malonu jas fotografuoti. Pasak Kam, kita priežastis, kodėl lėlės jai taip patinka, yra ta, kad ji šiuo pomėgiu gali dalytis su savo dukromis. Joms labai patinka lėlės, o jauniausiajai, kuriai yra treji, patinka, kai mama jas fotografuoja.
Kam mano, kad tai dar vienas būdas joms visoms kartu užmegzti glaudesnį ryšį. Moterį šis pomėgis žavi dar ir tuo, kad per beveik trejus kolekcionavimo metus ji sutiko daug nuostabių, rūpestingų ir nesavanaudiškų žmonių. Kam sako, kad į savo lėles žiūri kaip į kolekciją, o ne kaip į šeimą, todėl kasdien stengiasi su jomis elgtis itin atsargiai.
„Savo lėlių nemyluoju. Aprengiu jas įvairiais drabužėliais ir pasodinu tokiomis pozomis, kad atrodytų kaip tikri kūdikiai, bet nesielgiu su jomis kaip su tikrais mažyliais, – aiškino ji. – Tačiau apskritai jos yra meno kolekcijos dalis. Aš jomis džiaugiuosi ir esu prie jų labai prisirišusi, bet nemanau, kad mane su jomis sieja emocinis ryšys.“
Vieniems lėlės mielos, kitiems šiurpinančios
Daugumą lėlių ji įsigijo iš menininkės iš Brazilijos. „Šios lėlės gali būti tikrai labai, labai brangios, jei norite, kad jos atrodytų kuo tikroviškiau, – sako Kam. – Lėlės iš gryno silikono yra dar brangesnės. Aš tokių neturiu. Mano visos yra vinilinės. Turiu 18, dvi dar tik ruošiuosi įsigyti, bet vienu metu turėjau net 30 lėlių.“
Tačiau ne visi jos draugai ir šeima palaiko šį pomėgį, kai kuriuos lėlės šiurpina. „Visi reaguoja skirtingai. Dukroms, žinoma, patinka mano lėlės, o vyras meiliai sako, kad esu keistuolė, – toliau pasakoja ji. – Mama mano, kad lėlės yra nuostabios dėl meniškumo. Tėčiui jos visai nerūpi.
Viena sesuo mano, kad tai didelis pinigų švaistymas, o pasak kitos, „kiekvienam savo“. Kai kurie mano draugai apskritai visiškai bijo lėlių. Manau, kad dauguma žmonių to nesupranta, bet jie taip pat mane gerbia, todėl manęs dėl to nesmerkia.“
Kam sako, kad kitų žmonių nuomonė nesutrikdė jos planų toliau didinti kolekciją.
„Per pastaruosius trejus metus sutikau tiek daug nuostabių žmonių, – teigia Kam. – Tačiau yra daug tokių, kurie yra labai neigiamai nusiteikę, pernelyg smerkia ir atvirai piktinasi. Jie mėgaujasi šiuo negatyvumu ir jaučiasi tokie teisūs, kad tikrai tiki, jog gali daryti viską, ką tik nori.
Dėl tokių žmonių šis hobis yra toksiškas. Stengiuosi kiek įmanoma laikytis atokiau nuo dramų, mano savivertė nepriklauso nuo šio pomėgio.“