Kai lauke spaudžia nemenkas šaltukas, greičiausiai darote viską, ką galite, kad naktį nesušaltumėte, tačiau ekspertai perspėjo, kad pižamų dėvėjimas gali sukelti nemalonių sveikatos problemų. Tokiu oru norisi kuo greičiau įlysti į storiausią, jaukiausią ir šilčiausią pižamą, tačiau „Winstons Beds“ čiužinių ekspertai atskleidė šokiruojančias to pasekmes.
Jei nenorite, kad jūsų lovoje knibždėte knibždėtų bakterijos, geriausia eiti miegoti apsirengus ką nors lengvesnio. Optimali temperatūra miegoti yra 17-19 laipsnių, tačiau daugelis žieminių pižamų yra pagamintos iš storos medžiagos, pavyzdžiui, vilnos, kuri gali sukelti nemalonų kvapą bei odos skausmą, rašo mirror.co.uk.
Pižama skatina prakaitavimą
„Daugelis šaltomis naktimis išsitraukia storiausias ir šilčiausias pižamas, tačiau norime įspėti tuos, kurie jas dėvi miegant, – sakė „Winstons Beds“ čiužinių ekspertė Rebecca Swain. – Nors storos pižamos padeda sušilti vėsiu oru, tačiau tada mūsų kūno temperatūra per naktį natūraliai pakyla ir viršija optimalią 17-19 laipsnių miego temperatūrą. Pradedame prakaituoti ir lovoje gali rastis nemalonių gyvių, pavyzdžiui, dulkių erkučių.“
Jei miegodami dėvite storą vilnonę pižamą, pakyla kūno temperatūra ir oda ima niežėti bei tampa skausminga. Pasak ekspertų, tai pablogina odos būklę ir sukelia bėrimus. Be to, nuo jūsų pižamos ir patalynės gali sklisti nemalonus prakaito kvapas.
Kuo šiltesnė pižama, tuo labiau prakaituosite. Miegoti bus ne tik nemalonu, bet ir labai nehigieniška. Dėl per didelio prakaito kiekio dulkių erkutės taip pat gali tapti problema, nes prakaitas prasiskverbia į paklodes bei čiužinį.
Be to, ekspertai pabrėžia, kad miegant su pernelyg stora pižama čiužinys gali būti sugadintas, nes į jį prasiskverbę skysčiai pažeidžia medžiagą ir palieka geltonas dėmes, todėl čiužinys daug greičiau tampa netinkamas naudoti.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!