• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gydytoja Alicia Jeffrey-Thomas neseniai savo vaizdo įraše „TikTok“ socialiniame tinkle įspėjo, kad šlapinimasis duše gali sukelti medicininių problemų.

Gydytoja Alicia Jeffrey-Thomas neseniai savo vaizdo įraše „TikTok“ socialiniame tinkle įspėjo, kad šlapinimasis duše gali sukelti medicininių problemų.

REKLAMA

Diskusijos dėl šlapinimosi duše kyla dėl paprastos matematikos, kuri rodo, kad jei kasdienį prausimąsi duše derinsite su šlapinimusi, kasmet galėtumėte sutaupyti net 2190 litrų tualeto vandens arba 699 mlrd. litrų vandens, jei prie šios misijos prisijungtų visi amerikiečiai, rašo iflscience.com.

Taip būtų sutaupoma daug vandens ir tikriausiai tai būtų naudinga planetai.

Bet ar tai gerai jums?

Viena gydytoja sako, kad tai nėra gerai, na, nebent jūsų dubens dugno raumenys yra stiprūs ir nekyla noras šlapintis, vos išgirdus tekančio vandens garsą. Ji teigia, kad  tikrai verta pagalvoti, ypač jei turite dubens dugno problemų arba jos gali išsivystyti.

Gydytoja Alicia Jeffrey-Thomas socialiniame tinkle „TikTok“ savo sekėjoms paaiškino, kaip šlapinimasis besiprausiant duše vėliau gali sukelti netikėtų šlapinimosi problemų.

REKLAMA
REKLAMA

„Noriu sutelkti dėmesį į du dalykus – bendrą šlapimo pūslės tinkamumo ir dubens dugno perspektyvą“, – sakė ji viename iš savo vaizdo įrašų apie šlapimo pūslę. Šlapimo pūslės kontrolę ji palygino su Pavlovo šunų eksperimentu.

REKLAMA

Jei nesate girdėję, Pavlovas išmokė šunis susieti varpo skambėjimą su maistu iš esmės jis tik skambindavo varpeliu, kai šunims buvo duodama maisto. Galiausiai, vos tik šunys  išgirsdavo varpelio skambėjimą, jie imdavo seilėtis, net jei maisto ir nebuvo duodama. Taigi, ką tai turi bendro su šlapinimusi?

„Jei šlapinatės duše arba atsukate čiaupą ir sėdate ant tualeto, kol vanduo bėga,  smegenyse sukuriate asociaciją tarp tekančio vandens garso ir poreikio šlapintis“, sakė ji.

REKLAMA
REKLAMA

@thepelvicdancefloor Reply to @gwas007 why you shouldn’t pee in the shower (probably part 1 of multiple?) #learnontiktok #tiktokpartner ♬ Similar Sensation (Instrumental) - BLVKSHP

„Mes šią asociaciją siejame su dubens dugno disfunkcija, o vėliau ir šlapimo nelaikymu, išgirdus duše tekantį vandenį. Tai gali reikšti, kad jei turite dubens dugno funkcijos sutrikimų ir šlapinatės duše, jums gali ištekėti šiek tiek šlapimo kiekvieną kartą, kai eisite pro upelį arba kas nors atsuks čiaupą biure“, pridūrė ji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Be to, gali nepavykti pilnai ištuštinti šlapimo pūslės.

„Deja, moterų anatomija yra tokia, kad ji netinkama šlapintis stovint. Net ir kapitono Morgano pozoje (pakėlus vieną koja aukščiau) jūsų dubens dugnas tinkamai neatsipalaiduos, o tai reiškia, kad šlapimo pūslė gerai neištuštės“, – aiškino Jeffrey-Thomas.

Atsakydama į klausimą, kodėl negalite tiesiog pritūpti duše, vaizdo įraše Alicia paaiškina, kad vis tiek geriausia tiesiog nekreipti dėmesio į norą šlapintis, jei esate duše, bet jei negalite pakentėti, ji pataria pritūpti, kad tinkamai atpalaiduotumėte dubens dugną.

Į vienos sekėjos klausimą, kodėl nuleidus vandenį tualete nekyla noras šlapintis, Alicia atsakė: Tualete nuleidžiate vandenį po šlapinimosi, taigi, tai nesukuria tokios asociacijos“. Ji pridūrė:Kiekvieno žmogaus šlapimo pūslės atpalaidavimas yra individualus, bet jei tiesiogine prasme negalite susilaikyti nuo šlapinimosi duše, tai nėra geras ženklas“.

Sakau ko dusines Palangoje mergos ratu apeina, bijo garsą isgirsti....
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų