„Labai trūksta O RhD- ir A RhD+ kraujo grupių donorų. Kiekviena diena mums atneša naujų iššūkių. Deja, po savaitgalio jų padaugėjo – šiandien herojais kviečiame tapti tuos, kurie turi O RhD- (pirmą neigiamą) ir A RhD+ (antrą teigiamą) kraujo grupes.
Visų sveikų, gerai besijaučiančių ir jokio kontakto su COVID-19 infekcija sergančiais neturėjusių asmenų laukiame NKC padaliniuose didžiuosiuose miestuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje ir Šiauliuose“, – praneša Nacionalinis kraujo centras.
Padidėjo kraujo poreikis
Švelninant karantino sąlygas bei atnaujinus planinių paslaugų teikimą gydymo įstaigose, kaip ir buvo tikimasi, ženkliai padidėjo ir kraujo poreikis. Nacionalinis kraujo centras (NKC) šiuo metu jau imasi mobiliųjų kraujo donorystės akcijų organizavimo proceso bei kviečia kraujo donorus, užsiregistravusius D. Nausėdienės iniciatyva sukurtame potencialių kraujo donorų duomenų banke. Tačiau pagrindinė galimybė donorui prisidėti ir padovanoti kraujo karantino metu išlieka atvykstant į stacionarius NKC padalinius, esančius didžiuosiuose šalies miestuose.
Būdami atsakingi už visų šalies gydymo įstaigų aprūpinimą krauju, kviečiame ir labai laukiame kraujo donorų savo padaliniuose didžiuosiuose miestuose.
Taip pat svarbu:
Kraujo gali duoti tik visiškai sveiki ir puikiai besijaučiantys žmonės, turintys 18 metų. Kraujo donorystė atidedama 28 dienoms po grįžimo iš bet kurios užsienio šalies, net jeigu asmuo jokių peršalimo simptomų nejaučia. Šiems asmenims užeiti į NKC patalpas griežtai draudžiama.
Kraujo donorystė atidedama 28 dienoms asmeniui, jei jis įtaria galimai kontaktavęs su COVID-19 užsikrėtusiais žmonėmis. Į kraujo centrą nerekomenduojama atvykti su mažamečiais vaikais, didelėmis žmonių grupėmis. Rekomenduojama išankstinė registracija kraujo davimui (kontaktai nurodyti aukščiau).
NKC yra laikomasi visų Pasaulinės sveikatos organizacijos, Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro, Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos ir Vyriausybės reikalavimų bei rekomendacijų, siekiant užtikrinti donorų bei darbuotojų saugumą.
Vos atvykus, donoro prašoma dezinfekuoti rankas, užsidėti apsaugos priemones, pamatuojama temperatūra. Kruopščiai įvertinus donoro pasirengimą, saugiai atliekama kraujo paėmimo procedūra. NKC darbuotojai laikosi nustatytų reikalavimų, kad būtų užtikrinta maksimaliai saugi aplinka tiek donorams, tiek darbuotojams.