Klaipėdos paplūdimių gelbėtojai ketvirtadienį savo „Facebook“ paskyroje pasidalijo neeiliniu reginiu. Pasirodo, į pajūrį atsigaivinti vėsiu jūros vandeniu sugalvojo užsukti ne kas kitas, o miško karalius briedis.
Gelbėtojai tokį svečią pasitiko su šypsenomis per garsiakalbį informuodami, kad „šiandien jūroje maudytis draudžiama, prašome išlipti iš vandens“.
Ką būtina žinoti maudantis jūroje
Anksčiau naujienų portalui tv3.lt Palangos ir Šventosios gelbėtojų vadovas Jonas Pirožnikas papasakojo, ką būtina žinoti maudantis jūroje. Jis priminė, kad Baltijos jūroje yra duobių, kurios gali būti įvairaus skersmens ir gylio – pasitelkiant dronus 40 m nuo kranto buvo aptikta iki 2 m gylio duobė, jų netrūksta ir pakrantėse. Duobes reikėtų arba bandyti perplaukti, arba kitaip apeiti.
Taip pat, priklausomai nuo vėjo krypties, yra ir srovė, kuri neša į vieną ar į kitą pusę. Jeigu vėjas šiaurinis, srovė eina į pietus, jeigu pietinis – į šiaurę.
Srovė gali labai lengvai pagauti ir nunešti, patekus į srovę gelbėtojų vadas primena nebandyti kovoti su srove, o pasileisti kartu su ja – po 10-20 metrų ji nueina gilyn. Tada ramiai galima grįžti atgal į krantą, svarbiausia neišeikvoti jėgų priešinantis srovei.
Pastebėjus skęstantįjį, reikia skubiai skambinti gelbėtojų trumpuoju numeriu 1509 arba bendruoju pagalbos telefonu 112.
Prieš patiems skubant gelbėti skęstantįjį, būtina įsivertinti savo jėgas – jei nemokate plaukti ir nežinote, kaip elgtis tokiose situacijose, padėkite nuo kranto – ištieskite šaką, numeskite kamuolį ar vandens butelį, kad į nelaimę patekęs asmuo kuo ilgiau išsilaikytų vandens paviršiuje.