Būtent Šarūnas Marčiulionis ir yra šios sporto šakos pradininkas Lietuvoje, jis atvežė padelį į Lietuvą.
Prieš devynerius metus Lietuvoje pradėtas žaisti padelis jau subūrė didelį ratą gerbėjų – vieni jį žaidžia siekdami dalyvauti turnyruose, o kiti tiesiog trokšta gerai praleisti laiką bei susirasti bendraminčių.
Vadina garsenybių treneriu
Garsenybių padelio treneriu tituluojamas vilnietis Danielis Minkovskij pasakoja, kad ši sporto šaka gerokai pranašesnė už tenisą, o daugelis jo klientų, vos pabandę, grįžta ir vėl.
Pats Danielis sako, kad šiuo metu trenerio darbas yra jo pagrindinė veikla ir jau trejus metus treniruoja žmones nuo ryto iki vakaro.
Naujienų portalas tv3.lt pasiteiravo Danielio, kaip padelis atsidūrė Lietuvoje ir kaip viskas įvyko taip, kad padelis tapo garsenybių aistra?
Greit įsitraukia į padelį
Danielis pasakoja, kad padelis iš tiesų greitai įtraukia, mat čia žaisti gali šeimos, žmonės, atėję su pora, arba tiesiog mama su dukra – viskas priklauso nuo to, ko siekiama: „Vieni nori dalyvauti turnyruose, o kiti tiesiog smagiai praleisti laiką.“
Į Lietuvą padelis atkeliavo prieš devynerius metus ir Danielis buvo vienas pirmųjų trenerių. Jis atrado save šioje srityje ir dabar džiaugiasi, mat treniruočių su klientais – tikrai netrūksta.
Padelį treneris vadina nauju atradimu: „Tai nauja banga, atėjusi į Lietuvą. Padelis pradėjo augti dinamiškai tiek Lietuvoje, tiek Europoje. Nereikia slėpti, kad masinis susidomėjimas ateina nuo garsių žmonių, kurie paskatina pabandyti.
Vis tik, yra dar vienas svarbus dalykas, kodėl žmonės įsitraukia žaisti padelį. Tai gerokai lengvesnė sporto šaka nei tenisas, jį gali žaisti poros, tėvai su vaikais, draugai, bičiuliai. Jis yra ir pigesnis už tenisą, mat aikštelės nuomos kaina dalijasi iš keturių, o ne iš dviejų. Tai – neįpareigojantis, paprastas ir daug pastangų nekeliantis žaidimas.“
Visi turi savo tikslų
Danielis pasakoja, kad padelį renkasi žmonės dėl skirtingų tikslų – vieni nori mesti svorį, kiti varžytis, pajusti adrenaliną, treti trokšta pabendrauti, pakeisti aplinką.
„Jei siekiama tobulėti, o žmogus turi tam laiko ir noro, aš rekomenduoju padelį žaisti tris kartus per savaitę. Tokiu būdu tikrai pajusite progresą.
Kiti žaidžia ir vieną kartą per savaitę – juk kiekvieno tikslas yra skirtingas. Yra ir tokių, kurie ateina norėdami susipažinti su garsiais žmonėmis. Nors jie to ir nepasako, bet tai pasijaučia“, – kalba treneris.
Treniruoja garsius lietuvius
Paprašius pasidalinti, kaip padelio aikštelėje treniruojasi garsūs žmonės ir ar pačiam treneriui yra skirtumas, su kuo bendrauti, jis tik šypteli sakydamas, kad su rakete rankoje visi lygūs:
„Yra tokių garsių žmonių, buvusių sportininkų, kurie žaidžia padelį aukštame lygyje.
Jie turi gabumų, gerą koordinaciją ir gali žaisti aukštame lygyje. Pavydžiui, Lietuvos rinktinės treneris Edgaras Jankauskas, krepšininkas Linas Kleiza.
Kiti ateina vedini mados, o treti dėl to, kad atsibosta tos pačios treniruotės sporto salėje.
Vis tik, net patys garsiausi Lietuvoje atpažįstami žmonės, atėję į aikštelę, elgiasi šiltai ir maloniai.
Garsenybės juk ateina į nežinomą aplinką, pamato, kad neatmuša kamuolio, treneris veidą rauko ir baigiasi mandrumai“, – juokiasi padelio treneris.