• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pasaulį užklupus Covid-19 pandemijai, pasikeitė beveik visos mūsų gyvenimo sritys. Tarp jų ir vestuvės bei jų organizavimas. Anot trijų tv3.lt kalbintų vestuvių organizatorių, šventės praėjusiais metais vyko ir ateityje vyks mažesniame artimųjų būryje.

10

Pasaulį užklupus Covid-19 pandemijai, pasikeitė beveik visos mūsų gyvenimo sritys. Tarp jų ir vestuvės bei jų organizavimas. Anot trijų tv3.lt kalbintų vestuvių organizatorių, šventės praėjusiais metais vyko ir ateityje vyks mažesniame artimųjų būryje.

REKLAMA

Karantino ribojimai atnešė pakeitimus ir naujus vėjus į vestuvių rinką. Nuo šiol jaunavedžiai vis dažniau renkasi jaukias šventes, kuriose daugiau emocionalių pasisakymų bei tostų.

Prievolė tapo tradicija

Dėl pandemijos daugelis vestuvininkų praėjusiais metais susidūrė su žmonių skaičiaus patalpose ribojimu, todėl tarsi prievole tapusios šventės lauke, greitai buvo pamėgtos ir vis dažniau vestuves yra renkamasi švęsti lauke, o tik pasikeitus orams – keliauti į vidų.

Vestuvių planuotoja Justina Vasiljevaitė tikina, kad dabar jaunieji nebebijo galimų oro sąlygų ir nori kuo daugiau erdvės savo šventei:

REKLAMA
REKLAMA

„Anksčiau žmonės norėdavo to, bet vis pabijodavo dėl oro sąlygų. Nesvarbu koks oras bus, dabar visada galima išsinuomoti pavėsinę, palapinę, stogą virš galvos. Žmonės vis dažniau kreipia dėmesį, kad šventė vyktų lauke.“

REKLAMA

Moteris prideda, kad mažėja ir norinčiųjų daryti kelias dienas trunkančią šventę. Taip atsiranda sąlygos šventę rengti bet kurią savaitės dieną, mažesnė šventės kaina.

Daugiau individualumo

Nuo 2005-ųjų vestuves organizuojanti Laura Vagonė pastebi, kad šiais metais vyraus individualumas vestuvių šventėje. Jau dabar vis dažniau atsisakoma standartinio banketo, susipažinimo žaidimų, šventės tampa laisvesnės, ne tokios oficialios:

REKLAMA
REKLAMA

„Vis dažniau formalios ceremonijos bus miksuojamos su besituokiantiems žmonėms svarbiais papročiais, ritualais. Vis dažniau svečiams, kol laukia jaunųjų, grįžtančių iš fotosesijos, bus pasiūlyta įvairiausių degustacinių pramogų vietoje, prieš dešimtmetį gajų susipažinimo žaidimų.“

L. Vagonė tikina, kad net maistas parodo didesnį individualumą šventėje: jei jaunieji mėgsta picą, jie gali drąsiai ją tiekti ir svečiams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vestuvių planuotoja kaunietė Sigita Gofman jaunuosius skatina vis dėlto nesivaikyti madų ir pritaikyti šventę pagal būtent savo norus, pavyzdžiui, leisti šunis šventėse:

„Visada savo klientams sakau darykim taip, kaip jums patiems būtų gražu, patogu ir kas atspindėtų jus pačius, nes galbūt kas tiko vienam, visai netiks jums, o tai kas unikalu – visada madinga.

REKLAMA

Šią vasarą turbūt buvo vienintelis neįprastas dalykas – šuo vestuvėse. Jis buvo puikus šventės dalyvis (juokiasi).“

Daugiau dėmesio sutartims

Pandemija pakeitė ne tik kaip atrodo pati šventė, kokios pramogos organizuojamos, tačiau ir šventės užkulisius. Vestuvių organizatorės tikina, kad sutartyse su paslaugų tiekėjais atsirado papildomos eilutės dėl atšaukimo ar kitų pandemijos akivaizdoje iškilusių problemų.

REKLAMA

„Patarčiau labai atidžiai perskaityti sutartis, nusimatyti galimą šventės datos keitimą ar net šventės atšaukimo sąlygas“, – pataria L. Vagonė.

Vis dėlto, kad ir kokia sutartis bus pasirašyta, Justina Vasiljevaitė skatina jaunuosius labiau atsipalaiduoti ir leisti pasamdytiems profesionalams kurti:

„Visą laiką rekomenduoju ir siūlau žmonėms, savo komandai leisti kurti ir pagaliau nebekreipti dėmesio, pavyzdžiui, į žvakių atspalvį, o tikrai atsigręžti į savo emocijas, savo prisiminimus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Investuoti tiek į šventės vietą, tiek į fotografus, operatorius. Jie sukuria šventės išliekamąją vertę, po daug metų galėsite nuotraukas rodyti vaikams, artimiesiems, nes vis tiek prisiminimai blėsta.“

Planuotoja it pilkasis kardinolas

Pilkasis kardinolas – taip visas vestuvių planuotojas apibūdina S. Gofman, pasakodama, ką veikia planuotoja, kurios darbas daugeliui atrodo lyg prabangos prekė. Nors darbo iki šventės tikrai daug, tačiau šventės dieną vestuvių planuotojai gali tekti ir kiek neįprasti darbai.

REKLAMA

„Pagelbsti svečiams, pačiūčiuoja naujagimį, kol tėvai ceremonijoje, nušluosto ašarą ir apkabina iš laimės verkiančią močiutę. Ji kaip pilkasis kardinolas, atlieka visus darbus, apie kuriuos net nepagalvotumėt, bet būtent dėl to žmogaus, šventė praeina sklandžiai“, – pasakoja S. Gofman.

Planuotojos kaip sutarusios tikina, kad nors jų paslaugos šventei surengti nebūtinos, tačiau tai žmonėms sutaupo itin daug laiko bandant išsirinkti tą vienintelį muzikantą, vedėją, vietą, maistą ar dar kitą paslaugą, kurios gali prireikti.

REKLAMA

J. Vasiljevaitė pasakoja ir apie, jos manymu, vieną neįprasčiausių kada nors matytų šventės elementų – svečius linksmino žmogus ant kojūkų:

„Vedantysis žmogus po ceremonijos, kol visi svečiai vaišinosi, linksmino svečius, kėlė nuotaiką. Jis buvo ant kojūkų ir sau smagiai kėlė vakarėlio nuotaiką. Man tai paliko didelį įspūdį, nes aš to niekada nebuvau mačius.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų