Pasak „Rimi“ komercijos operacijų vadovės Olgos Suchočevos, populiariausios išlieka tradicinės baltos spalvos žvakės bei dirbtinių gėlių kompozicijos.
Minėto prekybos tinklo socialinės atsakomybės strategijos ir vystymo vadovas Liudvikas Aleliūnas kviečia atkreipti dėmesį į tvaresnius būdus, kaip galime pagerbti mirusiuosius.
Ruošiasi iš anksto
Prisiminti mirusius ir Visų šventųjų bei Vėlinių dieną uždegti žvakutę ant artimųjų kapų yra giliai įsišaknijusi lietuvių tradicija. Tai rodo ir spalio mėnesį prekybos centruose išaugę žvakių, žvakidžių bei gėlių kompozicijų pardavimai.
O. Suchočevos sako: „Lapkričio mėnesio pradžioje turime ypatingą laikotarpį metuose, kai galime susitelkti ir kartu prisiminti tuos, kurių jau nebėra šalia. Pastebime, jog Visų šventųjų dienai ir Vėlinėms pirkėjai visada ruošiasi itin atsakingai. Jau spalio pradžioje ieškoma baltų žvakių ir įvairaus dydžio žvakidžių, kurių perkama net po kelias dešimtis“.
Nors per Visų Šventųjų dieną ir Vėlines dauguma kapų būna nušviesti dešimtimis žvakių, minėto prekybos tinklo socialinės atsakomybės strategijos ir vystymo vadovas Liudvikas Aleliūnas siūlo atkreipti dėmesį į tvaresnius būdus, kaip pagerbti mirusius artimuosius, rašoma pranešime spaudai.
„Skaičiuojama, kad kasmet per šias dienas kapinėse paliekama milijonai stiklinių ar plastikinių žvakidžių, kurios vėliau tampa tūkstančiais tonų atliekų. Todėl geriausia rinktis daugkartines stiklines žvakides su pakeičiamais įdėklais, kuriuos išvalius ir pakeitus bus galima naudoti bent kelerius metus“, – sako L. Aleliūnas.
Jis taip pat siūlo atkreipti dėmesį ir į šiukšlių rūšiavimą: „Kadangi prie kapinių paprastai rūšiavimo konteinerių nebūna, kapų puošimo atliekas rekomenduojama parsivežti namo ir išrūšiuoti. Nuo žvakių likusius stiklinius arba plastmasinius indelius meskite į stiklo arba plastmasės konteinerius. O jeigu rūšiuojate plastmasines gėles, vertėtų atminti, jog jas reikia mesti į mišrių atliekų konteinerį.“