Viskas prasidėjo, pasakoja moteris, dar balandžio pradžioje. „Iš pradžių kreipiausi į šeimos gydytoją dėl alergijos, nes nuo karvės pieno baltymo ją pradėjo berti. Mus ištyrė, nusiuntė net ne pas alergologus, o gastroenterologus.
Padarė išmatų tyrimą ir rado padidėjusį leukocitų kiekį. Kaip sakė ligoninėje, toks leukocitų kiekis jau rodė uždegimą, bet gastroenterologė sakė nieko baisaus, vaikams kartais taip būna. Vėliau šeimos gydytoja nurašė viską ant dygstančių dantukų“, – pasakoja pašnekovė.
Neilgai trukus kūdikiui pakilo temperatūra. Agnė sako, kad šeimos gydytojai skambinti pradėjo nuo antradienio, tačiau ji sunerimusią mamą ramino sakydama, kad tai dėl dygstančių dantukų. Agnė pasakoja, kad pastebėjus, jog dukros būklė negerėja, penktadieniui susitarė kontaktiniam vizitui pas šeimos gydytoją.
Temperatūra nekrito, tačiau Agnė teigia, kad gydytoja priimti ir apžiūrėti pacientę atsisakė – nuotoliniu būdu paskyrė antibiotikus. „Turėjome ateiti apžiūrai ir pasidaryti kraujo tyrimus, bet konsultacija buvo nuotolinė, nors vaikas karščiavo trečia para – temperatūra buvo virš 38 laipsnių. Penktadienį per konsultaciją išrašė antibiotikus“, – pasakoja ji.
Infekciją gydyti teko reanimacijoje
Vis dėlto, pasak Agnės, gydytojos išrašyti antibiotikai nepadėjo – temperatūra nekrito, kūdikis tapo apatiškas, klykė. „Mus telefonu perspėjo, kad greičiausiai vaikas serga koronavirusu. Šeštadienį užsirašiau covid testui, aišku, jis buvo neigiamas – nei aš, nei vaikas nesergam“, – pasakoja mama.
Vis dėlto Agnės atlikto testo neužteko. Situacijai blogėjant sunerimusi mama sako skambinusi greitajai medicinos pagalbai, kurie keletą kartų perklausė, ar moteris tikrai neserga koronavirusu. „Greitoji triskart skambino ir klausė, ar nesergam covid, nes aukšta temperatūra. Tai man buvo ledkalnio viršūnė“, – pasakoja moteris.
Moteris teigia, kad atvykus į ligoninę koronaviruso testą daryti teko dar kartą, tačiau šį kartą – jos dukrai. „Jie darė tą tradicinį testą, su pagaliuku, nors, kiek žinau, kūdikiams kitokius testus turėtų daryti. O kol vaikui atėjo koronaviruso testo atsakymas, į mus žiūrėjo kaip į raupsuotusius“, – sako Agnė.
Mergaitė pirma buvo paguldyta į vaikų skyrių, tačiau seselėms nepavyko įstatyti kateterio, o būklė negerėjo, todėl, pasak mamos, ją teko perkelti į reanimaciją. „Jai buvo didelis skysčių trūkumas. Kai parnešė iš reanimacijos, sakė, džiaukitės, kad atkeliavot, nes po paros jau būtų net nuvykusi iki reanimacijos“, – patirtimi dalijosi moteris.
„Liga buvo apleista, buvo nuotolinė konsultacija. Nėštumo gale taip pat buvo pražiūrėta, kad vaisius nebeauga, kad skysčių kiekis mažėja. Dabar lygiai tokia pati situacija. Jei būtumėm delsę dar parą, gal padėtis būtų kitokia, galbūt šiandien turėčiau savo vaiko laidotuves“, – sako mama.