Jauna mama pasakojo, kaip nustebo išgirdusi, kad jos aktyvi keturmetė turi viršsvorio, remiantis jos KMI patikrinimu mokykloje.
Mama gavo laišką, kuriame rašoma, kad Maggie priskirta viršsvorio turinčių grupei, atlikus atitinkamus testus, rašoma mirror.co.uk.
Įsiutino gautas laiškas
Maggie kartą per savaitę lanko šokius, o neseniai buvo apdovanota kaip „mažoji“ nacionalinio grožio konkurso, skirto įvairiausiems žmonėms, nugalėtoja – ji laimėjo „Mis Diamond UK“ titulą.
„Į namus mums atėjo laiškas, kuriame sakoma, kad jie turi viršsvorio – apie tai parašiau Feisbuke, ir pasirodo, kad visoje šalyje vaikai gavo tokius laiškus.
Visoje šalyje tėvai sulaukė tokių laiškų, vienas mane parašęs žmogus buvo iš Pietų Velso, o kitas iš Londono apylinkių, iš esmės visur.
Mūsų gautas laiškas buvo adresuotas Maggie tėvams ar globėjams, ir ten buvo parašyta, kad remiantis jų testais Maggie turi viršsvorio.
Aš buvau tikrai šokiruota, nes ji yra labai sveikas vaikas, todėl vartoti žodį „viršsvoris“ atrodė absurdiška. Tada supykau, nes pagalvojau, kaip tokie laiškai gali pakenkti vaikų pasitikėjimui savimi“, – sako mama.
Ragina atsisakyti KMI tikrinimo vaikams
Lauren (32) dabar ragina atsisakyti KMI tikrinimo vaikams, nes dėl tokių dalykų tėvai gali imti riboti vaikų valgomą maistą, vaikams gali kilti psichologinių problemų ir net valgymo sutrikimų.
Kūno masės indeksas (KMI) yra rodiklis, kuriam išgauti naudojamas ūgis ir svoris – jis turėtų parodyti, ar žmogus yra sveikas.
„Neramu, kad kai kurie tėvai gali priversti savo vaikus laikytis dietų ir sukelti jiems valgymo sutrikimų, o kur dar visas to keliamas stresas“, – sako Lauren. –
„Maggie yra labai aktyvi – ji kartą per savaitę lanko šokius, tikrai neturi nė kiek viršsvorio. Kalbu apie tai, kad reikia skleisti žinią. Daugelis žmonių nepatenkinti tokiais KMI patikrinimais.
Yra alternatyvių metodų, kaip užtikrinti vaikų sveikatą, užuot tikrinus jų svorį. KMI metodas tiesiog ima žmogaus ūgį ir svorį
Dauguma medikų sako, kad jis nėra tikslus ir gali būti net kenksmingas – mažiems vaikams sakoma, kad jie turi viršsvorio arba yra nutukę.
Daugelis tėvų dėl to nerimauja, ypač vyresnių vaikų, kurie jau supranta, apie ką kalbama. Vienas tokį laišką gavęs vaikas užsiima gimnastika. Labai neramu, kad iki šiol naudojamas toks metodas. Taip pat ir tėvams tai sukelia stresą – jiems atrodo, kad kažką padarė ne taip, nors iš tiesų vaiku viskas gerai.
Užtenka, kad nors vienas tėvas pasakytų savo vaikui, kad dabar reikės laikytis dietos – vaiko galvoje dietų laikymasis visiems laikams bus normalus gyvenimo būdas. Jau yra vaikų su valgymo sutrikimais – tai tikrai nekoks būdas palaikyti vaikų sveikatą“.
Tikslas – gerinti jaunų žmonių sveikatą
Laiškas, kurį Lauren gavo, atėjo iš „Lankašyro Sveikų jaunuolių ir šeimų tarnybos“, kuriai vadovauja „HCRG Care Group“ – anot šios organizacijos, Nacionalinė vaikų matavimo programa ir Mokyklų sveikatos poreikių įvertinimo programa yra vykdomos mokyklų slaugytojų, dar teikiamos sveikatos rekomendacijos vaikams bei paaugliams.
Dr. Sakhti Karunanithi, Lankašyro grafystės tarybos viešosios sveikatos direktorė, sakė:
„Nacionalinė vaikų matavimo programa yra vykdoma pagal vyriausybės planą gerinti jaunų žmonių ir vaikų sveikatą ir rinkti duomenis apie jų sveikatą. „HCRG“ įpareigojome programą įvykdyti Lankašyre.
Tai viena iš paslaugų, kurias teikiame šeimoms, turinčioms vaikų iki 19 metų amžiaus, nes tai padeda palaikyti jaunuolių sveikatą, kad jų gyvenimas prasidėtų aktyviai.
Kūno masės indeksas (KMI) yra vienas iš žmogaus sveikatos indikatorių, tačiau, žinoma, kad kiekvienas atvejis skirtingas, todėl raginame tėvus kreiptis į savo vaiko mokyklos slaugytoją ir aptarti KMI rezultatus“.
„HCRG Care Group“ atstovas sakė: „Nacionalinė vaikų matavimo programa yra vykdoma valstybiniu lygiu, mes ją vykdome Lankašyre, įpareigoti Lankašyro grafystės tarybos.
Programos dalis yra mūsų siunčiami laiškai tėvams tų vaikų, kurie identifikuojami kaip arba per liekni, arba turintys viršsvorio, atsižvelgiant į jų amžių, lytį ir ūgį – taip tėvai gali gauti nemokamą konsultavimą ir pagalbą.
Nors suprantame, kad kai kuriems tėvams gali būti nemalonu išgirsti, kad jų vaiko duomenys rodo viršsvorį ar nepakankamą svorį, lyginant su visos šalies vidurkiu, tačiau tikimės, kad tėvai gebės šią informaciją įvertinti ir supras, kad ji skirta nustatyti sritims, kuriose galima būtų imtis teigiamų pokyčių, bei tam, kad tėvai galėtų gauti visą reikiamą pagalbą“.