Kai 2022 metais gruodį mirė Johnas Blanningas (82), jo sūnus Leigh pasamdė laidojimo biuro direktorių L. J. Guyaną, tačiau sakė, kad patyrė siaubą, kai laidojimo paslaugos buvo atšauktos jau pakeliui į laidojimo namus.
Tėvo netektį patyręs sūnus apkaltino laidojimo tarnybos vadovą, kai šis melavo sakydamas, kad sugedo katafalkas, nors iš tiesų „pametė“ jo tėčio kūną, todėl laidotuves teko atidėti, rašo mirror.co.uk.
Planuotų Johno laidotuvių dieną sūnui buvo pranešta, kad ceremonija negali vykti, nes sugedo katafalkas.
Sukrėstam 51 metų Leigh iš Bristolio teko prašyti gedinčiųjų vykti tiesiai į gedulingus pietus, o tai reiškia, kad jie negalėjo tinkamai pagerbti jo mylimo velionio tėvo. Vėliau paaiškėjo, kad katafalkas nesugedo, o buvo „pamesti“ velionio palaikai.
Pranešime teigiama, kad velionio palaikai buvo palikti Bate ir nenugabenti į Keynshamo laidojimo biurą – tai savo ruožtu reiškė, jog palaikų nebuvo įmanoma laiku nugabenti į laidotuvių vietą Bristolyje.
Laidojimo biuro direktorius L. J. Guyan atsiprašė
„Tai buvo pati baisiausia akimirka, kurią man kada nors teko išgyventi. Net ir dabar, po poros mėnesių, nemanau, kad buvo įvykdytas teisingumas, – sakė mirusiojo sūnus. – Aš tarsi nuvyliau tėtį ir dėl to jaučiu kartėlį ir pyktį.“
„Tai buvo diena, kai turėjome pagerbti mano tėčio gyvenimą, ir, deja, tai buvo diena, kai mes kalbėjome apie tai, kas nutiko, – tęsė jis. – Žinau, kad mes negalėjome valdyti susiklosčiusios situacijos, bet sielvartas ir kartėlis buvo nepakeliami.“
Vos prieš dešimtmetį Leigh vėl buvo užmezgęs ryšius su savo tėčiu po 38 metų pertraukos.
Kai Leigh tėtis mirė, vienas giminaitis pasakė, kad jam teko anksčiau bendrauti su L. J. Guyan kitose šeimos laidotuvėse. Laidojimo paslaugų kompanija, įsikūrusi Keynshamo mieste, surengė ceremoniją pirmadienį, sausio 16 d.
Leigh Blanningas buvo pakeliui į laidotuves, kai sulaukė skambučio iš L. J. Guyano, pranešančio, kad iškilo problema – ceremonija vyks vėliau nei planuota.
Negalėdami paminėti tėvo atminimo, dalyviai patraukė į gedulingus pietus, o kai vėliau Leigh paskambino laidojimo biuro direktoriui, šis paaiškino, kad sugedo katafalkas ir pasiūlė laidotuves surengti penktadienį, tačiau daugelis gedinčiųjų nebūtų galėję tą dieną atvykti.
„Kaip galima pamesti kūną?“
Pasipiktinęs susiklosčiusia situacija, Leigh paprašė išsamaus tyrimo ir po kelių mėnesių gavo visą ataskaitą. Joje buvo sakoma, kad velionio kūnas buvo nuvežtas į Batą, kad būtų paruoštas laidotuvėms.
Tačiau po to jis nebuvo pargabentas atgal į laidojimo biuro patalpas Keynšame, kaip turėjo būti – ir darbuotojai to nepastebėjo.
Tai reiškė, kad kai laidotuvių dieną katafalkas atvyko į Keynshamą, o velionio J. Blanningo palaikai vis dar buvo Bate – už 15 kilometrų.
Ataskaitoje rašoma: „Sausio 16-osios rytą, tą dieną, kai turėjo įvykti jūsų tėvo laidotuvės, laidotuvių vadovas nuėjo uždaryti jūsų tėvo karstą ir suprato, kad jūsų tėvo palaikų Keynšame nėra, jie tebebuvo Bate. Vadovas susisiekė su jumis ir pasakė, kad katafalkas sugedo. Tai buvo netiesa.“
„Visi, su kuriais kalbėjausi, sakė, kad niekada anksčiau negirdėjo, kad taip nutiktų, ir net laidojimo biuras teigė, kad to niekada anksčiau nėra buvę, – sakė Leigh. – Kaip galima pamesti kūną? Ataskaitoje jie prisiima visą atsakomybę, pripažįsta melą ir nesėkmę.“
„Jiems prireikė dviejų mėnesių, kad baigtų tyrimą, aš nuolat skambinau ir jaučiau, kad man meluoja – aš tik norėjau sužinoti, kas atsitiko“, – teigė Leigh.
Laidojimo biuro atstovas spaudai sakė: „Profesionalus ir pagarbus rūpinimasis mirusiųjų kūnais yra visos mūsų veiklos pagrindas. Sutinkame, kad šiuo atveju nebuvo laikomasi griežtų procedūrų ir politikos, nesilaikėme standartų, kurių siekiame ir kurių mūsų klientai turi teisę tikėtis. Asmeniškai atsiprašėme kliento. Atlikę išsamų tyrimą, pakeitėme procedūras, siekdami užtikrinti, kad ši apgailėtina situacija nepasikartotų.“