Disleksija yra specifinis, dažniausiai su genetika siejamas mokymosi sutrikimas, keliantis ilgalaikius sunkumus mokantis taisyklingai skaityti ir rašyti. Disleksija nėra susijusi su žmogaus intelektu, t.y. net ir vidutinį ar aukštą intelektą turinčiam, savalaikį mokymą gaunančiam dislektikui sunku išmokti skaityti ir rašyti.
Dažniausiai disleksija yra nustatoma vaikui pradėjus eiti į mokyklą, kuomet pastebima, kad jam labai sunku išmokti skaityti ir rašyti: vaikas skaito ir rašo itin lėtai, jis dažnai praleidžia arba pakeičia raides, skiemenis, skaitydamas apverčia raides, prastai supranta skyrybos ženklus ir kt. Mažesniems, ikimokyklinio amžiaus vaikučiams disleksiją galima įtarti, jeigu vaikas neapsisprendžia, kuri ranka, dešinė ar kairė, yra pagrindinė, painioja skiemenis žodžiuose, sunkiau supranta laiką ir erdvę, t.y. prieš, po, rytoj, vakar ir kt.
Išsamų straipsnį apie disleksiją ir ką daryti, įtarus, kad vaikui disleksija bei kaip jam padėti skaitykite „Tėvų darželyje“: Disleksija: kas tai, kaip ją atpažinti ir ką svarbu žinoti tėvams?