Organizacija „Diabetes UK“ informuoja: „Cukraus lygis kraujyje kyla ir leidžiasi priklausomai nuo paros meto, o diabetu sergantiems žmonėms šie svyravimai yra ženklesni ir vyksta dažniau“.
Didžiosios Britanijos Nacionalinė sveikatos tarnyba prideda, kad diabetu sergantys pacientai visuomet patiria hiperglikemiją, kad ir kokie atsargūs bebūtų. Taip pat aiškinama:
„Retkarčiais pasitaikantys nestiprūs hiperglikemijos epizodai didelio pavojaus nekelia, juos gydyti paprasta, arba galima tiesiog palaukti, kol cukraus kiekis kraujyje nusileis pats. Tačiau hiperglikemija gali būti pavojinga, jei cukraus kiekis kraujyje pakyla labai stipriai arba išlieka aukštas ilgą laiką“.
Kai kuriais atvejais gali nebūti jokių simptomų tol, kol cukrus nepakyla itin stipriai – kai kuriuos požymius galima įžvelgti tik nuėjus į tualetą, rašo express.co.uk
Hiperglikemijos simptomai – dažnas poreikis šlapintis ir šlapimo takų infekcijos.
Kiti hiperglikemijos simptomai:
padidėjęs troškulys ir išsausėjusi burna, nuovargis, neryškus matymas, nepaaiškinamas svorio kritimas ir pilvo skausmai. Taip pat galite pajusti pykinimą, net iki vėmimo, bei vaisių skonį burnoje.
Hiperglikemijos simptomus taip pat gali sukelti nediagnozuotas diabetas
Didžiosios Britanijos Nacionalinė sveikatos tarnyba įspėja: „Hiperglikemijos simptomus taip pat gali sukelti nediagnozuotas diabetas, todėl juos pajutus būtina kreiptis į savo šeimos gydytoją. Jums bus atlikti visi reikiami tyrimai“.
„Diabetes UK“ informuoja, kad jei vartojate tam tikrus vaistus, pavyzdžiui, insuliną arba sulfonilurėją, cukraus kiekio kraujyje stebėjimas yra gyvybiškai svarbi gyvenimo su diabetu dalis. Reguliariai atliekami tyrimai padeda stebėti, ar cukraus lygis kraujyje nėra per žemas (hipoglikemija) ar per aukštas (hiperglikemija).
Pastaraisiais metais vis daugiau diabetu sergančių žmonių renkasi naudoti greituosius gliukozės stebėjimo įrenginius – tai specialūs jutikliai, dėvimi ant odos, kuriuos naudojant nereikia kraujo iš piršto.
Hiperglikemija pasireiškia tuomet, kai cukraus kiekis kraujyje yra per aukštas
„The Cleveland Clinic“ įspėja: „Jei hiperglikemija negydoma, 1–ojo tipo diabeto pacientams gali išsivystyti ketoacidozė – tai nuodingų rūgščių sankaupos žarnyne. Ketoacidozė yra labai pavojinga būklė, galinti baigtis koma arba mirtimi“.
Diabetu sergantiems žmonėms hiperglikemiją gali sukelti įvairūs dalykai – stresas, ligos, nepakankamas judrumas ar persivalgymas. Didžiosios Britanijos Nacionalinė sveikatos tarnyba įspėja: „Hiperglikemijos nereikėtų painioti su hipoglikemija – per žemu cukraus lygiu kraujyje“.
„Diabetes UK“ informuoja: „Hiperglikemija pasireiškia tuomet, kai cukraus kiekis kraujyje yra per aukštas – paprastai virš 7mmol/l prieš valgį arba 8,5mmol/l dvi valandos po valgio“.
Tuo tarpu nežymūs gliukozės lygio kraujyje svyravimai dienos metu yra normalus dalykas. Hiperglikemiją galima gydyti keletu skirtingų būdų – tai gali būti mitybos pokyčiai, pakankamas kiekis necukringų skysčių, dažnesnis sportavimas arba, jei vartojate insuliną, vaistų dozės reguliavimas. Kol cukraus lygis kraujyje atsistatys, stebėkite kitus simptomus, kurie gali reikšti rimtesnes problemas.