Tačiau yra ir labai išradingų tėvelių, mažyliams suteikiančių itin retus ir negirdėtus vardus.
Populiariausi mergaičių ir berniukų vardai
„Populiariausias mergaičių vardas praėjusiais metais Kėdainių rajone buvo Lėja. Šis vardas suteiktas 9 kartus. Toliau eina Amelija – 7, Gabija – 5, Luknė ir Ema – po 4 kartus, – vardijo Kėdainių rajono Civilinės metrikacijos ir archyvo skyriaus vedėja Gaiva Petrauskienė. – Kalbant apie berniukus, populiariausias buvo Markas. Šis vardas suteiktas 9 kartus, Joris ir Domas – po 6, Nojus ir Dominykas – po 4 kartus.“
Lyginant populiariausius Kėdainių rajono ir visos Lietuvos vaikams dažniausiai 2023 metais suteiktus vardus, galima pastebėti, kad jie kiek skiriasi.
„Pavyzdžiui, Lietuvoje populiariausias vardas praėjusiais metais buvo Amelija, o Kėdainių rajone šis vardas yra antroje vietoje. Lietuvoje tarp pačių populiariausių buvo Sofija, pas mus tokiu vardu pavadintų mergaičių nebuvo išvis. Toliau tarp populiariausių Lietuvoje buvo Izabelė, Gabija ir Luknė.
Tuo tarpu berniukams suteiktų vardų pirmos vietos tiek Lietuvoje, tiek Kėdainių rajone sutampa – populiariausias praėjusių metų vardas buvo Markas. Toliau rikiuojasi Benas, Jonas, Jokūbas ir Lukas. Tad sutapimų čia mažiau nei tarp mergaitėms suteiktų vardų. Pas mus populiaresni trumpi vardai“, – reziumavo G. Petrauskienė.
Vaikams duodami ir reti vardai – išradingumo nestinga
Kalbėdama apie retus ir galbūt neįprastus vardus, suteiktus praėjusiais metais Kėdainių rajone registruotiems kūdikiams, pašnekovė vardijo štai tokius: mergaičių – Frėja, Evija, Leticija, Ūna, Prija, Deilana, Sara. Berniukų – Aidenas, Lauras, Elajus, Aris, Matijas, Brunas, Edvilkas, Noelis, Hugo.
O suabejojus, kad tikriausiai bent jau vienas iš tėvelių yra ne lietuvis, kad tokius retus ir mūsų, lietuvių, ausiai neįprastus vardus suteikia, G. Petrauskienė patikino, jog gal tik vieno vaikučio vienas iš tėvelių yra ne mūsų tautybės, o visi kiti – lietuviai.
„Tų „užsieniečių“, t.y. užsienyje gimusių vaikų, kuriuos mes įtraukiame į apskaitą, vardų net nerenkame kaip retų. Ten bet kuriuo atveju jau kitokie vardai. Mes kalbame apie tuos, kurie gimę ir užregistruoti Lietuvoje.
Jei gerai pamenu, vaikučio, pavadinto Hugo vardu, tėtis ar mama yra iš kitos valstybės, bet abu dabar gyvena Lietuvoje“, – paaiškino skyriaus vedėja.
Autorius: Rasa Jakubauskienė