Tačiau nors medus ir gali būti sveikas, verta turėti omenyje ir kitas jo savybes. Skirtingai nei cukrus bei dirbtiniai saldikliai, kurie maistinių medžiagų atžvilgiu neturi daug ko pasiūlyti, medus teikia vitaminų, mineralų ir kitų sveikatai naudingų junginių, kurie kavai gali suteikti papildomą maistingumo dozę.
Meduje taip pat yra antioksidantų, kurie, kaip įrodyta, apsaugo ląsteles nuo kenksmingo laisvaisiais radikalais vadinamų junginių poveikio. Be to, natūralus medus turi žiedadulkių, kurios padeda mažinti alergijas ir stiprina imuninę sistemą.
Optimaliai sveikatai reikėtų riboti suvartojamo cukraus kiekį, įskaitant ir medų – jis neturėtų viršyti 5% kasdien suvartojamų kalorijų. Jei į kavą dedate du arbatinius šaukštelius (14 gramų) medaus, kuriame yra 40 kalorijų ir 12 gramų cukraus, šią ribą jau beveik peržengiate, ypač jei kavos per dieną išgeriate daugiau nei vieną puodelį, rašoma healthline.com
Aukštas cukraus suvartojimas siejamas su nutukimu, 2–ojo tipo diabetu bei širdies ligomis. Jei norite sumažinti kasdien suvartojamų kalorijų kiekį, stenkitės kavos nesaldinti arba vartoti natūralų, kalorijų neturintį saldiklį, pavyzdžiui, iš stevijos ar vienuolio vaisių. Medus taip pat gali pakeisti kavos skonį.
Medaus skonis priklauso nuo to, iš kokių žiedadulkių jis gaminamas. Pavyzdžiui, dobilų medus – populiariausia medaus rūšis JAV – turi labai švelnų skonį, o kitos medaus rūšys – grikių ar manukos medus – pasižymi daug stipresniu skoniu.
Vis dėlto, net ir švelnus dobilų medus pakeis kavos skonį, lyginant su neutraliais cukraus ar saldiklių aromatais. Jei renkatės į kavą dėti medų, pradėkite nuo nedidelio kiekio švelnaus dobilų medaus, kad kavos skonis kardinaliai nepasikeistų, o tada jo dėkite daugiau, kol išgausite norimą saldumą.