Kauno mieste gyvenantys Nijolė ir Saulius pasakoja, kad sode darbo nėra tiek daug, kiek gali atrodyti, kadangi prieš gerus septynerius metus viskuo, nuo A iki Z, pasirūpino kraštovaizdžio dizainerė Reda Kazokevičienė.
Anot pašnekovų, specialisto rankos prireikė todėl, kad persikėlus gyventi į namą, aplink jį tebuvo plynas laukas, nė vieno medelio. Kartu su dizainere teko ne tik konkrečiai išsiaiškinti, kokius augalus savo aplinkoje šeima nori matyti, tačiau ir kaip bendrai atrodys visas jų sodo vaizdas.
„Labai daug kalbėjomės, matėme daug įvairiausių darbų, kadangi dizainerė puiki specialistė, daug mačiusi pavyzdžių ir kitose šalyse.
Galiausiai, kai suprato, ko norime, padarė kelis projektus, iš kurių išsirinkome vieną, o paskui laukė ir kiti darbai: vykome pirkti augalų, užsakėme tai, ko trūksta. Vėliau kartu su savo komanda ji viską tvarkė, įrenginėjo. Žinoma, ir patys dirbome, padėjome“, – nusišypso pasakodama šeima.
Kaip teigia patys, jų sodo teritorijoje yra daugiausia spygliuočių – penkios rūšys pušų, kadagių, puskiparisių ir lapuočių: šermukšnių, bukų, raugeriškių, taip pat ir Mejerio alyvų, magnolijų, kadangi šie augalai reikalauja mažiausiai priežiūros. Aplink terasą – gėlynas.
Pašnekovai pasakoja, kad būtent juo šeima džiaugiasi labiausiai, kadangi pavasarį, kuomet pražysta pirmosios tulpės, jis taip ir nenustoja žydėti, mat viso sezono metu vienas po kito pražysta vis skirtingi augalai:
„Iki pat vėlyvo rudens gėlyne žydi įvairiausios gėlės, augalai. Būna, kad ir per žiemą paliekame, nes labai gražiai atrodo toks laukinis gėlynas. Jame visi augalai yra daugiamečiai, todėl mums kiekvienais metais nereikia nieko naujo sodinti.“
Šeima teigia, kad iš darbų sode tenka pasirūpinti įprastais, minimaliais sodo darbais: augalų tręšimu pavasarį, žolės šienavimu, medelių genėjimu, ravėjimu ir kitais smulkesniais darbais.
„Dabar daug laistome, nes dėl sausros pradėjo gelsti augalai, žolė. Kol nėra lietaus, tol tenka ištisai lieti“, – tikina.
Akcentas – pavėsinė
Ir nors atrodo, kad tokiame sode, kuris žvilgtelėjus alsuoja žaluma, kuri sukuria ramybę, kaip ir nieko netrūksta, tačiau pagrindiniu sodo akcentu galima drąsiai įvardinti pavėsinę, kurią savomis rankomis suprojektavo pats Saulius.
„Ilgai galvojome, ko norime, tai buvo vyro projektas. Žinoma, specialistai padėjo išpjauti, ko reikėjo terasai, kadangi čia yra ir stiklo, ir medžio. Kadangi medžio masyvas storas, norėjosi, kad jį kažkas atsvertų, tad sugalvojome pakabinti lengvas užuolaidas ir vaizdas kaip mat pasikeitė“, – pasakoja Nijolė.
Būti aplinkoje, kurioje yra gera ir malonu būti, šeima sako, kad yra tūkstantį kartų geriau nei kitur. Ne veltui šį jausmą kuo puikiausiai apibūdina ir frazė – „visur gerai, bet namuose – geriausia“.
„Žinokite, kad taip būtent ir yra. Nesinori niekur išeiti iš namų, o kartais būna nuvažiuoji prie ežero ar jūros ir galvoji, kad namie tikrai geriau, nes lauke gaminame ir maistą, ir ilsimės, ir bendraujame. Visas gyvenimas vyksta būtent čia. Dabar strazdai prisivedė jauniklių, tad stebime, juokiamės“, – priduria kauniečiai.
Be to, pasiteiravus, ar ir kitiems rekomenduotų pasinaudoti specialisto paslaugomis formuojant vaizdą, kaip atrodys lauko aplinka, Nijolė ir Saulius sako, kad nors tokia paslauga ir kainuoja nemažai, tačiau pasitikėti savo srities specialistais – verta:
„Būna atrodo, kad gali ir pats pasidaryti, bet paskui praeina kažkiek laiko ir matai, kad prašovei visai pro šalį. Mums taip buvo su namais, kadangi bandėme viską patys įsirenginėti. Aišku, stipriai nenuklydome, bet tam tikru momentu ėmė trukdyti kai kurie dalykai ir galiausiai vis tiek teko samdyti specialistus.
O, kad lauke reikės pagalbos iš karto žinojome, nes pačiam būtų buvę sunku kažką ir pasidaryti – plotas nemažas, apie 16 arų, tad būtinai reikėjo geros akies.“