Jo patarimais ligoninė pasidalino socialiniame tinkle.
Vasara tik įsibėgėja. Vienas pagrindinių iššūkių vasarą – aukšta temperatūra. Karštis ir padidėjęs oro drėgnumas gali sutrikdyti sveikatą net ir sveikiems žmonėms. Siekiant išvengti nemalonių padarinių galima pradėti nuo kelių elementarių patarimų.
Karštomis dienomis lauke būkite tik anksti ryte iki 10–11 val. ryto ir jau kai saulė pradeda leistis – po 17–18 valandos. Tas pats pasakytina ir apie saulės vonias. Būnant lauke reikia stengtis išnaudoti augalų ar pastatų teikiamą pavėsį. Galima ant savęs užsidėti drėgnus drabužius ar skarą.
Drabužius rinkitės šviesius, laisvus, natūralaus pluošto. Taip pat nepamirškite galvos apdangalų. Reikia vartoti pakankamai skysčių. Jei išeinate toliau iš namų – pasiimkite gertuvę. Vasara yra natūralu prakaituoti – tai normalus organizmo vėsinimosi mechanizmas. Jei žmogui įprastai per dieną reikia apie 30–35 ml vandens kilogramui kūno svorio, tai karštomis dienomis šis kiekis gali padvigubėti.
Labai svarbu tinkamai vėdinti namus – reikia atverti langus vėlai vakare, galima palikti per naktį, o anksti ryte uždaryti ir net užtraukti užuolaidas ar žaliuzes. Namuose taip pat galite naudotis vėsiomis vonelėmis, kelis kartus per diena išsimaudyti po vėsiu dušu.
Taip pat nepamirškite ir mitybos – venkite riebaus, sunkaus maisto. Rinkitės lengvai virškinamus maisto produktus. Venkite alkoholinių gėrimų, kavos.
Padidinta rizika – jau sergantiems žmonėms
Didėjant lauko temperatūrai didėja apkrova širdžiai. Todėl žmonėms, turintiems širdies bėdų, gali būti dar sunkiau ištverti karščius. Reikėtų pasikonsultuoti iš anksto apie skysčių vartojimo ribojimus sergant širdies nepakankamumu. Taip pat aptarti su gydytoju dėl vaistų nuo kraujo spaudimo vartojimo.
Per karščius gali sumažėti arterinis kraujo spaudimas, o ne visus vaistus galima nutraukti staiga. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į širdies ritmą, matuoti jį kasdien. Jei pastebėjote „permušimus“ –reikėtų pasikonsultuoti su šeimos gydytoju. O jei staiga atsirado sunkumas, skausmas krūtinėje ar už krūtinkaulio, kuris gali plisti į gerklę, kairę ranką ar žandikaulį, būtina nedelsiant kreipti medicininės pagalbos skambinant 112.