Švietimo sekretorius Gavin Williamson pavadino Oksfordo universiteto studentų ketinimą pašalinti Karalienės paveikslą iš MCR bendruomenės patalpos, nes ji yra kolonializmo simbolis, „tiesiog absurdišku“.
Pranešama, kad Oksfordo universiteto koledžo studentai nutarė iš MCR bendruomenės patalpų pašalinti Karalienės portretą, nes ji „atstovauja kolonijinei istorijai“, rašo mirror.co.uk.
Sutarė, kad portretą reikia pašalinti
Politiniame Guido Fawkes tinklalapyje rašoma, kad „absoliuti dauguma“ Magdalen koledžo MCR komiteto narių sutarė, kad portretą reikia pašalinti, nes „patriotizmas ir kolonializmas nėra visiškai neatskiriami“.
Studentai pagalvos, kokių kitų įkvepiančių ir įtakingų žmonių portretus galėtų pakabinti vietoje monarchės atvaizdo. Tariamas sprendimas įžiebė aršius nesutarimus socialiniame tinkle „Twitter“, o Magdalen koledžo prezidentas suskubo atriboti instituciją nuo studentų.
Rojalistiškai nusiteikę oponentai rašė Guido Fawkes tinklalapyje: „Reikėtų pamąstyti, kokią žalą padarytų šis žingsnis ne tik MCR ir koledžo reputacijai, bet ir apskritai visiems Oksfordo studentams.
Laikmetyje, kai stipriai plinta ir populiarėja diskusijos tik siaurame rate bei įsigalioja „atmetimo kultūra“, kai Karalienės simbolis prilyginamas kolonializmo, tapatinamo su rasizmu, simboliui, siunčiama skaudi žinia, kuri tikrai įsiutins.
Be to, sprendimas nacionalinį simbolį pašalinti iš britų institucijos būtų nekorektiškas kultūriniu atžvilgiu, nes MCR patalpa naudojasi ir užsienio studentai“.
Nereiškia, kad ji „atšaukiama“
Oponentai teigia, kad gerbti būtina visų tautų kultūras. Vieno studento teigimu, Karalienės portreto nukabinimas nereiškia, kad ji „atšaukiama“ – taip bus parodoma, kad visų tautų studentai yra vienodai laukiami bendruomeninėje erdvėje.
Pasirodžius šiems pranešimams, švietimo sekretorius Gavin Williamson sukritikavo Oksfordo universiteto studentus. Socialiniame tinkle „Twitter“ ponas Williamson rašė: „Oksfordo studentų ketinimas pašalinti Karalienės portretą yra paprasčiausiai absurdiškas. Ji yra valstybės galva ir simbolizuoja viską, kas geriausia JK. Per ilgą valdymo laiką ji nenuilstamai stengiasi propaguoti britų tolerancijos, įtraukties ir pagarbos vertybes visame pasaulyje“.
Pernai Magdalenos koledžo prezidente paskirta advokatė Dinah Rose pabrėžė, kad nors studentai nėra koledžo atstovai, tačiau jie turi teisę į „laisvą žodį ir politines diskusijas“.
Tinkle „Twitter“ ji rašė: „Štai keli faktai apie Magdalen koledžą ir Jos Didenybę Karalienę.
Middle Common Room (Middle bendruomenės kambarys) yra absolventų organizacija. Jie neatstovauja koledžui. Maždaug 2013 metais jie nusipirko atspausdintą Karalienės nuotrauką ir papuošė ja savo bendruomenės kambarį. Neseniai jie nubalsavo tą nuotrauką nukabinti. Abu sprendimus priėmė jie, o ne koledžas. Magdalen koledžas remia laisvą žodį ir politines diskusijas bei MCR teisę į autonomiją. Galbūt, jie balsuos, kad nuotrauką vėl pakabinti, galbūt ne. Nukabinus, nuotrauka bus deramai saugoma“.
Baigdama ji pridūrė: „Buvimas studentu − ne vien tik mokymasis. Tai idėjų nagrinėjimas ir debatai. O kartais ir vyresnės kartos provokavimas. Panašu, kad tą padaryti šiais laikais ne taip jau ir sunku“.
MCR tinklalapyje savo organizaciją apibūdina kaip „didžiausią tradicinių Oksfordo koledžų absolventų bendruomenę“.
Tinklalapyje rašoma: „Mūsų absolventai yra iš visų pasaulio šalių, jų interesai yra skirtingi tiek akademine, tiek kitomis prasmėmis. MCR yra neatsiejama Magdalen koledžo absolventų patirties dalis – mes studentams organizuojame ne tik socialinius ir kultūrinius renginius, kad jie kuo geriau išnaudotų savo laiką Oksforde, bet ir teikiame paramą studijas baigusiems absolventams“.